Wimbledon 2017: Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Dominic Thiem na Wimbledonu 2017
Dominic Thiem

Hezké odpoledne, vítejte u online reportáže z osmifinálového zápasu ve Wimbledonu mezi Tomášem Berdychem a Dominicem Thiemem. Utkání začíná v 16:25.

Poslední český zástupce ve dvouhře Tomáš Berdych nastoupí v osmifinálovém zápase proti osmému hráči světa Dominicu Thiemovi. Jednatřicetiletý český tenista si v All England Clubu počíná poměrně přesvědčivě. V úvodních dvou kolech sice proti svým soupeřům, Jeremymu Chardymu a Ryanovi Harrisonovi, ztratil jeden set, přesto pohodlně postoupil. Ve třetím kole pak hladce přehrál také španělského veterána Davida Ferrera.

Třiadvacetiletý Thiem se do druhého týdne travnatého grandslamu probojoval poprvé v kariéře. Ani přípravu na Wimbledon neměl povedenou, v Halle vyhrál pouze jeden zápas, v Antalyi dokonce prohrál hned první své utkání. Na turnaji však hraje zatím výborně. Kanaďana Pospisila a Američana Donaldsona porazil ve třech setech. Set ztratil jen v druhém kole s Gillesem Simonem z Francie.

Sázkové kanceláře nefavorizují výrazně ani jednoho z tenistů, ale přeci jenom o pár setin nižší kurzy jsou vypsány na výhru české jedničky. Moc tomu nepomáhá ani vzájemná bilance těchto dvou hráčů. Střetli se totiž zatím jen jednou, a to už před necelými třemi lety v New Yorku na US Open, kde uspěl ve třech setech Berdych. Thiem se však od té doby zlepšil a o pozici favorita zápasu ho připravuje jen nezkušenost na travnatém podkladu.

Zápasy Radwaňské s Kuzněcovovou a Wozniacké s Vandewegheovou na kurtu číslo 3 skončily, za pár minut by tam měli na dvorech nastoupit Tomáš Berdych s Dominicem Thiemem.

Oba hráči jsou již na dvorci, po krátko rozehrávce utkání 4. kola Wimbledonu začne.

Utkání za minutu začne, na servisu odstartuje český tenista.

15:0

Berdych začíná přímým bodem ze servisu.

15:15

Následuje ale dvojchyba.

30:15

Hned na to přichází eso, Thiem se zatím nedostal do výměny.

40:15

A další servis, který si nenašel cestu zpět do kurtu.

1:0 Berdych získává gem

První gem zvládl i přes dvojchybu český tenista bez problémů.

15:0

Return Berdycha se do kurtu nevešel.

15:15

Výborný prohoz českého tenisty, na který Thiem dosáhl, ale míč poslal jen do pásky.

30:15

Také rakouská jednička připisuje své první eso.

40:15

Vytlučené bloky, Thiem poslal prohoz z bekhendu rovnou na tělo Berdychovi, který nestihl zareagovat a poslal míč do sítě.

40:30

Výborný return Berdycha donutil Thiema k chybě z forhendu.

1:1 Thiem získává gem

Také Rakušan zvládl první gem na servisu.

0:15

První delší výměnu se pokusil Thiem zakončit kraťasem, ten Berdych doběhl, ale nedokázal jej vrátit zpátky na polovinu soupeře.

15:15

Další vynikající servis českého dlouhána.

30:15

Dvakrát se Thiem ubránil, proti smeči na boční lajnu však už neměl žádnou šanci.