Vysekat půl metru tlustý led? Kanaďanka skočila z 20 metrů do zmrzlého jezera

jzu jzu, Associated Press
2. 4. 2021 12:09
O historicky první akrobatický skok do zamrzlého jezera se úspěšně pokusila 39letá Lysanne Richardsová. Aby byl její seskok možný, bylo nutné vysekat do 60 cm tlustého ledu širokou díru. Na svůj 22 metrů hluboký skok se fyzicky a psychicky připravovala několik měsíců.
Kanaďanka podnikla 22 metrový skok do zamrzlého jezera | Video: Associated Press

Kanaďanka je známá svou touhou posouvat hranice fyzických možností. Richardsové pomáhal tým lidí, který místo pro akrobatický výkon připravil, a zajistil tak její bezpečí.

Největším úspěchem Lysanne Richardsové v profesionálním sportu bylo páté místo ve skocích do vody na mistrovství světa roku 2015 v ruské Kazani. Kvůli zranění krčního obratle se na další šampionáty nedostala.

Úspěchů však dosáhla v rámci volnější varianty akrobatického skákání do vody Red Bull Cliff Diving World Series pořádané každoročně v různých zemích po celém světě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy