WTA Cincinnati • Osmifinále • 17:00

Petra Kvitová - Ons Džabúrová

Konec zápasu.
Petra Kvitová
Petra Kvitová
2
6
4
6
Ons Džabúrová
Ons Džabúrová
1
1
6
0

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání osmifinále ženského tenisového turnaje v Cincinnati mezi Petrou Kvitovou a Ons Džabúrovou z Tuniska. Zápas začíná ve čtvrtek 18. srpna v 17 hodin.

Petra Kvitová už určitě prožila lepší sezóny. Dvaatřicetiletá česká tenistka se momentálně pohybuje v tabulce na 28. příčce a podobně jako Teichmannová, tak i ona si dala po Wimbledonu měsíční pauzu. Na travnatém grandslamu došla rodačka z Bílovce do třetího kola, v němž padla se Španělkou Badosaovou a nenavázala tak na triumf v Eastbourne, který Wimbledonu předcházel. První letošní utkání na amerických betonech odehrála Kvitová minulý týden v Torontu, v prvním kole vypadla po třísetové bitvě s Američankou Riskeovou. V prvním kole Cincinnati Kvitová musela bojovat na kurtu téměř tři hodiny, Švýcarku Teichmannovou udolala ve třech setech. Ve druhém kole česká lvice strávila na kurtu o poznání méně času, Rumunce Cirsteaové povolila pouhých pět gemů.

Finalistka Wimbledonu a světová pětka, to je Tunisanka Ons Džabúrová. Od travnatého grandslamu odehrála tato sedmadvacetiletá tenistka dva turnaje, na nichž se jí ovšem příliš nedařilo. Na betonu v San José si sice nejprve poradila s Keysovou, ale následně padla s Ruskou Kudermetěvovou. V Torontu nezvládla dokonce hned první utkání, když po prohraném prvním setu vzdala ze nepříznivého stavu v sadě druhé. Tisícovku v Cincinnati zahájila po volném losu v prvním kole vítězstvím, avšak s domácí McNallyovou se pořádně nadřela, vyhrála ve třech setech.

Tenistky se proti sobě utkaly čtyřikrát. Bilance je pozitivní pro Petru Kvitovou, která zvítězila třikrát, avšak v doposud posledním vzájemném utkání zvítězila Ons Džabúrová, v lednu vyhrála v Sydney na tvrdém povrchu po setech 6:4 a 6:4.

Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Petra Kvitová.

Utkání právě začíná.

15:0

Petra Kvitová do utkání nemohla vstoupit lépe, zapisuje eso.

30:0

Po dalším výborném podání se česká lvice vydala k síti, kde zahrála o forhendu soupeřky, ta odpověděla úderem do sítě.

40:0

Další nechytatelné podání po dělovce ven z dvorce. Tři gemboly.

1:0 Petra Kvitová získává gem.

To byla rychlovka. Úvodní hru utkání Petra Kvitová ovládla čistou hrou, po krátkém returnu těsně za pásku napálila míček sokyni do protipohybu.

15:0

Petra Kvitová zariskovala, což se nevyplatilo, forhendový return vyletěl za základní lajnu.

15:15

Ons Džabúrová následně trefuje premiérovou dvojchybu.

15:30

Blíží se premiérové brejkboly? Křižný forhendový return měl výbornou přesnost i délku, Džabúrová odpověděla bekhendem pod pásku.

30:30

Po servisu na téčko si Petra Kvitová na balónek sáhla, avšak přes pásku jej nasměrovat nezvládla.

30:40

Brejkbol! Dvaatřicetiletá rodačka z Bílovce se dostala do tlaku forhendovým returnem. Vzápětí vypálila další forhendovou dělovku, po níž světová pětka chybovala.

30:40

Brejkbol! Dvaatřicetiletá rodačka z Bílovce se dostala do tlaku forhendovým returnem. Vzápětí vypálila další forhendovou dělovku, po níž světová pětka chybovala.

2:0 Petra Kvitová získává gem.

Brejk je na světě! Ons Džabúrová neustála tíhu okamžiku a proti brejkbolu zapsala do statisti druhou dvojchybu.

15:0

Cestu za potvrzením brejku zahajuje česká tenistka přímým bodem.

30:0

Zatím je to parádní jízda od Češky. Ta pálila forhendy ze strany na stranu, na poslední ránu Tunisanka neměla šanci dosáhnout.

40:0

Tři gemboly. Forhendový return finalistky Wimbledonu zastavila páska.

3:0 Petra Kvitová získává gem.

Druhá čistá hra na servisu. Petra Kvitová hladce potvrzuje brejk a vede už 3:0! Return protihráčky doplachtil do koridoru pro debl.

15:0

Ons Džabúrová se trefila do prvního podání, Petra Kvitová hrála bekhendovým returnem do sítě.

30:0

Petra Kvitová vymyslela pěkný kraťas, jenže pak zamrzla na půli cesty k síti. Tunisanka zahrála sokyni pod nohy a dočkala se její chyby.

30:15

Světová pětka přiriskovala druhé podání, výsledkem je třetí dvojchyba.

30:30

Nyní přišel hodně pomalý druhý servis. Petra Kvitová odpověděla dělovým forhendovým returnem k základní čáře, Džabúrová byla bez šance.

30:40

Další brejkbol! Sedmadvacetiletá tenistka z Tuniska viděla odkrytou pravou polovinu kurtu, avšak pod menším úhlem napálila forhend pod pásku.

40:40

To je škoda. Petra Kvitová měla bekhendový return na raketě, ale i ona teď hrála jenom do sítě.

40:A

Raketa servírující tenistky letí k zemi po čtvrté dvojchybě při druhém gemu na podání. Češka má opět brejkbol.

4:0 Petra Kvitová získává gem.

Fantazie! Rychle po odskoku druhého podání Petra Kvitová vyprodukovala nechytatelný bekhendový return kros do pravého růžku.

15:0

Ne, Ons Džabúrová není v dobrém rozpoložení. Po returnu se dostala do výměny, aby pak přepálila bekhend.

30:0

Zatímco Petra Kvitová hraje neuvěřitelně. Po vysokém returnu si počkala na odskok míčku a vypálila forhendový winner do levého růžku, jemuž těžko něco vytknout.

40:0

Forhendem k základní čáře si Džabúrová vytvořila tlak ve výměně. Posléze ovšem odpálila bekhend do koridoru pro čtyřhru.

40:15

Jedná se o vůbec první fiftýn, který česká lvice ztratila při vlastním podání. Bekhendový čop se zastavil o pásku.

40:30

Zbývá poslední gembol. Petra Kvitová obdržela nepříjemný balónek pod nohy, reagovala bekhendem těsně za základní čáru.

5:0 Petra Kvitová získává gem.

Dvaatřicetiletá rodačka z Bílovce může zaútočit na kanára. Druhý brejk potvrdila na druhý pokus, těžila z nečistě trefeného bekhendu soupeřky.

0:15

Kvitovou vůbec nerozhodil fakt, že sokyně trefila první podání. Vypálila fantastický bekhendový return k základní čáře, po němž hrála Tunisanka těsně za síť a pak se za forhendem protihráčky jenom ohlédla.

0:30

Setboly jsou zase o něco blíže. Údery české tenistky měla znovu perfektní délku, zase jako první chybovala světová pětka.

15:30

Tohle se povedlo. Sedmadvacetiletá Tunisanka se nezalekla sokyně naběhnuvší k síti a z těžké pozici ji prohodila bekhendovým křížem.

30:30

Výborné podání na téčko, po němž Ons Džabúrová zkontrolovala postavení soupeřky a zahrála vítězný forhend do pravého rohu.

40:30

Risk v podobě ostrého forhendového returnu nevyšel, balónek dopadl těsně za základní čáru.

5:1 Ons Džabúrová získává gem.

Kanár to nebude. V delší výměně chybovala jako první Petra Kvitová, jejíž bekhend se zastavil v síti.

15:0

Výborný servis na téčko, proti němuž Džabúrová jen tak ledabyle nastavila raketu, míček skončil v síti.

15:15

Petra Kvitová zabojovala a křižný bekhend Tunisanky ještě doběhla, v extrémně těžké pozici ovšem vymezený prostor přestřelila.

15:30

Světová pětka se pomalu, ale jistě dostává do tempa. Nepočítala s returnem na tělo a bekhendem odpověděla do středu sítě.

15:40

Finalistka Wimbledonu disponuje dvěma brejkboly. Chytře si konkurentky rozběhala, aby nakonec pustila její vysoký obranný bekhend do zámezí.

30:40

Dvaatřicetiletá rodačka z Bílovce dostala return přesně do rakety. Trošku si poodstoupila a zahrála nechytatelný forhendový winner do levého růžku.

40:40

Shoda, výborně! S dělovým podáním si ještě Ons Džabúrová s vypětím všech sil poradila, proti křižnému bekhendu už neměla nárok.

A:40

Setbol! Páska zpomalila útočný forhend Češky, žádná z hráček tak rázem neměla navrch. Vzápětí Džabúrová v záklonu poslala míček do pásky.

6:1 Petra Kvitová získává gem a set.

Úvodní dějství je minulostí! Petra Kvitová vyslala parádní servis na téčko, tuniská konkurentka míček pouze ztlumila před sebe.

15:0

Druhou sadu otevírá na podáním Ons Džabúrová. Začala přímým bodem.

15:15

Když musí Tunisanka přes druhý servis, následuje skvostný return Češky. Petra Kvitová po něm vystartovala k síti a forhend umístila přesně na lajnu.

15:30

Velké štěstí na straně dvaatřicetileté rodačky z Bílovce. V delší výměně rozhodlo v její prospěch prasátko, páska pomohla míčku na stranu soupeřky.

30:30

Podání na téčko slavilo úspěch, česká lvice returnovala do území pro čtyřhru.

40:30

Centimetry hrály ve prospěch světové pětky. Ons Džabúrová vyprodukovala zajímavý čopovaný prohoz, s nímž ovšem sokyně počítala, stopvolej ovšem umístila do těsného autu.

40:40

Česká tenistka se hlasitě hecuje. Znovu si parádně připravila útok, při forhendu na síti již měla jednoduchou pozici, i tu zvládla bravurně.

40:A

Máme tu úvodní brejkbol druhé sady. Z ohromně těžké pozice Petra Kvitová vymyslela neuvěřitelný bekhendový return přesně po pravé čáře.

40:40

Bohužel následný return tak povedený nebyl, forhendový úder rozvlnil síť.

A:40

A neúspěchem končí i další return, rána z bekhendové strany vyletěla za základní čáru.

0:1 Ons Džabúrová získává gem.

Ons Džabúrová získává druhý gem v utkání a poprvé vede. Ostré podání na téčko vrátila protihráčka daleko za základní lajnu.

0:15

Petra Kvitová viděla volný prostor po pravé lajně. Velká škoda, že bekhend zasáhla nečistým způsobem.

15:15

Náběh servírující hráčky na síť Ons Džabúrovou viditelně rozhodil, křižný forhendový return se do vymezeného prostoru nevešel.

15:30

Petra Kvitová si skvěle připravila útok na síť, jenže zde zahrála přímo do rakety Tunisanky, ta vykouzlila křižný forhendový prohoz zprava.

30:30

Po servisu ven z dvorce se Petra Kvitová vydala k síti, kde nasměrovala těžký bekhendový volej těsně, ale přece na základní čáru.

30:40

Pozor, přichází brejkbol. Česká lvice si neporadila s delším bekhendovým returnem, úderem ze stejné strany přestřelila.

0:2 Ons Džabúrová získává gem.

Podáním ven z dvorce si Petra Kvitová otevřela levou polovinu kurtu, jenže míček zasáhla nečistě, ten vyletěl do autu.

0:15

Returny pořád fingují. Skvělý bekhendový kros, za nímž světová pětka natahovala raketu bez úspěchu.

15:15

Return Petry Kvitové se od pásky vznesl do vzduchu, aby nakonec zůstal na její polovině.

30:15

Až ve druhém setu zapsala Ons Džabúrová své premiérové eso.

40:15

Rodačka z Bílovce se po kvalitním returnu vydala k síti, jenže sokyně vykouzlila parádní prohoz, po němž Češka zahrála volej mimo vymezený prostor.

0:3 Ons Džabúrová získává gem.

Ons Džabúrová potvrzuje brejk bez větších problémů. Po servisu ven z dvorce česká hráčka returnovala křižně do deblového koridoru.

0:15

Risk při druhém servisu vyšel, což se nedaří říct o následném forhendu, který Kvitová trefila rámem rakety.

15:15

Po podání ven z kurtu napálila česká hráčka forhend na opačnou stranu, světová pětka hrála na dlouhou ruku do autu.

30:15

Přímý bod po podání na téčko, Ons Džabúrová returnovala bekhendem o kousek vedle boční čáry.

30:30

Bekhendová přestřelka pro Tunisanky. Jako první chybovala Češky, jež odpálila balónek těsně za základní lajnu.

40:30

Důležitý fiftýn pro českou tenistku. Ta měla lehce navrch, ovšem Tunisanka bojovala statečně, až poslední bekhend zahrála za základní čáru.

1:3 Petra Kvitová získává gem.

Petra Kvitová snižuje na 1:3. Její konkurentka vyzkoušela vítězný bekhend po pravé lajně, míček dopadl do zámezí.

15:0

Velká škoda doteku pásky, která nasměrovala dobře mířený bekhendový return české tenistky do autu.

15:15

Opět velice kvalitní bekhend z returnu. Tunisanka musela couvat a forhendem zahrála do sítě.

30:15

Risk nevyšel. Petra Kvitová přidala razanci do bekhendového returnu, balónek doplachtil za základní čáru.

30:30

V defenzivě vykouzlila dvaatřicetiletá Češka milimetrově přesný bekhend na pravou lajnu. Protože to Kvitová nezamýšlela, tak se soupeřce sportovně omluvila.

40:30

Servis na téčko tečovala hráčka na příjmu jen rámem rakety, bude tak čelit gembolu.

1:4 Ons Džabúrová získává gem.

A čelila mu neúspěšně. Po dalším výborném returnu Petra Kvitová vystartovala k síti, kde ovšem nezvládla bekhendový volej.

0:15

Servisem si Petra Kvitová připravila velmi dobrou pozici pro útok, jenže vzápětí selhala při forhendu.

15:15

Zaváhání napraveno. Po dalším výborném podání Češka zkontrolovala pohyb sokyně a míček nasměrovala do jejího protipohybu.

15:30

V těžkém postavení zvládla Tunisanka parádní zkrácení hry. Rodačka z Bílovce míček ještě stihla, jenže odehrála jej až za základní čáru.

30:30

Po podání ven z dvorce následoval forhend na opačnou stranu. Míček lehce zpomalila páska, přesto na něj Džabúrová nedosáhla.

40:30

Tentokráte světové pětce kraťas nevyšel. Míček se vznesl nízko do vzduchu a zastavil se v síti.

2:4 Petra Kvitová získává gem.

Servis na téčko přinesl přímý bod. Petra Kvitová ještě boj o druhý set nevzdává, stále ztrácí jediný brejk.

0:15

Fantastický křižný forhendový return. Džabúrová se sklouzla, ale na míček ani v této pozici nedosáhla.

0:30

Dočkáme se brejkbolů? Petra Kvitová vytrvale bušila do bekhendu protihráčky, jež nakonec kapitulovala úderem pod pásku.

15:30

Přímý bod po podání na téčko, return doplachtil těsně ta základní čáru.

30:30

Skóre v gemu je srovnané. S bekhendovým returnem si ještě Petra Kvitová poradila, s dalším bekhendem již nikoliv.

40:30

Přímý bod po servisu na téčko, třetí fiftýn v řadě a gembol pro Tunisanku.

40:40

Jdeme do shody. Bekhend Kvitové po lajně nebyl tak prudký, přesto finalistka Wimbledonu odpověděla čopem do sítě.

40:A

Světová pětka se vzteká, protože čelí brejkbolu! Neporadila si s bekhendovým returnem pod nohy, forhendem napálila míček do území pro čtyřhru.

40:40

Tunisanka jej odvrátila přímým bodem po podání ven z dvorce.

40:A

Nicméně je tu další příležitost k brejku. Ons Džabúrová bránila srdnatě, aby nakonec znovu zaváhala čopem.

3:4 Petra Kvitová získává gem.

Nejen útočit, Petra Kvitová dokáže i neuvěřitelně bránit! V hluboké defenzivě se dostala do tlaku křižným bekhendem, načež u sítě zvládla zahrát vítězný úder. Důležité nyní bude brejk potvrdit!

0:15

Podáním si Petra Kvitová připravila dobrou pozici pro útok, načež odpálila bekhend do výrazného autu.

15:15

Parádní servis ven z dvorce. Výsledkem je třetí eso české tenistky v utkání.

30:15

Křižný bekhend české tenistky zprava spadl na základní čáru. Překvapený Tunisanka očekávala aut, sama pak bekhendem rozvlnila síť.

40:15

Ons Džabúrová správně odhadla, kam bude sokyně útočit forhendovým volejem, jenže byla tak rychlá že míček smolně přeběhla.

40:30

Skvělá defenziva Tunisanky. Znovu potvrdila, kam protihráčka zaútočí, aby ji vzápětí prohodila parádním křižným bekhendem.

4:4 Petra Kvitová získává gem.

Výborně! Petra Kvitová potrestala příliš vysoký a trošku delší kraťas konkurentky, křižný forhend z levé strany proměnila ve vítězný. Brejk potvrzen.

15:0

Petra Kvitová cítila šanci zahrát vítězný bekhendový return do pravého rohu. Tunisanka si oddechla, když míček dopadl za základní čáru.

15:15

Pár nevynucených hyb přišlo, většinou má ovšem Češka skvěle umístěné údery. Vítězný křižný forhend těsně lízl levou lajnu, ale lízl, a to je to nejdůležitější.

15:30

Nervózní Ons Džabúrová si komplikuje situaci dvojchybou.

30:30

Nyní ovšem světová pětka zaútočila skvěle. Dva dělové forhendy ještě konkurentka vrátila, na smeč už neměla nárok.

40:30

Gembol pro světovou pětku. Ta se nenechala rozhodit náběhem protihráčky k síti, prohodila ji křižným forhendem.

40:40

Dělový forhendový return kros. Světová pětka se za balónkem pouze bezmocně ohlédla.

A:40

Nečistě trefený return znamená, že má Ons Džabúrová další gembol.

4:5 Ons Džabúrová získává gem.

Tentokráte bohužel neodvrácený. Petra Kvitová zahrála u sítě příliš dlouhý halfvolej, Džabúrová jí pak zdárně vytloukla bloky.

0:15

Svou první dvojchybu Petra Kvitová zapisuje v ne příliš vhodnou chvíli.

15:15

Vzápětí přišlo první podání přesně na lajnu, Ons Džabúrová naopak returnovala mimo vymezený prostor.

30:15

Petra Kvitová moc dobře tušila, že forhend Tunisanky hraný v mírném záklonu padne do zámezí. Tak se také stalo.

30:30

Přestože si Tunisanka ještě nevybojovala v tomto gemu žádný bod, tak je srovnáno. Důvodem je druhá dvojchyba české tenistky.

30:40

Světová pětka má výhodu setbolu. Bekhendová přestřelka skončila jejím vítězstvím, rodačka z Bílovce minula křižným úderem.

40:40

Odvážný bekhend Kvitové spadl těsně na základní čáru. Frustrovaná finalistka Wimbledonu jen bezmocně rozhodila rukama.

A:40

Takhle by to šlo. Výborné podání na téčko, po němž následoval bekhendový return pod pásku.

40:40

Další shoda. Bekhendový return Tunisanky se vešel do kurtu, bekhend Kvitové už vyletěl za základní čáru.

40:A

Druhý setbol. Ons Džabúrová si nyní pohrála s protihráčkou jako kočka s myší. Po tvrdých úderech zahrála kraťas, který ještě Češka stihla, pak ale vyprodukovala bezchybný volej na volnou pravou polovinu.

40:40

Parádní servis na téčko a nepřesný return, i druhý setbol odvrácen!

A:40

Přímý bod následuje eso na střed kurtu. Důležitý gembol.

40:40

Ani teď se nekoná vyrovnání. Petra Kvitová šla do mírného pokleku, z nějž přetáhla forhend za základní lajnu.

A:40

Drama pokračuje. V bekhendové výměně uspěla dvaatřicetiletá Češka, Tunisanka uzavřela výměny nečistě trefeným úderem.

40:40

Znovu po čtyřiceti. Petra Kvitová zaútočila ihned po podání, bekhend spadl o kousek vedle pravé čáry.

A:40

Dělový servis ven z dvorce světová pětka lehce ztlumila před sebe, v tomto případě byla bez šance.

40:40

U zkrácení hry byla česká lvice včas, bohužel nezvládla forhend a míček nasměrovala těsně za základní čáru.

40:A

Výhoda putuje na stranu Tunisanky, což znamená třetí setbol. Útočila Kvitová, jenže forhend napálila do deblového koridoru.

4:6 Ons Džabúrová získává gem a set.

O postupující do čtvrtfinále rozhodne třetí set. Petra Kvitová si neporadila se solidním returnem soupeřky, odpověděla bekhendem do sítě.

0:15

Ons Džabúrová si podáním ven z dvorce otevřela pravou polovinu kurtu, posléze ale napálila forhend pod pásku.

15:15

Tunisanka si vylepšuje pozici přímým bodem po podání na téčko.

15:30

Světová pětka po světlé chvilce opět chybuje, když měla dobře nakročeno k fiftýnu, jenže forhend odpálila za základní lajnu.

30:30

Srovnání zase přichází zásluhou přímého bodu.

30:40

Brejkbol! Petra Kvitová byla u zkrácení hry včas, aby nasměrovala vítězný forhend do pravého rohu.

1:0 Petra Kvitová získává gem.

Česká tenistka zahajuje třetí sadu brejkem! U jejího dělového forhendu sice Tunisanka byla, ale nedokázala na něj najít přesnou odpověď.

15:0

Další nepovedený kraťas světové pětka. Dvaatřicetiletá Češka si u sítě s forhendem hravě poradila.

30:0

Servis ven z dvorce byl dobrou volbou, Džabúrová odpověděla nepovedeným forhendovým returnem.

40:0

Skvěle připravený útok české lvice. Rozběhala protihráčku, aby nakonec vypálila nechytatelný forhend po pravé lajně.

2:0 Petra Kvitová získává gem.

Brejk potvrzen čistou hrou. Češka se vydala k síti, prohoz konkurentky posunula páska mimo vymezený prostor.

0:15

Nečekaná chyba světové pětky. Ta měla u sítě po krátkém returnu jasnou pozici, ale útočný forhend napálila do středu sítě.

0:30

Ještě více si Ons Džabúrová komplikuje situaci dvojchybou.

0:40

Tři brejkboly! Proti dělovému forhendovému returnu světová pětka nedostatečně zpevnila raketu a její forhend rozvlnil síť.

3:0 Petra Kvitová získává gem.

Další důležitý krok směrem k postupu do čtvrtfinále! Petra Kvitová zapsala čistou hrou na returnu, Džabúrová zavřela gem nevynucenou chybou do deblového koridoru.

15:0

S kvalitním podáním na téčko si tuniská tenistka neporadila, bekhendovým returnem zahrála do zámezí.

15:15

Chybuje i Češka. Po vysokém returnu měla dostatek času, přesto útočným forhendem trefila jenom aut.

30:15

Ons Džabúrová se nejprve perfektně ubránila, jenže pak paradoxně selhala v momentě, kdy se protihráčce vyrovnala. Přepálila forhend.

30:30

Velká chyba, jež by Češku mohla ještě hodně mrzet. Po výborném podání a krátkém returnu měla jasnu pozici na síti, jenže při forhendu trestuhodně selhala.

40:30

V důležitý okamžik přišlo první podání, Ons Džabúrová returnovala na dlouhou ruku pod pásku.

4:0 Petra Kvitová získává gem.

Skvěle provedená varianta servis - síť, za bekhendovým volejem světová pětka doklouzávala marně a nevypadá to s ní už vůbec dobře!

0:15

Nejenže Petra Kvitová dostihla kraťas, ale zvládla i bekhendový volej přes hlavu, navíc míček skvěle usměrnila. Džabúrová pak odpověděla forhendem pod pásku.

15:15

Výborný forhendový return, jenže pak se Češka přetočila kolem své osy, což mělo vliv na kvalitu forhendu, balónek skončil v autu.

15:30

Return k základní čáře neměl chybu. Finalistka Wimbledonu ani nestihla odstoupit a bekhendem rozvlnila síť.

30:30

Podání na téčko mělo svou kvalitu, return české lvice nepřeletěl přes pásku.

30:40

I ve třetím gemu v rámci třetí sady na příjmu má Petra Kvitová brejkbol. Vsadila vše na jednu kartu a odkryla levou polovinu, soupeřka její prudký return nedokázala vrátit.

40:40

Světová pětka posouvá hru do shody přímým bodem.

40:A

Výhoda putuje na stranu české tenistky po nevynucené bekhendové chybě protihráčky.

40:40

Avšak i proti druhému brejkbolu přichází přímý bod.

40:A

Tak že by do třetice? Ons Džabúrová si neporadila s poměrně dobře umístěným returnem protihráčky, míček nezvedla přes pásku.

5:0 Petra Kvitová získává gem.

Ano! Při brejkbolu vypálila Petra Kvitová dokonalý křižný return, za nímž se protihráčka jenom ohlédla. Uzavře česká lvice utkání kanárem?

0:15

Možná poslední gem zápasu otevřela Petra Kvitová dvojchybou.

15:15

Po podání ven z dvorce následoval kratší bekhend na stejnou stranu. Džabúrová s tímto krokem protihráčky nepočítala a u míčku nebyla včas.

15:30

Bekhendový return Džabúrové určitě byl hratelný, ale česká lvice se nesrovnala dobře a forhendem minula vymezený prostor.

30:30

S podáním ven z kurtu si světová pětka neporadila, return napálila do pásky.

30:40

Mečbol zatím nepřichází, je tu brejkbol. Češka znovu chybovala druhým úderem ve výměně a opět z forhendové strany.

40:40

Shoda. Vyplatila se varianta servisu ven z kurtu, Tunisanka si neporadila s returnem.

A:40

Eso po dělovce ven z dvorce znamená, že dvaatřicetiletá rodačka z Bílovce má mečbol!

40:40

Zápas pokračuje. Kratší return vyhnal Petru Kvitovou k síti. S forhendem si ještě poradila, Tunisanka pak snadno trefila prakticky celý volný kurt.

A:40

Druhý mečbol. Petra Kvitová útočila, ale Ons Džabúrová skvěle bránila. Se soupeřkou u sítě už si ale neporadila, prohoz jí nevyšel a Češka zvládla zahrát vítězný forhendový volej.

40:40

Rodačka z Bílovce mířila konkurentce bekhendem šikovně do protipohybu, míček bohužel dopadl o kousek za základní čáru.

A:40

Do třetice všeho dobrého? Ons Džabúrová viděla volnou pravou polovinu, jenže z těžké pozice odpálila balónek za základní lajnu.

6:0 Petra Kvitová získává gem, set a zápas.

Je konec! Petra Kvitová zvládla poslat druhé podání do vymezeného čtverce, načež Tunisanka uzavřela střetnutí forhendovým returnem pod pásku.

Petra Kvitová pokračuje v parádní jízdě turnajem v Cincinnati. Její cestu nezastavila ani světová pětka a letošní finalistka Wimbledonu Ons Džabúrová, kterou česká lvice porazila po setech 6:1, 4:6 a 6:0.

Dvaatřicetiletá rodačka z Bílovce v úvodím setu úřadovala. Útočila na kanára, nakonec ale soupeřka alespoň jeden gem získala. Ons Džabúrová ve druhé sadě hru zpřesnila. Sice přišla o výhodu brejku, avšak za stavu 5:4 uspěla na returnu a vynutila si rozhodující třetí set. Petra Kvitová se pro rozhodující dějství skvěle zkoncentrovala a na kurtu dominovala, za půl hodiny sokyni uštědřila kanára.

Ve čtvrtfinále se Petra Kvitová utká s vítězkou zápasu Ajla Tomljanovicová - Veronika Kuděrmetovová.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 5 - 1

Dvojchyby: 3 - 6

Úspěšnost 1. podání: 69 % - 62 %

Body po 1. podání: 71 % - 51 %

Body po 2. podání: 44 % - 43 %

Ubráněné brejkboly: 5/7 - 5/11

Vítězné údery: 31 - 9

Nevynucené chyby: 43 - 30

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Vrchní státní zastupitelství zamítlo Mynářovu stížnost na postup kvůli skartované zprávě o Vrběticích

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Královna americké country hudby Loretta Lynnová zemřela ve věku 90 let ve spánku.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Soud odmítl stížnost na Zemana kvůli milosti pro Baláka. Nemá pravomoc jeho rozhodnutí přezkoumat

Prezident republiky při udílení milosti vystupuje jako ústavní orgán, správní soudy proto nemají pravomoc milost přezkoumávat, anebo dokonce rušit. Nejvyšší správní soud v úterý zamítl kasační stížnost muže z Prahy, který prostřednictvím správní žaloby zpochybnil milost udělenou prezidentem Milošem Zemanem šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi, odsouzenému za ovlivňování veřejné zakázky v Lánské oboře. 

V rozhodnutí senátu s předsedou Zdeňkem Kühnem se správní soud zabýval otázkou, zda je prezident při udělování milosti správním orgánem, a zda je tím pádem milost přezkoumatelná ve správním soudnictví. Dospěl k názoru, že nikoliv. Poukázal na to, že pravomoc k udělení milosti svěřuje prezidentovi ústava. Žádný jiný zákon ji neomezuje ani nereguluje.

"Prezident není vázán žádnými podmínkami, při jejichž splnění lze milost udělit, jeho úvaha je v tomto směru právně neomezená. Ani ten, komu má být milost udělena, nemusí splňovat žádné předpoklady," stojí v rozsudku.

Podle dokumentu prezident republiky při udílení milostí vystupuje jako ústavní orgán. Udělená milost je pak ústavním aktem a správní soudy nemají pravomoc takové akty přezkoumávat.

Nejvyšší správní soud poukázal také na starší usnesení Ústavního soudu, který v roce 2013 odmítl návrh na zrušení amnestie prezidenta Václava Klause. Uvedl tehdy, že jak hromadné amnestie, tak individuální milosti nepodléhají soudnímu přezkumu a nabízí se pouze politická odpovědnost prezidenta. Teoretickou výjimkou jsou "situace mimořádně extrémní".

Zdroj: ČTK
Další zprávy