Lídr anglické ligy byl nad síly Součka a spol. Citizens vyhráli podvacáté v řadě

Aktualizováno 27. 2. 2021 23:19
Fotbalisté Manchesteru City jsou na cestě k zisku sedmého mistrovského titulu v anglické lize k nezastavení. Ve 26. kole porazili 2:1 West Ham, za který nastoupili čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal, a protáhli vítěznou sérii napříč všemi soutěžemi na 20 zápasů.

Utkání jsme sledovali v online přenosu.

"Citizens" se ujali vedení po půlhodině hry, kdy centr z úhlu hlavou usměrnil stoper Rúben Dias. "Kladiváři" srovnali ještě před přestávkou. Na gólové akci se podílel i Coufal, jenž po pravé straně zahájil útok a naservíroval míč do vápna Jessemu Lingardovi, který míč prodloužil pro Michaila Antonia. Anglický útočník se trefil stejně jako v prvním vzájemném ligovém duelu v sezoně, což se mu proti City povedlo jako prvnímu hráči od sezony 1995/96.

Vicemistrovský celek po přestávce na soupeře zatlačil a v 68. minutě se po rychlé kombinaci prosadil i druhý střední obránce týmu Pepa Guardioly John Stones.

City mají v čele tabulky třináctibodový náskok na městské rivaly United, kteří nastoupí až v neděli na hřišti Chelsea, a Leicester, který čeká duel s Arsenalem. Chelsea bude mít šanci sesadit West Ham ze čtvrtého místa.

Předposlední West Bromwich porazil Brighton 1:0, poté co soupeř neproměnil dva pokutové kopy a jeden gól mu odvolal videorozhodčí. Už v 11. minutě skóroval kapitán Kyle Bartley hlavou po rohu a pak přišly smolné momenty hostů.

V 19. minutě nejprve Pascal Gross pohrdl penaltou, kterou nasměroval do břevna. O chvíli později z rychle rozehraného volného přímého kopu dal gól kapitán Lewis Dunk, zasáhl ale VAR. Trápení "Racků" podtrhl po změně stran Danny Welbeck, když z druhého pokutového kopu trefil jen tyč.

Leeds prohrál doma s Aston Villou 0:1. V defenzivě druhý nejhorší tým tabulky kapituloval už po pěti minutách hry, kdy se prosadil Anwar El Ghazi.

Ani ve dvanáctém vzájemném duelu Newcastlu a Wolverhamptonu v Premier League neudržel jeden z týmů čisté konto. Při remíze 1:1 padly branky až po změně stran. V 52. minutě nejprve otevřel skóre sváteční střelec a kapitán "Strak" Jamaal Lascelles. V 73. minutě vyrovnal Rúben Neves.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Manchester City - West Ham United 2:1 (30. Dias, 68. Stones - 43. Antonio), West Bromwich - Brighton 1:0 (11. Bartley), Leeds - Aston Villa 0:1 (5. El Ghazi), Newcastle - Wolverhampton 1:1 (52. Lascelles - 73. Neves).

1. Manchester City 26 19 5 2 52:16 62
2. Manchester United 25 14 7 4 53:32 49
3. Leicester 25 15 4 6 44:27 49
4. West Ham United 26 13 6 7 40:31 45
5. Chelsea 25 12 7 6 41:25 43
6. Liverpool 25 11 7 7 45:34 40
7. Everton 24 12 4 8 37:33 40
8. Aston Villa 24 12 3 9 38:26 39