Zrušení "pátého grandslamu" Kvitovou šokovalo. Ale v Kalifornii se nenudí

ČTK ČTK
11. 3. 2020 20:25
Tenistka Petra Kvitová byla trošku zaskočená, když se dozvěděla, že je turnaj v Indian Wells zrušen. Na druhou stranu rozhodnutí chápe a volný čas v Kalifornii využije k přípravě na další část sezony.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu letěla do Indian Wells v neděli. Zpráva o zrušení turnaje, jemuž se kvůli velikosit přezdívá "pátý grandslam", ji s jejím týmem zastihla už na americkém kontinentu. "V autě cestou z Los Angeles do Indian Wells. A musím říct, že to byl trošku šok pro nás všechny," uvedla Kvitová v rozhovoru s ČTK.

Prestižní turnaj byl odvolán na základě doporučení lékařů. V oblasti byl v neděli potvrzen první případ nemoci. "Zdraví je na prvním místě. Je to veliká akce a lidí sem chodí hrozně moc, takže tomu rozumím," řekla světová dvanáctka.

Kvitová v neděli v letadle cestou do USA oslavila třicetiny. "Měla jsem narozeniny delší, protože se mi den z Evropy do Ameriky protáhl," podotkla s úsměvem.

V Indian Wells nepociťuje zvýšená bezpečnostní opatření. "Nikdo mi teplotu neměřil, ani na letišti, ale možná tam mají kamery a já o tom ani nevím," řekla. Roušku nenosí, ani na ulicích lidi s rouškami neviděla a sama extra opatření nečiní. "Beru vitamíny, ale to celý rok. Funguju normálně jako předtím, všechno je v pohodě."

Zrušený turnaj pro ni volno neznamená. "Nudit se určitě nebudeme," uvedla. Využije nabídku organizátorů a bude v areálu trénovat. "V resortu, kde bydlíme, sice máme tenisové kurty, ale i tak budeme jezdit do areálu a zahraju si s holkama. Pořadatelé nám mají obstarávat všechny věci, balony, tréninky, fyzioterapii i transport."

Stihla i několik dalších aktivit. S dalšími tenistkami absolvovala focení a natáčení pro WTA Tour a vyprávěla svůj životní tenisový příběh pro platformu topcourt.com.

Od úterý 24. března by se měl hrát na Floridě další z velkých amerických turnajů v Miami. "Do pondělí se budeme připravovat v Indian Wells a pak uvidíme, jestli tady zůstaneme dál, nebo se přesuneme do Miami," řekla Kvitová.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy