Třinec žije, poprvé v semifinále porazil Spartu. Řepíkův sprostý faul spustil bitky

7. 4. 2024 21:12
Hokejisté mistrovského Třince zdolali ve čtvrtém semifinále play off extraligy doma Spartu 4:1 a snížili na 1:3 na zápasy. Pražané v osmém utkání letošního play off prohráli poprvé. Pátý zápas se bude hrát v úterý od 18:30 v pražské O2 areně, kde se Sparta bude snažit proměnit druhý mečbol.
Radost hokejistů Třince ve čtvrtém zápase semifinálové série proti Spartě
Radost hokejistů Třince ve čtvrtém zápase semifinálové série proti Spartě | Foto: Lukáš Filipec/HC Oceláři Třinec

Do sestavy Třince se vrátil po jednozápasovém disciplinárním trestu útočník Daniel Voženílek a kouč Zdeněk Moták pozměnil složení všech čtyř útočných formací.

Sparta v úvodu po faulech Draveckého i Čacha shodně za seknutí do soupeřovy hokejky měla možnost dlouhé přesilové hry včetně 84 vteřin v pěti proti třem, ale Kacetl odolal. Nebezpečně pálil především Kempný.

V čase 6:57 se při trestu právě Kempného radovali z vedení Oceláři. Za Kováře dorazil puk Daňo v době, kdy po přistrčení Moravčíka spadl do brankoviště Voženílek a byl nohama v kontaktu se sparťanským gólmanem.

Pražané si vzali trenérskou výzvu, ale sudí Jeřábek a Květoň po kontrole u videa branku uznali.

Následovalo vyloučení hostů, v kterém se ubránili. Ve 13. minutě se dostal do úniku Hudáček, jenže puk mu utekl. Za tři minuty už domácí vedli o dvě branky. Daňo se uvolnil šikovně v pravém kruhu a přes stínícího Voženílka překonal Kováře mezi betony.

V úvodu druhé části si Kacetl poradil s tečí Davida Vitoucha i s následnou dorážkou. Na druhé straně minul po Helewkově přihrávce kanonýr Růžička, který neskóroval už v 15. utkání za sebou

Ve 29. minutě Sparta snížila, když se od modré čáry trefil přes stínícího Hrabíka obránce Krejčík, který rozhodl sobotní duel v prodloužení.

V 34. minutě nepřekonal Kacetla z dorážky Sobotka a vzápětí ani dalším pokusem Krejčík. Na druhé straně si Kovář poradil s Voženílkovou tečí a k zakončení se dostal Růžička, jenž nezamířil přesně. Při střele z levého kruhu měl možnost dovršit hattrick Daňo, sparťanský gólman ovšem zasáhl lapačkou.

Na startu třetí třetiny v přečíslení po Čachově přihrávce sice Nestrašil bekhendem propasíroval puk za Kováře, ale z brankoviště jej odvezl Sobotka. Po brejku zahrozil i Daňo. Ve 46. minutě byl blízko vyrovnání kapitán Sparty Řepík, který trefil levou tyč.

V čase 48:54 při přesilové hře za špatné střídání Sparty pojistil vedení z dorážky Nestrašil, který se prosadil po Marinčinově střele. Oceláři 121 vteřin před koncem při power play do prázdné branky zpečetil výsledek zásluhou Vrány, jemuž přihrál Hrehorčák, přestože ho sprostě fauloval Řepík.

Sparťan dostal za seknutí do žeber trest na pět minut a do konce utkání. Na ledě se v reakci na Řepíkovo chování ještě strhly bitky Daňa s Chlapíkem a Kundrátka s Kempným.

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Daňo, 16. Daňo (Kundrátek, Nedomlel), 49. A. Nestrašil (Marinčin), 58. P. Vrána (Hrehorčák) - 29. Krejčík (Mikliš, P. Kousal). Rozhodčí: Jeřábek, Květoň - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:4, navíc Daňo, Kundrátek oba 5 min. - Řepík 5 min. a do konce utkání, Chlapík, Sobotka oba 5 min. Využití: 2:0. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Šenkeřík - Hrehorčák, Čacho, A. Nestrašil - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - M. Růžička, Helewka, D. Voženílek - Dravecký, P. Vrána, Miloš Roman. Trenér: Moták.

Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Kempný, Mikliš, Krejčík, Irving, Němeček, Moravčík - Řepík, Sobotka, M. Forman - Chlapík, R. Horák, D. Vitouch - Konečný, J. Lajunen, Buchtele - P. Kousal, O. Najman, K. Hrabík. Trenér: Gross.