Vítěz OH Hoffmann po zastavení činnosti ukončil kariéru

jar
31. 12. 2009 19:30
Rakouský lyžař totiž přišel o hry ve Vancouveru

Praha - Po Rusce Julii Čepalovové ukončil kvůli nařčení z porušení dopingových pravidel další vítěz ze ZOH v Salt Lake City v roce 2002.

Rakouskému běžci na lyžích Christianu Hoffmannovi byla národní antidopingovou agenturou s okamžitou platností zastavena činnost, protože je podezřelý z porušení antidopingového zákona.

Pětatřicetiletý Hoffmann, který získal zlatou medaili v závodě na 30 kilometrů volně paradoxně až poté, co byla kvůli dopingovému nálezu odebrána Španělovi Johannu Mühleggovi, tak přišel o možnost kvalifikovat se na únorové hry do Vancouveru.

Čtěte také: Ruské lyžování postihla další rána. Čepalovová dopovala

"Vůbec mi nedali šanci se hájit. Táhlo se to celé tak dlouho, až je celá zima i s olympiádou v háji," řekl agentuře APA s tím, že jde o vykonstruovanou záležitost.

Podle rakouského tisku byl zapleten do případu kolem sportovního manažera Stefana Matschinera. Ten obstarával doping například pro rakouského cyklistu Bernharda Kohla a dánského jezdce Michaela Rasmussena. Sám běžec však pozitivní dopingový test nikdy neměl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy