Tenisová lež v přímém přenosu. Svět řeší Zverevovu otočku při předzápasovém losu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
7. 6. 2024 6:27
Hodně negativní příchuť získala výhra německého tenisty Alexandra Zvereva ve čtvrtfinále French Open. V duelu proti Australanovi Alexi de Minaurovi totiž změnil při losu své původní rozhodnutí vybrat si stranu mince s obrázkem míče v momentě, kdy věděl, že padl obrázek rakety.
Alexander Zverev
Alexander Zverev | Foto: Reuters

Je to zvláštní část před začátkem zápasu. Lidé v publiku ještě využívají poslední možnost si odskočit nebo vybrat to nejlepší místo.

Televize mnohdy stále vysílají reklamy nebo komentátor představuje oba hráče a nikdo nedává pozor, co se ve skutečnosti děje.

Možná právě proto na první dobrou unikla pozornosti situace při losu tenisového čtvrtfinále mezi Zverevem a De Minaurem. 

Německý tenista si na pokyn rozhodčího vybral stranu mince, při které by vyhrál, kdyby padla. Zvolil ikonku míče. 

Když dítě na invalidním vozíku vyhodilo minci do vzduchu, ta se zakutálela stranou a Zverev přišel k rozhodčímu s tím, že padla ikonka rakety.

Sudí se tak otočil s volbou servisu na Australana, když se německý hráč ozval.

"Ne, ne, já říkal raketa," tvrdil Zverev. Zmatený rozhodčí ani soupeř neprotestovali a nechali ho vybrat si příjem.

Video z této scénky pak obletělo svět sociálních sítí. "Nikdy v životě jsem neviděl tak ležérně spáchaný podvod," napsal na síti X Ben Rothenberg, někdejší tenisový reportér listu The New York Times.

Incident rezonoval o to víc, že Zverev čtvrtfinále s přehledem vyhrál a postoupil do semifinále, kde se v pátek střetne s dvojnásobným finalistou Roland Garros Norem Casperem Ruudem.

Nutno dodat, že Zverev je často terčem nepříjemných otázek novinářů i kvůli tomu, že v Berlíně stále probíhá jeho soud kvůli obviněním z domácího násilí na bývalé partnerce a matce jeho dítěte. 

 

Právě se děje

Další zprávy