Barbora Strýcová ve finále Fed Cupu 2018 Česko - USA
Barbora Strýcová, Markéta Vondroušová
Samantha Stosur of Australia hits a return to Tsvetana Pironkova of Bulgaria during their women's singles match at the Australian Open 2014 tennis tournament in Melbourne
Samantha Stosurová, Čang Šuaj
  • Česká dvojice byla složena teprve před tímto turnajem. Češky v Austrálii v předešlých kolech prozatím ztratily jediný set a předčily tak veškerá očekávání.
  • Australsko-čínská dvojice se zúčastňuje turnajů v deblu od roku 2013. Největším úspěchem tohoto páru je titul z Hongkongu zkraje letošního roku.

Krásné středeční dopoledne. Vítejte u sledování online reportáže z deblového semifinále Australian Open. Až do této fáze turnaje se podařilo probojovat nově složenému českému páru Strýcová, Vondroušová, který bude čelit dvojici Stosurová, Šuaj. Utkání začne v Rod Laver Areně v 11:30.

Český pár Strýcová, Vondroušová byl narychlo složen před začátkem turnaje a naprosto popírá veškeré prognózy odborníků. Ty totiž českým tenistkám nedávaly moc šancí, skutečnost je však taková, že budou bojovat o finále. Češky prozatím ztratily pouze jediný set, a to hned v úvodu turnaje.

Váha: 59 kg

Dvojice Stosurová, Šuaj se turnajích v deblu společně zúčastňuje již od roku 2013. Na Australian Open spolu hrály poprvé v roce 2017, kdy však došly pouze do druhého kola, takže je jasné, že tento výkon letos výrazně překonají. Na turnaji zatím neztratily ani set, a navíc jsou podpořeny říjnovým titulem z hongkongského turnaje, který je zatím také jejich jediným titulem.

Vzájemné zápasy:

Jak již bylo zmíněno, český pár byl sestaven narychlo před turnajem, a tak půjde o vůbec první měření sil těchto dvojic.

Start utkání v Rod Laver Areně je vzhledem ke skreči Japonce Nišikoriho v předchozím zápase naplánován již na 11:00. Začátek se ale přece jen vzhledem k rozcvičkám hráček může lehce posunout.

V ženské dvouhře si brzy ráno poradila Češka Karolína Plíšková se Serenou Williamsovou. Ačkoliv Plíšková prohrávala ve třetím setu již 1:5, nepříznivý stav nakonec dokázala otočit a ve třetím setu zvítězila 7:5.

Umpirový rozhodčí zahlásil jednu minutu do konce předzápasových rozcviček. Utkání za malou chvíli začne.

Utkání právě začalo.

0:15

Stosurová předvedla dobré podání, které Strýcová odvrátila. Následně však Australanka zahrává vítězný míček.