WTA Dubaj • Osmifinále • 9:05

Karolína Plíšková - Anhelina Kalininová

Konec zápasu
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková
2
7
6
6
Anhelina Kalininová
Anhelina Kalininová
1
5
7
2

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z osmifinále tenisového turnaje v Dubaji mezi Karolínou Plíškovou a Anhelinou Kalininovou z Ukrajiny. Zápas začíná ve středu 22. února v 9:05.

Karolína Plíšková je aktuálně osmnáctá nejlepší tenistka na světě. Lounská rodačka odstartovala sezónu v Adelaide, kde vypadla hned v prvním kole na raketě Lotyšky Ostapenkové. Na stejné místě o týden později prošla kvalifikací, jenže v hlavním pavouku prohrála hned s Collinsovou. Třicetileté Češce se zadařilo na Australian Open, kde došla až do čtvrtfinále, v němž nestačila na Linetteovou. Posléze se Plíšková přesunula do Asie, v Abú Zabí v osmifinále vypadla s Rybakinovou a v katarském Dauhá po úspěšném absolvování kvalifikace prohrála v prvním kole s Ruskou Alexandrovovou. Dubaj zatím české dvojce svědčí, po přesvědčivém vítězství nad krajankou Vondroušovou povolila světové sedmičce Sakkariové pouhé tři gemy.

Karolína Plíšková

Česko

WTA: 18.

Věk: 30 let (21. 3. 1992)

Držení rakety: pravák

Výška: 186 cm

Karolína Plíšková, osmifinále Australian Open 2023
Karolína Plíšková, osmifinále Australian Open 2023 | Foto: Reuters

Anhelina Kalininová se v žebříčku ATP nachází na 33. místě. Ukrajinská tenistka na úvod nového ročníku prošla kvalifikací v Adelaide, načež vypadla hne v prvním kole hlavního pavouka s Azarenkovou. V Hobartu se šestadvacetiletá tenistka prokousala až do čtvrtfinále, v němž prohrála s Keninovou. Na Australian Open došla přes Petru Kvitovou do třetího kola, ale potom vypadla na raketě jiné Češky Barbory Krejčíkové. Po osmifinále v Linci a prvním kole a neúspěšně kvalifikaci v Dauhá se Ukrajinka vydala do Dubaje, kde po velmi dobrý výkonech pokořila Rusku Kuděrmetovovou a krajanku Jastremskou.

Anhelina Kalininová

Ukrajina

WTA: 33.

Věk: 26 let (7. 2. 1997)

Držení rakety: pravák

Výška: 179 cm

Anhelina Kalininová na US Open 2018
Anhelina Kalininová na US Open 2018 | Foto: Reuters

Jediné vzájemné utkání obou tenistek se uskutečnilo před třemi lety na tvrdém povrchu v Indian Wells. Favorizovaná Karolína Plíšková zvítězila po setech 6:4 a 6:0.

Český tenis má minimálně mezi ženami nakročeno k zářné budoucnosti.

Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Anhelina Kalininová.

Zápas začal.

15:0

Hned na úvod byla k vidění delší výměna, kterou opanovala tenistka na servisu, Češka napálila bekhend do sítě.

30:0

Bekhendový return doputoval za základní čáru.

40:0

Po kratším returnu sokyně vystartovala Anhelina Kalininová k síti a bekhendem zahrála po levé lajně protihráčce do protipohybu.

0:1 Anhelina Kalininová získává gem.

Na úvod Ukrajinka zapisuje čistou hru. Správně odhadla, kam soupeřka zaútočí forhendem, další ránu z této strany pustila za základní čáru.

15:0

Kvalitní podání na tělo Ukrajinka zreturnovala pod pásku.

30:0

S dalším returnem si Anhelina Kalininová poradila, avšak při snaze o přechod do ofenzivy zaútočila forhendem vedle levé lajny.

40:0

Na čistou hru má zaděláno i Češka, když po servisu ven z kurtu zaznamenala vítězný úder bekhendem do stejného místa.

1:1 Karolína Plíšková získává gem.

Suverénní srovnání na 1:1. Tvrdé podání na téčko vracela Kalininová mimo vymezený prostor.

15:0

Šestadvacetiletá Ukrajinka si krásně povodila soupeřku. Honila ji ze strany na stranu, aby nakonec proměnila ve winner forhend po pravé čáře.

30:0

Přímý bod po servisu na téčko.

40:0

Karolína Plíšková se dostala do výměny, ovšem fiftýn nezískala, závěrečný bekhend hraný v mírném pokleku ponechala páska na její straně.

1:2 Anhelina Kalininová získává gem.

Třetí gem Anhelina Kalininová uzavřela premiérovým esem celého zápasu, Plíšková se ani nesnažila na balónek dosáhnout.

15:0

Stále čekáme na první ffiftýn hráčky na returnu. Ukrajinka se vyrovnala soupeřce, jenže nakonec sama chybovala bekhendem.

30:0

Sebevědomý forhend po pravé lajně v podání Karolíny Plíškové, její konkurentka brzy pochopila, že nemá cenu snažit se míček doběhnout.

40:0

Prvnímu ostrému forhendu se ještě Kalininová ubránila, po tom druhém musela hrát brzy po odskoku a míček odehrála za zadní čáru.

2:2 Karolína Plíšková získává gem.

Stejně jako Ukrajinka, tak i Karolína Plíšková zakončila svůj druhý servírovací gem esem.

15:0

Esa umí sázet i Ukrajinka, přidává své druhé.

30:0

Světová osmnáctka kvalitně bránila, ale nakonec neudržela přesnou ruku a závěrečný těžký forhend odehrála za zadní čáru.

40:0

Přímý bod po servisu ven z kurtu.

2:3 Anhelina Kalininová získává gem.

Pátá čistá hra v pátém gemu, obě tenistky potvrzují, že servis je jejich silnou zbraní. Po ostrém returnu na tělo Ukrajinka skvěle nastavila raketu a balónek odpálila nechytatelně do levého růžku.

15:0

Po podání napálila Karolína Plíšková forhend doleva, posléze doprava. Ukrajinka musela pořádně běžet a v pohybu odehrála balónek pod pásku.

15:15

První bod pro returnující tenistku je na světě a získala jej Anhelina Kalininová. V ofenzivě postupně mířila blíž a blíž síti, aby nakonec vyprodukovala vítězný bekhend na pravou stranu.

15:30

A pozor, ve vzduchu visí první brejkboly! Ukrajinka znovu zatlačila na Češku a přiměla jí k vynucené bekhendové chybě.

30:30

Eso přichází v pravý moment!

30:40

Brejkbol! Karolína Plíšková jako kdyby počítala se skutečností, že return sokyně půjde do autu, ale nestalo se tak. S prvním bekhendem si ještě poradila, ten další odpálila za základní čáru.

40:40

Přímý bod po servisu na téčko, Kalininová míče tečovala jenom rámem rakety.

A:40

Další skvělé podání na střed kurtu, returnující tenistka zahrála míček do koridoru pro debl.

3:3 Karolína Plíšková získává gem.

Vyrovnáno. Karolína Plíšková využila slabého forhendu soupeřky, po němž navíc Ukrajinka naběhla k síti, forhend na odkrytou levou stranu trefila přesně na základní čáru.

15:0

Přímý bod po podání na téčko.

15:15

Třicetiletá rodačka z Loun získala na returnu první bod v celém zápase. Hned returnem zatlačila sokyni pod tlak, výměnu ukončil vítězným bekhendem kros zleva.

30:15

Těsně, ale přece skončil forhendový return za základní lajnou.

40:15

Karolína Plíšková při druhém servisu soupeřky postoupila více do kurtu, ovšem bekhendový return poslala do sítě.

3:4 Anhelina Kalininová získává gem.

Sedmý gem ukončen esem na téčko, česká tenistka se za balónkem jenom podívala.

15:0

Takhle by to šlo. Karolína Plíšková si podáním připravila půdu pod nohama, načež vypálila nechytatelný forhend do levého rohu.

15:15

Ovšem i Ukrajinka umí zaútočit. V tlaku vystartovala síti a forhendovým volejem bezpečně umístila míček do levého růžku.

15:30

Forhendový return spadl k základní čáře. Češka reagovala kratším úderem za síť, po němž Kalininová snadno smečovala vítězně.

30:30

Eso na téčko.

40:30

Bekhendový return zastavila páska.

40:40

Shoda. Agresivním bekhendovým returnem kros Anhelina Kalininová získala výhodu na svou stranu, následně bekhendem trefila volnou levou polovinu.

40:A

Bekhendová přestřelka pro Ukrajinku, jež disponuje brejkbolem! Přeci jen byla o něco aktivnější, odvážný úder na závěr spadl přesně na levou lajnu.

40:40

Proti brejkbolu Češka napálila eso na téčko.

A:40

Výborně. Karolína Plíšková musela o gembol bojovat přes výměnu a uspěla, na agresivní forhend soupeřka odpověděla úderem trefeným rámem.

4:4 Karolína Plíšková získává gem.

Je srovnáno. Anhelina Kalininová měla skvěle nakročeno ke shodě, jenže na závěr možná zariskovala až příliš, forhend poslala o centimetry do deblového koridoru, byť měla dost volného prostoru.

15:0

Zkrácení hry vyšlo ukrajinské tenistce dokonale. Češka ještě zabojovala a míček dostihla, jenže sokyni otevřela prakticky celý kurt a ta nepohrdla nabídnutou příležitostí.

30:0

S returnem si třicetiletá lounská rodačka poradila, ale zůstala pod tlakem a v pokračující výměně chybovala bekhendem.

30:15

Return spadl přesně na základní čáru. Překvapená Ukrajinka zahrála míček těsně za pásku, za následným forhendem konkurentky se jen smutně ohlédla.

40:15

Risk nevyšel. Světová osmnáctka vyzkoušela uzavřít výměnu ve svůj prospěch překvapivým bekhendem ven z kurtu, který se do vymezeného prostoru nevešel.

40:30

První gembol je minulostí. Karolína Plíšková si oběhla return na forhend a vypálila pořádnou dělovku, na kterou protihráčka nenašla přesnou odpověď.

4:5 Anhelina Kalininová získává gem.

Parádní útok Anheliny Kalininové. Jejím útočným a dobře umístěným úderům se Češka dlouho statečně bránila, avšak proti závěrečnému forhendu po levé lajně již neměla žádnou šanci.

0:15

Důležitý gem otevírá Karolína Plíšková dvojchybou.

15:15

Ukrajinka vyprodukovala kvalitní křižný bekhendový return, jenže následně v tlaku selhala při forhendu.

30:15

Fantazie. Třicetiletá lounská rodačka v nouzi vypálila parádní forhend po pravé lajně, jímž rázem získala výhodu na svou stranu a bekhendem suverénně trefila volný levý růžek.

40:15

Přímý bod po servisu na téčko.

40:30

Desátá hra ještě pokračuje. Anhelina Kalininová byla u kraťasu včas, nepovedený pokus protihráčky o lob potrestala vítězným bekhendovým volejem.

5:5 Karolína Plíšková získává gem.

První sada pokračuje! Ukrajinka se prezentovala kvalitním returnem, načež selhala svým druhým úderem ve výměně, forhend umístila za zadní čáru.

15:0

S returnem si ještě Karolína Plíšková věděla rady, vzápětí při forhendu hraném na dlouhou ruku odpálila míček do zámezí.

15:15

Šestadvacetiletá Ukrajinka trefuje svou první dvojchybu.

30:15

Eso na téčko.

30:30

Těsně, ale přece přeletěl obranný forhend české tenistky přes pásku, překvapená Ukrajinka reagovala nepovedeným slajzem, který naopak síť nepřekonal.

40:30

Češka si ještě na svůj první brejkbol bude muset počkat. Těžký return zvládla, jenže pak přiletěl dělový forhend na její stranu a ten prakticky nešel vrátit.

40:40

Jde se do shody! Anhelina Kalininová ztratila pozici té aktivnější hráčky ve výměně, chvilku na to chybovala bekhendem umístěným vedle pravé lajny.

40:A

Brejkbol je na světě! Kontrakraťas sice Karolíně Plíškové nevyšel, ovšem správně odhadla, kam bude soupeřka hrát a bekhendovým volejem s přehledem trefila odkrytou část kurtu.

6:5 Karolína Plíšková získává gem.

Skvěle! Třicetiletá lounská rodačka se dostala do výměny, v níž byla maximálně soustředěná, postupně se dostala do pozice útočící hráčky a celý gem uzavřela nekompromisním bekhendem po levé lajně.

15:0

Proti dělovému podání hrála Kalininová kratší return, vzápětí si vybrala špatnou stranu při útočném soupeřčině forhendu.

30:0

Přímý bod po servisu na téčko.

40:0

Eso po dělovce ven z dvorce. Světová osmnáctka disponuje třemi setboly!

7:5 Karolína Plíšková získává gem a set.

Úvodní dějství je minulostí! Karolína Plíšková se ubránila agresivnímu returnu k základní čáře, aby následně mohla spokojeně odejít k lavičce po příliš dlouhém bekhendu sokyně.

Začíná druhý set.

15:0

První fiftýn druhé sady získala servírující Kalininová. Ukrajinka se dostala do tlaku, který završila forhendem do protipohybu soupeřky.

30:0

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

40:0

Vzápětí přidává eso. Ukrajinka dává jasně najevo, že ještě zabojuje o postup.

0:1 Anhelina Kalininová získává gem.

Pokus oběhnout return na forhend nebyl dobrou volbou. Karolína Plíšková hrála míček hodně u těla, poslala ho do sítě.

0:15

Povedený bekhendový return po pravé lajně nadělal české tenistce velké problémy, sama bekhendem přestřelila vymezené území.

15:15

Přímý bod po podání na téčko.

30:15

Šestadvacetiletá Ukrajinka cítila šanci na získání tlaku na svou stranu, jenže k bekhendu se nenarovnala vůbec dobře a balónek usměrnila mimo vymezený prostor.

30:30

To je velká škoda. Po dalším výborném podání si Karolína Píšková otevřela levou polovinu, jenže forhendem trefila síť.

40:30

Nevynucená chyba je bleskově vykompenzována esem.

40:40

Uvidím shodu. Karolína Plíšková ihned po podání hledala pravý růžek, bohužel balónek vyletěl o kousek vedle lajny.

A:40

Bekhendový return zastavila páska.

40:40

Světová osmnáctka musí pořádně bojovat o první gem ve druhé sadě. Po kvalitním returnu sokyně odpálila balónek za základní čáru.

A:40

Opět uvidíme gembol. Česká tenistka v defenzivě vyprodukovala parádní forhend po pravé čáře, na nějž Ukrajinka nedokázala reagovat přesným úderem.

1:1 Karolína Plíšková získává gem.

Vyrovnáno. Po krátkém returnu vystartovala Karolína Plíšková k síti, kde bezpečně umístila balónek na pravou stranu do protipohybu konkurentky.

0:15

Anhelina Kalininová si zadělává na zatím menší problémy. Viděla volný pravý roh, jenže forhend uspěchala a vymezené území přestřelila.

0:30

A další nevynucená chyba šestadvacetileté Ukrajinky. Tentokráte hledala levý růžek, ale i v tomto případě hrála do zámezí.

15:30

Do třetice už to Anhelině Kalininové vyšlo, po podání ven z kurtu poslala forhend na odkrytou pravou polovinu.

30:30

Přímý bod po podání na téčko.

40:30

Třetí získaný fiftýn v řadě přináší Ukrajince gembol. Uspěla odvážným bekhendem k základní čáře, po němž soupeřka ze stejné strany napálila síť.

1:2 Anhelina Kalininová získává gem.

Také při gembolu dávala Anhelina Kalininová svým úderům výbornou délku. Poslední forhend musela hrát Češka brzy po odskoku, míček odehrála poměrně výrazně za základní lajnu.

15:0

Takhle by to šlo. Karolína Plíšková uhodla směr útoku z forhendu v podání soupeřky a sama vypálila dělový forhend k základní čáře. Rázem byla v tlaku a ten uzavřela vítězným bekhendem na levou lajnu.

15:15

Parádní bekhendový return kros proti prvnímu servisu soupeřky, Češka vůbec nereagovala.

30:15

Třicetiletá lounská rodačka rozběhala soupeřku a odměna se dostavila. Ukrajinka statečně vzdorovala, nakonec přetáhla bekhend.

30:30

Proti returnu k základní čáře musela překvapená Plíšková couvat a v mírném záklonu odehrála forhend do sítě.

40:30

Ukrajinka se hlásila o brejkbol, ale zatím se jej nedočkala. Zvládla returnu, jenže pak při bekhendu hraném hodně u těla rozvlnila síť.

2:2 Karolína Plíšková získává gem.

Karolína Plíšková shodu nepřipouští, po servisu na téčko returnovala její protihráčka až za základní lajnu.

0:15

Ostrý forhendový return pod nohy spadl přesně na základní čáru. Kalininová se zuby nehty ubránila, proti forhendu už neměla nárok.

0:30

Výborně. Opět spadl úder Češky k základní lajně a sokyně odpověděla příliš vysokým úderem, světová osmnáctka uzavřela výměnu vítězným forhendem k pravé lajně.

15:30

Přímý bod po podání na střed dvorce.

30:30

Znovu se Ukrajinka trefila do prvního podání, čehož využila k naběhnutí na síť a nekompromisní smeči.

40:30

Opět měla Češka slibně nakročeno k brejkbolu, ale nedočkala se jej, neboť předvedla nevynucenou bekhendovou chybu.

40:40

Každopádně shodu uvidíme. U kratšího obranného úderu byla Karolína Plíšková včas, technický úder pod nohy sokyně neměl chybu.

A:40

Znovu budeme sledovat, jak si Kalininová poradí s gembolem. Odvážně naběhla k síti, odkud s přehledem napálila forhendový volej do levého rohu.

2:3 Anhelina Kalininová získává gem.

Šestadvacetiletá Ukrajinka i do třetice strhává vedení v setu na svou stranu. Útočila ihned od podání, na závěr vykouzlila bekhendový winner po levé čáře.

15:0

Forhendový return vyletěl za základní čáru.

30:0

Tentokráte měl return Ukrajinky skvělou délku. K základní čáře tlačila i druhý forhend, jenže umístila ho až kousek za ni.

40:0

Eso na téčko.

3:3 Karolína Plíšková získává gem.

Druhé eso v řadě, šestý gem druhé sady netrval ani minutu. Karolína Plíšková zůstává při vlastním servisu stoprocentní.

15:0

Moc nechybělo. Světová osmnáctka viděla odkrytý levý roh, bekhend hraný pod nelehkým úhlem však usměrnila do mírného autu.

30:0

Šestadvacetiletá Ukrajinka útočí sebevědomě. Forhendy sázela ze strany na stranu, za posledním na pravou stranu Češka neběžela.

30:15

Krásná výměna z obou stran. Pod tlakem hrající Kalininová skvěle odhadovala, kam sokyně bude útočit, jenže potom sama ve snaze o přechod do útoku selhala při křižném bekhendu.

40:15

Vysoký a krátký return spadl těsně za pásku, Anhelina Kalininová měla při forhendu na síti snadnou pozici.

3:4 Anhelina Kalininová získává gem.

Vzhledem ke stavu zkusila Karolína Plíšková zariskovat. Forhendem však netrefila míček vůbec dobře, ten vyletěl do výrazného autu.

15:0

Po krátkém returnu Češka útočila forhendem na pravou stranu, kde Kalininová byla, pod tlakem ale lobovala do zámezí.

15:15

Nepřipravený útok na síť Ukrajinka potrestala. Zahrála ostrý bekhend na tělo soupeřky, Karolína Plíšková nezvládla forhendový volej posunout přes pásku.

15:30

Šestadvacetiletá Ukrajinka se přiblížila brejkbolům. Výborně přešla do ofenziv a ve vítězný přetavila kratší forhend zprava kros.

30:30

Po kvalitním servisu ven z kurtu světová osmnáctka vyslala forhend na druhou stranu, výsledem je vítězný míč.

40:30

Brejkbol nepřichází ani při druhé příležitosti. Karolína Plíškoví se nebála zariskovat, útočný bekhend umístila nechytatelně na levou lajnu.

4:4 Karolína Plíšková získává gem.

I na čtvrtý pokus lounská rodačka vrací stav druhého setu do vyrovnané podoby. Po výborném podání zamířila k síti, kde při forhendu nezaváhala, balónek napálila mimo dosah sokyně.

0:15

Devátý gem otevírá lépe česká tenistka! Údery sázela doleva a doprava, nakonec forhend do pravého rohu byl tím vítězným.

0:30

V těžké pozici vykouzlila světová osmnáctka parádní obranný bekhend těsně za páska. Překvapená Kalininová míček doběhla, ale ve snaze o kraťas trefila síť.

15:30

Ukrajinská tenistka vytáhla v nouzi neuvěřitelný forhendový kříž z pravé strany. Dost zaskočená soupeřka pak odpálila forhend do sítě.

30:30

Bekhendový return doputoval do koridoru pro debl.

40:30

Ukrajinka za stavu 0:30 vždycky srovná myšlenky a začne hrát svůj nejlepší tenis. V další parádní výměně tahala za delší konec provazu, v získaný fiftýn ji přetavila forhendovým winnerem kros z pravé strany.

40:40

Shoda. Forhendový return po levé lajně měl dostatečnou razanci a Kalininová hrála jenom vysoký úder zhruba do středu kurtu, načež Češka počkala na její pohyb a zahrála míček na volnou stranu.

A:40

Forhendový return vyletěl za základní čáru.

4:5 Anhelina Kalininová získává gem.

Stejně jako v prvním setu, tak i v tom druhém s Anhelina Kalininová může pokusit uzavřít set na příjmu. Při gembolu nechala doplachtit soupeřčin forhend za zadní lajnu.

15:0

Karolína Plíšková vstupuje do důležitého gemu přímým bodem.

15:15

Vzápětí však trefuje dvojchybu.

15:30

Zkrácení hry vyšlo ukrajinské tenistce dokonale. Karolína Plíšková vzdala pokus balónek doběhnout.

30:30

Ukrajinská tenistka správně uhodla, kam protihráčka zaútočí forhendem, ale nebylo jí to nic platné, protože sama pokazila bekhend.

40:30

Důležitý bod putuje na konto světové osmnáctky! Anhelina Kalininová v tlaku sahala po setbolu, jenže klíčový bekhend napálila vedle pravé lajny.

5:5 Karolína Plíšková získává gem.

První opravdu těžký moment ve druhé sadě Karolína Plíšková zvládla. Pomohla si kvalitním servisem, načež u sítě nezaváhala forhendovým volejem.

15:0

Kvalitním servisem Ukrajinka prakticky rozhodla o svém úspěchu, u sítě měla snadnou pozici na bekhendu a sokyni přiměla k chybě.

30:0

Karolína Plíšková se dostala do výměny, ale nebylo jí to nic platné, protože v jejím finále zkazila bekhend.

30:15

Také Ukrajinka umí chybovat. Pod tlakem musela jít při bekhendu do mírného pokleku a balónek odpálila za základní čáru.

30:30

Tak pozor, skóre v gemu je srovnané! Anhelina Kalininová si neporadila s nepříjemným slajzem sokyně, za forhendem se musela natahovat a míček odehrála do autu.

40:30

Brejkbol se nekoná, forhendový return spadl za zadní čáru.

40:40

Šance na brejkbol ovšem stále žije, protože gem míří do shody poté, co Anhelina Kalininová přetáhla bekhend.

40:A

Brejkbol je tu! Páska přizvedla bekhendový úder Ukrajinky, po němž Karolína Plíšková narovnala tělo a forhendem trefila odkrytou levou polovinu.

6:5 Karolína Plíšková získává gem.

Světová osmnáctka půjde podávat na vítězství v setu! Poradila si s returnem, aby se následně dívala za soupeřčiným bekhendem na odkrytou levou polovinu, ovšem míček k jejímu štěstí spadl až za základní čáru.

0:15

Ukrajinka bojuje. Forhendy rozběhala soupeřku, aby ji nakonec přiměla k zaváhání ze stejné strany.

15:15

Sympaticky se Anhelina Kalininová bránila dělovkám konkurentky, ale proti té poslední na tělo zahrála bekhend za základní čáru.

15:30

Kvalitní bekhendový return po pravé lajně spadl k základní čáře, světová osmnáctka odpověděla úderem hraném v mírném záklonu o kousek vedle lajny.

30:30

Výborně. Karolína Plíšková těžila z kvalitního podání a vysokého returnu sokyně, forhend napálila k levé lajně mimo dosah protihráčky.

40:30

Mečbol! Další příliš vysoký return, po němž Češka zaútočila na tělo Kalininové, ta odpověděla příliš dlouhým bekhendem.

40:40

Ještě není konec. Kvalitním servisem si světová osmnáctka připravila solidní pozici, ale balónek umístila až za zadní čáru.

A:40

Eso na téčko znamená druhý mečbol!

40:40

Odvážnému štěstí přeje. Anhelina Kalininová proti druhému mečbolu vykouzlila parádní kraťas, Češka neměla žádnou šanci.

40:A

Po dvou mečbolech uvidíme brejkbol. Karolína Plíšková si neporadila s returnem na tělo, bekhend umístila do deblového koridoru.

40:40

S velkým přehledem odvrácený! Obranný return těsně za síť nebyl vůbec špatný, ale Češka si poradila a uhodla, kudy bude sokyně pohazovat, aby následně zahrála vítězný forhendový volej.

40:A

Situace se opakovala, ale v tomto případě uspěla Ukrajinka, jejíž lob přes vysokou soupeřku dopadl přesně na základní čáru. Druhý brejkbol.

6:6 Anhelina Kalininová získává gem.

Druhá sada míří do zkrácené hry! Karolína Plíšková si neporadila s vysokým returnem konkurentky a forhendem se vyhodila.

0:1

Češka měla slibně nakročeno k zisku minibrejku, jenže vymstil se jí útok na tělo soupeřky, po němž byla zahnána k základní čáře, ve finále výměny pak minula forhendem.

1:1

Výborný servis Karolína Plíšková doplnila o nechytatelné podání do levého růžku, Ukrajinka neměla šanci.

1:2

Minibrejk pro Ukrajinku! Ta zahrála parádní return, na nějž Češka nenašla přesnou odpověď.

2:2

Výhoda minibrejku je pryč. Také Karolína Plíšková vypálila parádní return, aby následně forhendem trefila volnou levou stranu.

2:3

Přímý bod po servisu ven z kurtu.

2:4

Znovu má ukrajinská tenistka výhodu minibrejku. Opanovala bekhendovou přestřelku, kterou její sokyně ukončila příliš dlouhým úderem.

3:4

Forhendový return doputoval do koridoru pro debl.

3:5

Šestadvacetiletá Ukrajinka je o další krůček blíže zisku sady. Musela jít přes výměnu, tu světová osmnáctka uzavřela bekhendem do sítě.

4:5

Důležitý a skvěle provedený return na tělo, po němž Anhelina Kalininová bekhendem minula vymezený prostor. Češka je zpátky ve hře.

4:6

Po kratším returnu musela jít Karolína Plíšková na síť, kde pod tlakem zahrála vysoký volej a následně neměla šanci odvrátit prohoz. Dva setboly!

5:6

První je minulostí. Česká tenista byla aktivní a sokyni donutila chybovat z forhendu. Nyní však míří na return.

6:6

Tiebreak pokračuje! Karolína Plíšková si nepřipustila tíhu okamžiku a vypálila bekhend do levého růžku, Ukrajinka vracela balónek za základní lajnu.

6:7

Na konto ukrajinské hráčky míří třetí setbol. Karolína Plíšková tlačila, ale závěrečný bekhend poslala do sítě.

6:7 Anhelina Kalininová získává set.

O čtvrtfinalistce rozhodne třetí set! Sledovali jsme vyrovnanou výměnu, kterou uzavřela světová osmnáctka forhendovou chybou pod pásku.

0:15

Karolína Plíšková na servisu nezačíná třetí set dobře. Pokusila se o zkrácení hry, ale míček narazil do sítě.

15:15

Přímý bod po podání ven z kurtu.

30:15

Eso na téčko.

30:30

Ukrajinka může pomýšlet na brejkbol. Dostala se do výměny, kterou Češka ukončila příliš dlouhým bekhendem.

40:30

V důležitý okamžik třicetiletá rodačka z Loun trefila přímý bod po podání ven z dvorce.

1:0 Karolína Plíšková získává gem.

Karolína Plíšková získává úvodní gem rozhodující třetí sady. U zkrácení hry byla včas a u sítě stojící soupeřky prohodila křižným bekhendem do pravého rohu.

0:15

Kvalitní bekhendový return na tělo přinesl kýžené ovoce, Ukrajinka v záklonu napálila síť.

15:15

Kratší bekhend přinesl Anhelině Kalininové kýžené ovoce, její soupeřka v plném sprintu přestřelila vymezený prostor.

30:15

Za returnem těsně za pásku doběhla šestadvacetiletá tenistka z Ukrajiny včas a vypálila vítězný forhend na levou stranu.

40:15

Returnem se světová osmnáctka dostala do výměny, jenže hned vzápětí poslala bekhend do středu sítě.

40:30

Dvojchybou se Ukrajinka připravila o první gembol.

40:40

Shoda. Anhelina Kalininová vyzkoušela ihned po podání kraťas, avšak míček nepřeletěl pásku.

A:40

Skvěle provedený útok ukrajinské hráčky. Forhendy sázela ze strany na stranu, ten poslední vypálila nechytatelně po pravé lajně.

40:40

Karolína Plíšková v defenzivě umí! K forhendu sokyně doběhla na poslední chvíli a s nataženou rukou vyprodukovala parádní prohoz po pravé čáře.

A:40

Bekhendový return Karolíny Plíškové vyletěl o dobrý metr za zadní lajnu.

1:1 Anhelina Kalininová získává gem.

S problémy, ale přece Anhelina Kalininová srovnává ve třetí sadě na 1:1. Po zkrácení hry soupeřku lobovala, Češka v těžké pozici odehrála bekhendový volej do autu.

0:15

Ukrajinka znovu ukázala dokonalou techniku. Za bekhendovým kraťasem běžela světová osmnáctka marně.

0:30

Brejkboly visí ve vzduchu. Karolína Plíšková měla ve výměně navrch, avšak závěrečný forhend zastavila páska.

15:30

Neúspěšný pokus o zkrácení hry. Anhelina Kalininová znovu zkusila kraťas, jenže míček narazil do sítě.

30:30

Bekhendový return zastavila síť.

40:30

Důležitý bod pro českou tenistku. Získala tlak na svou stranu, aby nakonec Ukrajinka pokazila obranný forhend.

40:40

Shoda. Anhelina Kalininová zariskovala a dobře udělala, dělový forhend napálila přesně za zadní čáru.

2:1 Karolína Plíšková získává gem.

Důležitou hru uzavřela Karolína Plíšková esem po podání ven z dvorce, i napodruhé tak získává vedení ve třetí sadě na svou stranu.

0:15

Čtvrtou hru otevřela ukrajinská tenistka dvojchybou.

0:30

Tak pozor! Další dvojchybě se sic Anhelina Kalininová vyvarovala, ovšem v pokračující výměně přetáhla bekhend a je ještě ve větších problémech.

15:30

Jak jsme se ale už několikrát přesvědčili, pod tlakem umí hrát Ukrajinka svůj nelepší tenis. Kratší return potrestala ve vítězný křižný forhend z pravé strany.

30:30

Ani teď nepřichází brejkboly. Karolína Plíšková byla zahnána do defenzivy, nakonec zahrála příliš krátký bekhend.

30:40

Jeden brejkbol Kalininová darovala protihráčce dvojchybou!

3:1 Karolína Plíšková získává gem.

Skvěle, Karolína Plíšková proměňuje brejkbol a disponuje výhodou brejku! U kraťasu byla včas, ovšem při následné smeči nebyla příliš jistá. Forhendový volej vyšel o poznání lépe, Ukrajinky na dlouhou ruku trefila síť.

0:15

Anhelina Kalininová by určitě ráda okamžitě ztrátu brejku vymazala. Začíná dobře, výměnu uzavřela vítězným forhendem po levé čáře.

15:15

Přímý bod po podání na téčko.

30:15

Se servisem na tělo si Kalininová neporadila, returnovala do zámezí.

40:15

Čárový rozhodčí posoudil bekhendový return Ukrajinky jako dobrý, načež si Karolína Plíšková vzala jestřábí oko, které ukázalo, že míček spadl do autu.

40:30

Tentokráte si Ukrajinka poradila o poznání lépe, po kvalitním returnu vyslala nechytatelný bekhend do pravého růžku.

4:1 Karolína Plíšková získává gem.

Brejk potvrzen! Karolína Plíšková se při druhém gembolu trefila do pvního servisu a výsledkem je eso.

15:0

To je škoda. Česká tenistka chytře útočila bekhendem do protipohybu sokyně, dobrému úmyslu vystavila stopku páska.

15:15

Znovu skvělý return, jímž Karolína Plíšková vyhnala soupeřku z kurtu, forhendem pak snadno trefila odkrytou část.

15:30

A další bod pro světovou osmnáctku! Anhelina Kalininová totiž doběhla k jejímu kratšímu obrannému bekhendu pozdě a u sítě nebyla nejjistější, forhendový volej zastavila síť.

30:30

Šestadvacetiletá Ukrajinka ještě žije. Potrestala vyšší obranný úder konkurentky ve vítězný forhend do levého rohu.

40:30

Kraťasem zahraným hned druhým úderem ve výměně Ukrajinka Češku dokonale zaskočila, favoritka vůbec nereagovala.

40:40

Uvidíme shodu. Po výborném returnu vypálil Karolína Plíšková forhend po levé čáře, sokyně odpověděla míčkem pod pásku.

A:40

Po podání vystartovala šestadvacetiletá Ukrajinka k síti, forhend namířila do levého rohu mimo dosah soupeřky.

40:40

Bekhendový return po levé lajně neměl chybu, Anhelina Kalininová vrátila ve velkém záklonu balónek do koridoru pro debl.

A:40

Ani teď se ale česká hráčka nedočkala brejkbolu. Vyslala příliš krátký bekhend, za úderem protihráčky ze stejné strany se jenom podívala.

4:2 Anhelina Kalininová získává gem.

Šestadvacetiletá Ukrajinka snižuje na rozdíl dvou gemů. Po solidně provedeném zkrácení hry volila ob do bekhendu Plíškové, jež hrála balónek do autu.

15:0

S returnem si ještě Anhelina Kalininová poradila, ale pak musela zabojovat k levé lajně, odkud přetáhla bekhend.

30:0

Eso na téčko.

40:0

Anhelina Kalininová se dostala do výměny, jenže ve snaze o přechod do ofenzivy se pořádně ustřelila z bekhendu.

40:15

Čistá hra se nekoná, třicetiletá lounská rodačka zapisuje dvojchybu.

5:2 Karolína Plíšková získává gem.

Světová osmnáctka je jediný gem od postupu! Její protihráčka si oběhla return na forhend, avšak byla u míčku pozdě a trefila síť.

0:15

Anhelina Kalininová si pohlídala druhé podání, druhým úderem ve výměně však zkazila bekhend do sítě.

15:15

Zbytečná chyba i na straně Češky, jíž vyšel return na jedničku, jenže potom odpálila útočný forhend pod pásku.

15:30

Tohle je o poznání lepší! Nyní si Karolína Plíšková situaci pohlídala od začátku do konce, výměnu uzavřela vítězným forhendem do pravého růžku.

30:30

Anhelina Kalininová vysokým kopcem protihráčku dokonale nachytala. Češka hrála forhend vysoko ve vzduchu a míček poslala za základní čáru.

40:30

Eso na téčko.

40:40

Dvojchyba přináší shodu.

40:A

Mečbol! Ostrý return vrátila Kalininová jenom těsně za pásku, vzápětí smutně sledovala, jak konkurentka snadno trefuje forhendem odkrytou pravou polovinu.

6:2 Karolína Plíšková získává gem, set a zápas.

Je konec! Karolína Plíšková završila postup do čtvrtfinále na returnu, mečbol proměnila skvěle provedeným bekhendem po levé čáře.

Pouť Karolíny Plíškové turnajem pokračuje! Světová osmnáctka se v osmifinále nadřela doposud nejvíce, Anhelinu Kalininovou z Ukrajiny udolala po setech 7:5 6:7 a 6:2.

Úvodní dějství rozhodoval jediný brejk, který Češka získala v jedenáctém gemu a sadu pak úspěšně dopodávala. Ve druhé sadě si světová osmnáctka vypracovala na returnu dva mečboly, ale nevyužila je, načež prohrála v tiebreaku. Ztráta druhé sady ovšem Karolínu Plíškovou nijak zvlášť nerozhodila a rozhodující třetí dějství opanovala výsledkem 6:2, klíčový byl brejk ve čtvrtém gemu.

Ve čtvrtfinále se Karolína Plíšková utká s vítězkou zápasu Iga ŚwiątekováLjudmila Samsonovová.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 13 - 6

Dvojchyby: 3 - 5

Úspěšnost 1. podání: 64 % - 58 %

Body po 1. podání: 75 % - 69 %

Body po 2. podání: 50 % - 53 %

Ubráněné brejkboly: 3/4 - 0/4

Vítězné údery: 45 - 43

Nevynucené chyby: 42 - 41

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy