Zranění dál drtí české tenistky. V Dubaji nebude startovat Krejčíková ani Muchová

16. 2. 2024 10:22
Barbora Krejčíková kvůli zranění zad nebude startovat ani na turnaji v Dubaji, kde loni získala titul. V tomto týdnu měla hrát v Dauhá, ale na poslední chvíli se odhlásila. Oželet musí osmadvacetiletá česká tenistka také dubajský podnik začínající v neděli, protože stále není fit. Podobně jako Karolína Muchová, která ale na první zápas čeká již od zářijového US Open.
Coco Gauffová - Karolína Muchová, semifinále US Open 2023
Coco Gauffová - Karolína Muchová, semifinále US Open 2023 | Foto: Reuters

"Nebylo to snadné rozhodnutí, zvlášť proto, že mám na tento turnaj příjemné vzpomínky a měla jsem velká očekávání. Moje zranění zad však vyžaduje delší čas na léčení," citovali Krejčíkovou pořadatelé. Protože v Dubaji neobhájí velkou porci bodů za titul, propadne se ve světovém žebříčku z 12. místa o několik pozic.

Před rokem Krejčíková skvěle obsazený turnaj kategorie WTA 1000 ve Spojených arabských emirátech ovládla poté, co porazila tři tehdy nejvýše postavené hráčky žebříčku: Polku Igu Šwiatekovou, Arynu Sabalenkovou z Běloruska i Američanku Jessicu Pegulaovou. Šwiatekovou ve finále přehrála ve dvou setech.

S Krejčíkovou, vítězkou Roland Garros z roku 2021, se z Dubaje odhlásila i Karolína Muchová, která dál pokračuje v rehabilitaci zraněného zápěstí.

Na turnaji nebude ani čtyřnásobná grandslamová šampionka Naomi Ósakaová. Japonská tenistka, jež se vrátila na okruh po mateřské pauze, ve čtvrtek v Dauhá prohrála čtvrtfinále s Karolínou Plíškovou.