Ani 31. gól Salaha nestačil Liverpoolu k tomu, aby ve West Bromwichi vyhrál

Aktualizováno 21. 4. 2018 18:06
31 branek v jedné sezoně při současném formátu Premier League dosáhli zatím Alan Shearer, Cristiano Ronaldo a Luis Suárez, kterému se to povedlo rovněž v barvách Liverpoolu.
Mohamed Salah slaví svoji 31. úspěšnou trefu v Premier League.
Mohamed Salah slaví svoji 31. úspěšnou trefu v Premier League. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu neudrželi v 35. kole anglické ligy dvoubrankové vedení na hřišti posledního West Bromwiche a remizovali 2:2. Liverpoolský útočník Mohamed Salah vyrovnal 31. zásahem v sezoně střelecký rekord Premier League.

"Reds" se ujali vedení ve 4. minutě po šikovném uvolnění Maného, který následně poslal míč před branku, kde přesně zakončil Ings. Anglický útočník, kterého dlouhodobě sužovala zranění, se trefil v ligovém zápase poprvé od 4. října 2015.

V 72. minutě navýšil vedení po přihrávce střídajícího Oxladea-Chamberlaina chytrým obloučkem Salah. Vyrovnal tím gólový rekord, 31 branek v jedné sezoně při současném formátu Premier League dosáhli také Alan Shearer, Cristiano Ronaldo a Luis Suárez, kterému se to povedlo rovněž v barvách Liverpoolu.

Domácí ale snížili po rohovém kopu zásluhou Livermorea a v 88. minutě vyrovnal hlavou po standardní situaci Rondón. West Bromwich i přes vybojovanou remízu ztrácí tři zápasy před koncem na záchranu osm bodů a v nejvyšší soutěži se může udržet už jen teoreticky. Liverpool zůstává třetí.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

West Bromwich - Liverpool 2:2 (79. Livermore, 88. Rondón - 4. Ings, 72. Salah), Watford - Crystal Palace 0:0.

Aktualizováno před 38 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun.  Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.