Zápasy v Paříži hatí déšť. Vondroušová a Bouzková dohrají až ve čtvrtek

ČTK ČTK
29. 5. 2024 17:45
Dnešní program 2. kola tenisového Roland Garros zhatil na většině kurtů v Paříži déšť. Kvůli nepříznivému počasí pořadatelé odložili i rozehraná utkání Markéty Vondroušové s Američankou Katie Volynetsovou a Marie Bouzkové s Chorvatkou Janou Fettovou.
Markéta Vondroušová
Markéta Vondroušová | Foto: Reuters

Hrát se dnes bude už jen na kurtech Phillipea Chatriera a Suzanne Lenglenové, které mají zatahovací střechu. Ostatní zápasy se dohrají nebo začnou ve čtvrtek.

Duel turnajové pětky Vondroušové s Volynetsovou na kurtu číslo 14 byl přerušen za stavu 0:6, 4:1 z pohledu české tenistky. Bouzková před deštěm vyhrála na "devítce" nad Fettovou první set 6:2 a ve druhém vedla 1:0.

Program na dvorcích, které nedisponují střechou, však byl poté kvůli dešti přerušen. Po více než pětihodinovém odkladu se organizátoři rozhodli zápasy přeložit na čtvrtek. Uvedli, že fanoušci mají nárok na vrácení vstupného.

Vedle Vondroušové a Bouzkové měla dnes nastoupit také Kateřina Siniaková. Turnajová dvaatřicítka se měla utkat s domácí Chloé Paquetovou na třetím největším dvorci Simonne Mathieuové.

 

Právě se děje

Další zprávy