Z Kvitové bude jen fanynka. Další stříbrnou mísu mají vybojovat české bouřlivačky

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
10. 11. 2018 7:10
Dělí je od sebe sice deset let, ale na kurtu si jsou hodně podobné. Kateřina Siniaková a Barbora Strýcová platí za velké bojovnice, které pro nějaké to sprosté slůvko nejdou daleko, ale dokážou se vybičovat k heroickým výkonům. Nyní na ně při absenci zraněné Karolíny Plíškové a nemocné Petry Kvitové bude spoléhat fedcupový kapitán Petr Pála ve finále proti Američankám.
Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková a Petra Kvitová
Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková a Petra Kvitová | Foto: Milan Kammermayer

Zápas v sobotu ve 14 hodin rozehraje jako česká dvojka Barbora Strýcová proti teprve devatenáctileté Sofii Kenin. Po ní nastoupí na kurt vyprodané O2 areny Kateřina Siniaková proti nejzkušenější z Američanek Alison Riskeové. 

"Katka a Bára jsou dobré hráčky, tréninky tomu odpovídaly. Jsem spokojený a oběma věřím. Nemusíme všechno vyhrát v sobotu, ale je potřeba získat za dva dny tři body a jsem přesvědčen, že ty tři body uděláme," nechal se slyšet Pála.

Strýcovou čeká proti Keninové premiéra. Aktuálně 52. hráčku světa totiž na okruhu ještě nepotkala. "Nic o ní nevím, ale zeptám se Petry Kvitové, která už proti ní hrála, a trenéři mi také dají nějaké rady," uvedla dvaatřicetiletá Češka.

Plzeňská rodačka tak navíc odehraje poslední fedcupový víkend, ve čtvrtek totiž oznámila konec reprezentační kariéry. "Bude to pro mě speciální, ale emoce ze mě spadnou a budu se snažit Sofii porazit," dodala.

Ze Siniakové se stala rázem jednička týmu, což je role, kterou si už vyzkoušela loni na jaře právě proti Američankám v semifinále Fed Cupu. 

"Měla vynikající závěr sezony, k tomu dva grandslamové tituly ve čtyřhře. Jsem moc rád, že skončila v žebříčku tak vysoko. To, jak odehrála zápas Fed Cupu v Americe, jí může hodně pomoci," chválí 31. hráčku světa Pála.

A věří si i sama Siniaková. "Cítím se skvěle. Jsem dobře připravená a budu v pohodě, když odehraju všechny zápasy," prohlásila.

Proti Riskeové má pozitivní bilanci. Ze tří vzájemných zápasů vyhrála dva. "Důležité bude, jak budu hrát já. Když se mi podaří hrát mou hru, Riskeovou porazím," věří Siniaková.

Pála pro víkend počítá i s variantou, že by ještě nastoupila Kvitová alespoň v neděli, pokud se bude po prodělané chřipce cítit lépe.

"Šance, že budu hrát, tam je, ale na procenta nejsem dobrá, takže to nedokážu odhadnout nakolik je to pravděpodobné. Uvidíme, jak na tom budu zítra, ale je to lepší než na začátku týdne," řekla Kvitová. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 50 minutami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy