Vítěz OH Hoffmann po zastavení činnosti ukončil kariéru

jar
31. 12. 2009 19:30
Rakouský lyžař totiž přišel o hry ve Vancouveru

Praha - Po Rusce Julii Čepalovové ukončil kvůli nařčení z porušení dopingových pravidel další vítěz ze ZOH v Salt Lake City v roce 2002.

Rakouskému běžci na lyžích Christianu Hoffmannovi byla národní antidopingovou agenturou s okamžitou platností zastavena činnost, protože je podezřelý z porušení antidopingového zákona.

Pětatřicetiletý Hoffmann, který získal zlatou medaili v závodě na 30 kilometrů volně paradoxně až poté, co byla kvůli dopingovému nálezu odebrána Španělovi Johannu Mühleggovi, tak přišel o možnost kvalifikovat se na únorové hry do Vancouveru.

Čtěte také: Ruské lyžování postihla další rána. Čepalovová dopovala

"Vůbec mi nedali šanci se hájit. Táhlo se to celé tak dlouho, až je celá zima i s olympiádou v háji," řekl agentuře APA s tím, že jde o vykonstruovanou záležitost.

Podle rakouského tisku byl zapleten do případu kolem sportovního manažera Stefana Matschinera. Ten obstarával doping například pro rakouského cyklistu Bernharda Kohla a dánského jezdce Michaela Rasmussena. Sám běžec však pozitivní dopingový test nikdy neměl.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Zimola bude v krajských volbách kandidovat v dresu ČSSD, uvedl Hamáček. Jeho projekt Změna 2020 není konkurencí, ale platformou k přilákání osobností.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

MF chce zrušit povinnost podvojného účetnictví pro podnikatele

Fyzické osoby, které jsou v obchodním rejstříku vedeny jako podnikatelé, již zřejmě nebudou muset v budoucnu vést podvojné účetnictví při překročení hranice 25 milionů korun ročního obratu. Vyplývá to z návrhu věcného záměru nového zákona o účetnictví, který předložilo ministerstvo financí do mezirezortního připomínkového řízení. 

MF dále navrhuje rozšíření použití mezinárodních účetních standardů při sestavování účetní závěrky bankami, vybranými finančními institucemi a pojišťovnami. Ty přitom již dnes dohledovým orgánům informace v mezinárodních účetních standardech dodávají. Zároveň chce MF navrhnout, aby firmy, které využívají mezinárodní účetní standardy a využijí je i pro stanovení základu daně z příjmu, měly nižší administrativní zátěž. Zákon by měl dále zpřehlednit zákonné požadavky na inventarizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy