WTA Ning-po • Čtvrtfinále • 9:48

Linda Fruhvirtová - Lucia Bronzettiová

Konec zápasu
Linda Fruhvirtová
Linda Fruhvirtová
2
6
6
Lucia Bronzettiová
Lucia Bronzettiová
0
0
3

Dobré ráno, vítejte při sledování on-line přenosu ze čtvrtfinále ženského tenisového turnaje v čínském Ning-po mezi Lindou Fruhvirtovou a Lucií Bronzettiovou z Itálie. Zápas začal ve čtvrtek 28. září v 9:48. 

Linda Fruhvirtová v čínském Ning-po konečně přerušila nelichotivou sérii devíti porážek v řadě. V prvním kole udolala Španělku se slovenskými kořeny Masárovou, která české soupeřce vzdala ve třetím setu za nepříznivého stavu 0:1. Osmifinále už musela osmnáctiletá pražská rodačka odehrát celé, po třísetovém dramatu a více jak dvouhodinovém boji pokořila Rusku Blinkovovou. Z důvodu špatných výsledků Fruhvirtová vypadla z elitní stovky žebříčku, ale pokud bude hrát podobně jako teď v Číně, tak se do ní zase velmi rychle vrátí.

Linda Fruhvirtová

Česká republika

WTA: 117.

Věk: 18 let (1. 5. 2005)

Držení rakety: pravačka

Výška: 172 cm

Linda Fruhvirtová
Linda Fruhvirtová | Foto: Reuters

Lucia Bronzettiová je momentálně 65. nejlepší tenistkou světa. Na turnaji v čínském Ning-po zatím neztratila jediný set, po vítězství nad Švýcarkou Teichmannovou si poradila i s ukrajinskou konkurentkou Baindlovou. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Rimini letos vybojovala jeden titul, přemožitelku nenašla na konci května na antuce v marockém Rabatu. Na triumf útočila i na trávě v německém Bad Homburgu, ve finále ovšem nestačila na Češku Kateřinu Siniakovou.

Lucia Bronzettiová

Itálie

WTA: 65.

Věk: 24 let (10. 12. 1998)

Držení rakety: pravačka

Výška: 170 cm

Italská tenistka Lucia Bronzettiová.
Italská tenistka Lucia Bronzettiová. | Foto: Reuters

V čínském Ning-po prší. Momentálně je jisté, že první čtvrtfinálové utkání turnaje mezi Fruhvirtovou s Bronzettiovou nezačne dříve než v 9:40 středoevropského času.

Počasí se umoudřilo, aktérky zápasu už jsou na kurtu! Los vyhrála Lucia Bronzettiová, která si vybrala příjem.

Zápas začal.

15:0

Linda Fruhvirtová se v úvodní výměně nechala zatlačit do defenzivy, soupeřka finálním forhendem napálila balónek vedle pravé čáry.

30:0

Eso po servisu ven z dvorce.

40:0

Servis ven z kurtu doplněný o forhend na opačnou stranu, italská tenistka vracela forhend hraný na dlouhou ruku za vymezený prostor.

1:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Čistá hra na úvod, Linda Fruhvirtová ji zkompletovala přímým bodem po servisu na téčko.

0:15

Osmnáctiletá pražská rodačka pokračuje ve sbírání bodů, konkurentku šikovně rozběhala a přiměla ji k příliš dlouhému bekhendu.

15:15

Poprvé se mohla z fiftýnu zaradovat Lucia Bronzettiová, křižnou přestřelku z forhendu uzavřela nevynucenou chybou Češka.

15:30

Bekhend Lindy Fruhvirtové zpomalila páska. Italka míček s vypětím všech sil stihla, proti forhendovému prohozu však byla bezmocná.

30:30

Brejkboly se zatím nekonají. Česká tenistka se rozhodla přitlačit na pilu, odvážný bekhend umístila o pár čísel za vymezené území.

40:30

Forhendový return skončil v síti.

40:40

Velmi chytře zvolený kratší bekhendový return, u nějž byla Lucia Bronzettiová pozdě a forhendem hrála pouze pod pásku.

40:A

Dvojchyba, Linda Fruhvirtová získává premiérový brejkbol bez práce.

2:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Osmnáctiletá rodačka z Prahy odskakuje do výhody o brejk! S delším bekhendovým returnem si konkurentka neporadila, druhou hru uzavřela příliš nízkým bekhendem.

0:15

Lucia Bronzettiová se výborně poprala s defenzivní pozicí, aby na závěr výměny vypálila forhendový winner na levou lajnu.

15:15

Agresivní forhendový return Italce ještě vyšel, vzápětí vypálila forhendem o pár čísel vedle levé čáry.

30:15

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

40:15

Forhendový return doputoval do výrazného autu. Dva gemboly.

40:30

První gembol končí neúspěchem. Lucia Bronzettiová ukázala, že také umí zaútočit, forhendy dostávala sokyni pod čím dál tím větší tlak, ve finále vyslala vítěznou střelu po levé lajně.

3:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Brejk potvrzen! Linda Fruhvirtová se trefila do prvního podání ven z dvorce, Italka returnovala bekhendem jenom do sítě.

15:0

S returnem si ještě česká tenistka poradila, poté vystřelila bekhendem do těsného zámezí.

15:15

Lucia Bronzettiová připustila srovnání skóre v gemu dvojchybou.

30:15

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Rimini měla štěstí, protože soupeřka útočila, leč závěrečný forhend vyslala těsně vedle pravé čáry.

30:30

Křižný bekhendový return vyšel perfektně, italská hráčka na něj odpověděla bekhendem do velkého autu.

30:40

Dvojchyba a další brejkbol!

4:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Linda Fruhvirtová vede už 4:0! V delší výměně udržela pevnější ruku, soupeřka čtvrtý gem uzavřela nevynucenou forhendovou chybou do sítě.

0:15

Fantastická výměna z obou stran. Obě tenistky byly v průběhu donuceny od sítě zacouvat zpět k základní čáře, na závěr Češka trefila forhendem síť.

15:15

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

30:15

Trpělivými bekhendovými čopy Linda Fruhvirtová počkala na zaváhání sokyně a dočkala se, nasazená osmička přetáhla bekhend.

40:15

Přestože musela Linda Fruhvirtová couvat proti returnu, tak perfektně trefila bekhendem levý růžek, protihráčka odpověděla příliš dlouhým forhendem.

5:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Kanár zůstává reálný! Pražská rodačka včas přiběhla ke kraťasu soupeřky a dostatečně razantním forhendem protihráčku přiměla k zaváhání.

0:15

Bekhendový return spadl přesně na základní čáru, překvapená Italka zareagovala bekhendem o kousek za ni.

15:15

Nyní byla Lucia Bronzettiová v ofenzivě nekompromisní, získávala čím dál tím větší tlak, ve finále vypálila bekhendový winner na pravou čáru.

15:30

Parádní práce Lindy Fruhvirtové! Ta byla po celou dobu výměny pod velkým tlakem, v závěru ji ovšem šokovala světovým bekhendem po levé čáře s velkou razancí.

30:30

Nyní si osmnáctiletá rodačka z Prahy vybrala slabší chvilku, po vyšším returnu se pořádně ustřelila forhendem.

30:40

Setbol! Opět byla česká tenistka tou trpělivější hráčkou v delší přestřelce, kterou soupeřka završila nízkým forhendem do sítě.

40:40

Se štěstím padl forhend Lucie Bronzettiové na levou čáru, u sítě potom střílela forhendovým volejem nechytatelně do protipohybu Češky.

40:A

Bude druhý setbol tím úspěšným? Ofenzivě Lindě Fruhvirtové není co vytknout, ve správný okamžik i přešla k síti po skvělém forhendu, forhendovým volejem vzápětí výměnu ukončila.

6:0 Linda Fruhvirtová získává gem a set.

Kanár je na světě! Česká tenistka nedala v úvodním dějství italské soupeřce žádnou šanci, Lucia Bronzettiová na závěr přestřelila forhendem.

Začíná druhý set.

15:0

Linda Fruhvirtová otevřela druhou sadu přímým bodem po servisu na téčko.

30:0

Česká tenistka znovu velmi dobře diktovala tempo ve výměně, soupeřka se neudržela a poslala za zadní lajnu obranný bekhend.

30:15

Nečekaná chyba Lindy Fruhvirtové, když u sítě stačilo trefit forhendovým volejem kurt, protože soupeřka už situaci zabalila, jenže míček poslala do sítě.

40:15

Trpělivý tenis přinesl kýžené ovoce. Češka šikovně zpomalila dlouhý výměnu bekhendovým čopem, Italka zaútočila forhendem do středu sítě.

1:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Také sedmý gem utkání patří talentované české tenistce. Lucia Bronzettiová se rozhodla zariskovat, ostrý bekhend dopadl těsně za základní čáru.

0:15

Italská tenistka rozhodně nehraje svůj nejlepší tenis, což je zapříčiněno i dobrou taktickou soupeřky. Z velké výšky střílela forhendem do sítě.

15:15

Přímý bod po servisu na téčko.

15:30

Znovu parádně provedená ofenziva Češky. Ta vystřelila forhend po pravé čáře, načež z bekhendu nechytatelně vyprodukovala kraťas.

30:30

S nepříjemným úderem na tělo si Linda Fruhvirtová neporadila, bekhendem napálila balónek výrazně za vymezené území.

30:40

Brejkbol! Forhendový křižný return vyšel na jedničku, dosti zaskočení Lucia Bronzettiová odvrátila forhend do koridoru pro debl.

40:40

Gem pokračuje přes shodu. Forhendovou přestřelku ovládla Italka, její protihráčka poslední střelu usměrnila pod pásku.

40:A

Další příležitost k brejku. Lucia Bronzettiová se v tlaku vydala k síti, odkud trestuhodně vypálila forhendový volej za vymezený prostor.

40:40

Bekhendový return nepřeletěl síť.

40:A

Tak že by do třetice? Linda Fruhvirtová zaútočila bekhendem k základní čáře do bekhendu sokyně, ta nasměrovala míček do sítě.

2:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Osmnáctiletá rodačka z Prahy odskakuje do náskoku o dva gemy! Nechala útočit soupeřku, jež na závěr vymyslela nepřesné zkrácení hry z bekhendové strany.

15:0

Na poslední chvíli Češka přiběhla k forhendovému voleji a dostala ho na druhou polovinu, italská tenistka potom prohazovala forhendem do sítě.

30:0

Češka nadále dominuje. V těžkém postavení vykouzlila bekhend do levého růžku, soupeřka k míčku doběhla, ale poslala ho jenom do autu.

30:15

Linda Fruhvirtová bojovala v obraně statečně, nicméně bodu se nedočkala za perfektním forhendem sokyně po levé čáře se jenom podívala.

40:15

Eso na téčko znamená dva gemboly.

40:30

Úmysl dobrý, ale realizace pokulhávala, seknutý bekhend české hráčky nepřeletěl síť.

3:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Osmnáctiletá Linda Fruhvirtová dostala druhé podání do vymezeného čtverce a víc dělat pro potvrzení brejku nemusela, protože konkurentka bekhendem returnovala za základní čáru.

0:15

Dělový forhendový return přiletěl přesně pod nohy Lucie Bronzettiové, ta odpověděla bekhendem do středu sítě.

15:15

Linda Fruhvirtová se pokusila z bekhendové strany o kraťas, balónek těsně nepřeletěl pásku.

30:15

Přímý bod po servisu na téčko.

40:15

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Rimini je blízko prvnímu získanému gemu. Po většinu času bránila, což ji nemuselo mrzet, protože soupeřka napálila závěrečný útočný forhend do autu.

3:1 Lucia Bronzettiová získává gem.

Lucia Bronzettiová se na desátý pokus dočkala získaného gemu, gembol proměnila svým premiérovým esem v zápase.

0:15

Získaná hra by italskou tenistku určitě mohla nakopnout, tu další odstartovala získaným fiftýnem po přetaženém bekhendu sokyně.

0:30

A Lucia Bronzettiová pokračuje ve sbírání bodů, bekhendovou přestřelku završila Češka střelou pod pásku.

15:30

Zkrácení hry nevyšlo ideálně, ovšem následně Linda Fruhvirtová přečetla, kam soupeřka zaútočí forhendem, aby ji fantasticky přelobovala.

15:40

Dva brejkboly! Další útok provedla Lucia Bronzettiová výborně, postupně získávala čím dál tím větší tlak, u sítě vyslala vítězný forhend k pravé lajně.

30:40

Bekhendový return dopadl za zadní lajnu.

40:40

Také druhý brejkbol je minulostí. V delší výměně měla navrch česká tenistka, její konkurentka ve finále vypálila forhendem do sítě.

A:40

Výborně. Linda Fruhvirtová perfektně bránila, na závěr včas doběhla k nepovedenému kraťasu protihráčky a vítězný bekhend vyslala do levého růžku.

40:40

S křižným bekhendovým returnem Italky si pražská rodačka neporadila, kratší bekhend ztroskotal na pásce.

40:A

Třetí brejkbol pro čtyřiadvacetiletou rodačku z Rimini, která s radostí pustila forhend protihráčky za vymezené území.

3:2 Lucia Bronzettiová získává gem.

Lucia Bronzettiová maže manko brejku! Na zkrácení hry odpověděla kontrakraťasem a míček se přispěním pásky překulil nechytatelně na polovinu sokyně.

0:15

Pěkná přestřelka na úvod šesté hry druhého setu ukončila italská tenistka křižným forhendem do území pro čtyřhru.

0:30

Obě tenistky hrály té druhé do bekhendu. Lucia Bronzettiová zkazila jako první, když svou střelu nezvládla umístit přes síť.

0:40

Neuvěřitelná práce Lindy Fruhvirtové u sítě! Nejprve v poslední chvíli dostihla kraťas, aby pak v ohromně těžké pozici vyprodukovala fantastický forhendový stopvolej. Tři brejkboly!

4:2 Linda Fruhvirtová získává gem.

Linda Fruhvirtová si čistou hrou bere náskok brejku zpět! Není to poprvé, co trpělivě počkala na zaváhání Italky, jež udělala nevynucenou bekhendovou chybu.

15:0

Přímý bod po servisu na téčko.

15:15

Lucia Bronzettiová nekompromisně potrestala slabé druhé podání, forhendový return napálila nechytatelně po levé lajně.

15:30

Teď chtěla osmnáctiletá rodačka z Prahy až příliš, uspěchala bekhendový útok a balónek doputoval za základní čáru.

15:40

Nasazená osmička disponuje dvěma brejkboly. Diktovala tempo výměny, soupeřku honila zleva doprava, aby na závěr Češka nezvládla bekhendový čop.

30:40

Forhendový return odletěl daleko za zadní lajnu.

40:40

Bitvu nervů ustála lépe Linda Fruhvirtová, jež se na závěr dlouhé výměny nebála zariskovat a forhendový winner vypálila po pravé lajně!

40:A

Další brejkbol. Českou tenistku zaskočil kratší bekhend italské tenistky, posledním čopovaným forhendem jenom rozvlnila síť.

40:40

Returnem se Lucia Bronzettiová dostala do tlaku, hned vzápětí však vypálila forhendem jenom pod pásku.

A:40

Varianta servis - síť vyšla dokonale, Linda Fruhvirtová si troufla na těžký forhendový volej a mířila neomylně na volnou pravou polovinu.

5:2 Linda Fruhvirtová získává gem.

Je to tam! Pražská rodačka při gembolu vytrvale bránila, klasické údery doplňovala o dobře provedené čopy, nakonec Italka neudržela přesnou ruku a její forhend páska napustila na polovinu soupeřky.

0:15

Osmnáctiletá Češka velmi dobře začíná i gem na příjmu, zariskovala a forhendem vystřelila do levého růžku, protihráčka odvrátila bekhend za zadní čáru.

15:15

Přímý bod po podání ven z dvorce.

30:15

Lucia Bronzettiová pálila forhendy zleva doprava, ten poslední k pravé lajně již Linda Fruhvirtová nezvládla vrátit do vymezeného území.

30:30

Italka si komplikuje situaci na servisu dvojchybou.

40:30

Return z forhendu doletěl poměrně výrazně za základní čáru.

5:3 Lucia Bronzettiová získává gem.

Lucia Bronzettiová ještě zůstává v zápase. V ofenzivní pozici si počínala na jedničku, proti forhendu na pravou stranu neměla soupeřka žádnou šanci.

0:15

Velké štěstí Italky, jejíž bekhendový return páska posunula nechytatelně na polovinu soupeřky.

0:30

Česká hráčka trefuje svou premiérovou dvojchybu v zápase. Brejkboly jsou blízko.

15:30

Tu okamžitě vykompenzovala přímým bodem po podání ven z dvorce.

15:40

Lucia Bronzettiová získává dva brejkboly! U sítě si poradila velmi dobře, když sice první forhendový volej lehce zpomalila páska, ten druhý už byl nechytatelný.

30:40

Italská tenistka se pokusila být ve výměně trpělivější tenistkou, ale tato volba se jí nevyplatila, když závěrečný bekhend vystřelila do sítě.

40:40

Z nejhoršího je Češka zatím venku! Útočila a udržela přesnou ruku, protihráčku donutila přetáhnout bekhend.

A:40

Esem na téčko pražská rodačka získává první mečbol!

6:3 Linda Fruhvirtová získává gem, set a zápas.

Linda Fruhvirtová postupuje do semifinále! V závěrečné výměně rozhodla minimálně z poloviny o úspěchu dokonalým bekhendovým čopem k levé lajně, který soupeřka vrátila, u forhendu k opačné čáře už ale nemohla být včas.

Linda Fruhvirtová si v čínském Ning-po zahraje semifinále, ve čtvrtfinále rozdrtila italskou soupeřku Lucii Bronzettiovou výsledkem 6:0 a 6:3.

Úvodní dějství netrvalo ani půl hodinu, česká tenistka v ní konkurentce nadělila kanára. Druhá sada už byla vyrovnanější. Linda Fruhvirtová rychle odskočila do vedení 3:0, ovšem Italka manko brejku smazala, jenže jej pak nepotvrdila a další drama pražská rodačka nepřipustila, v závěrečné deváté hře odvrátila dva brejkboly a proměnila hned první mečbol.

V semifinále se Linda Fruhvitová utká s vítězkou zápasu Petra Kvitová - Diana Šnajderová.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 3 - 1

Dvojchyby: 1 - 4

Úspěšnost 1. podání: 69 % - 54 %

Body po 1. podání: 69 % - 54 %

Body po 2. podání: 53 % - 8 %

Ubráněné brejkboly: 7/8 - 3/8

Vítězné údery: 13 - 12

Nevynucené chyby: 8 - 17

Linda Fruhvirtová.
Linda Fruhvirtová. | Foto: Reuters

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy