WTA Chua Chin • Osmifinále • 12:30

Linda Fruhvirtová - Tamara Zidanšeková

Konec zápasu
Linda Fruhvirtová
Linda Fruhvirtová
1
3
6
4
Tamara Zidanšeková
Tamara Zidanšeková
2
6
4
6

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání osmifinále tenisového turnaje v thajském Chua Chinu mezi Lindou Fruhvirtovou a Tamarou Zidanšekovou ze Slovinska.

Linda Fruhvirtová je další z velkého množství českých tenisových talentů. V sedmnácti letech už sídlí na 51. místě žebříčku WTA a míří ještě výš. Sezónu odstartovala turnajem v Aucklandu, kde po třísetové bitvě prohrála s Britkou Raducanuovou. Výborné výkony poté předváděla na Australian Open, přes domácí hráčky Fourlisovou s Birrellovou a krajanku Vondroušovou došla až do osmifinále, v němž prohrála ve třech setech s Vekićovou. Na aktuálním turnaji v Chua Chinu si v prvním kole poradila ve dvou setech s veteránkou Mattekovou-Sandsovou.

Tamara Zidanšeková je členkou druhé světové stovky, konkrétně figuruje na 132. příčce, avšak není radno ji podceňovat, neboť už na kontě má velmi dobré výsledky, třeba před dvěma lety došla na French Open až do semifinále. Letos zatím vypadla v prvním kole v Aucklandu, Hobartu i Australian Open, premiérového vítězství se dočkala právě až v Chua Chinu, ve dvou setech porazila Australanku Sharmaovou.

Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Linda Fruhvirtová.

0:15

První výměna hned velmi kvalitní. Nakonec fiftýn putuje na konto Slovinky, která zapsala vítězný míč forhendovým krosem zprava.

15:15

Premiérový bod pro Češku, bekhendový return doputoval o kousek za základní čáru.

30:15

Dlouhá výměna, jež míří na konto talentované pražské rodačky! Tamara Zidanšeková správně odhadla, že sokyně zaútočí bekhendem po levé lajně, přesto míček vrátila pouze pod pásku.

30:30

Po vybojovaném fiftýnu následuje dvojchyba.

30:40

Lindě Fruhvirtové se slajz vůbec nepovedl, byl příliš krátký. Slovinka trestala, na forhend do pravého rohu soupeřka odpověděla nepřesným bekhendem. Brejkbol!

40:40

První hrozba ztráty podání odvrácena přímým bodem.

40:A

Opět tu máme brejkbol. Linda Fruhvirtová si neporadila s kvalitním returnem, balónek odpálila daleko za základní čáru.

0:1 Tamara Zidanšeková získává gem.

Bohužel, na druhý pokus už Tamara Zidanšeková brejk získává! Rozběhala konkurentku a rozhodující byl forhend po levé lajně, po němž Češka zahrála forhend za zadní čáru.

15:0

Pokus o agresivní return na tělo Slovinky skončil úderem až za základní lajnu.

30:0

Do zámezí doputoval i return z forhendové strany.

30:15

Také Zidanšeková umí chybovat. Byla ve výměně tou aktivnější tenistkou, aby nakonec odehrála do zámezí forhend.

30:30

Linda Fruhvirtová se hecuje, cítí šanci na brejkbol. Bekhendovou přestřelku uzavřela její soupeřka ránou do sítě.

40:30

Krásná výměna, kterou měla Tamara Zidanšeková pod kontrolou od začátku do konce. Ve finále kraťasem přitáhla Češku k síti, načež ji prohodila křižným forhendem hraným z pravé strany.

40:40

I ve druhém gemu uvidíme shodu. Bekhendový return spadl těsně k základní čáře, rodačka z Postojny posléze přetáhla forhend.

A:40

Forhendový return nepřeletěl přes pásku.

0:2 Tamara Zidanšeková získává gem.

Hra přes shodu znovu pro Tamaru Zidanšekovou! Pětadvacetiletá tenistka si oběhla závěrečný úder na forhend a míček napálila neomylně do levého růžku.

0:15

Rodačka z Postojny hraje ve velké pohodě. Už to vypadalo, že ji konkurentka vyhnala do neřešitelné pozice, ale opak byl pravdou, byli jsme svědky světového forhendu hraném v plném běhu na volnou pravou polovinu.

15:15

Na tento úder Slovinka skutečně dosáhnout nemohla! Forhend Češka byl nejprve zahlášen jako aut, ale jestřábí oko ukázalo, že balónek spadl většinovým objemem na lajnu.

30:15

Přímý bod po podání ven z dvorce.

30:30

Nejenom bránit, Tamara Zidanšeková má i skvělou ofenzivu. Počkala si na odskok míčku po vysokém bekhendu sokyně a forhendem na pravou stranu zaznamenala vítězný balón.

30:40

Další brejkbol. Přestože Linda Fruhvirtová dostala return přímo do rakety, tak následně odehrála forhend za zadní lajnu.

40:40

To se povedlo! Sedmnáctiletá rodačka z Prahy do poslední chvíle váhala, jak zareaguje na kratší úder Slovinky, aby nakonec vyprodukovala nedostižitelné zkrácení hry.

A:40

Tento gembol je třeba využít. Z hluboké defenzivy se Češka dostala forhendovým kopem, načež zahrála dva forhendy k základní čáře, po tom druhém hrála Slovinka slajz do sítě.

1:2 Linda Fruhvirtová získává gem.

Důležitý zisk první hry v utkání pro Lindu Fruhvirtovou, která si při gembolu pomohla přímým bodem po servisu na téčko.

15:0

Forhendový return dopadl do koridoru pro debl.

30:0

V překvapivý okamžik se Tamara Zidanšeková rozhodla pro zkrácení hry. Linda Fruhvirtová vystartovala pozdě a míček nedoběhla.

40:0

V delších výměnách má zatím navrch tenistka ze Slovinska. Forhendy vytrvale sázela na polovinu konkurentky, ta ve finále pokazila bekhend.

40:15

Čistá hra to nebude. Vysoký bekhend Zidanšeková potrestala Češky dělovým forhendem na pravou stranu, rodačka z Postojny vrátila balónek za základní čáru.

40:30

Páska hrála s Lindou Fruhvirtovou. Úder protihráčky zvedla páska, čehož pražská rodačka využila k vítěznému křižnému bekhendu.

1:3 Tamara Zidanšeková získává gem.

Třetí gembol už si Tamara Zidašenková protéct mezi prsty nenechala, křižným forhendem přiměla českou soupeřku k nepovedenému obrannému slajzu.

0:15

Pátý gem otevřela Linda Fruhvirtová dvojchybou.

15:15

U kraťasu sokyně byla česká tenistka včas. První pokus o prohoz odvrátila, ten druhý pustila do zámezí.

30:15

Forhendový return vyletěl za zadní lajnu.

30:30

Výborně si Linda Fruhvirtová připravila pozici pro zakončení výměny, které se z bekhendu skutečně povedlo, ale z důvodu nevynucené chyby, nikoliv winneru.

30:40

Brejkbol. Tamara Zidanšeková si returnem k základní čáře přichystala pozici pro zakončení výměnu, tu uzavřela bekhendem po levé čáře.

40:40

Podruhé úder Slovinky výrazně přizvedla páska. Linda Fruhvirtová trestala, forhend usměrnila na odkrytou pravou polovinu.

40:A

Česká tenistka čelí další hrozbě ztráty podání. Musela proti závěrečnému úderu konkurentky zacouvat, přesto forhendem poslala balónek za základní lajnu.

1:4 Tamara Zidanšeková získává gem.

Variabilní hra Tamaře Zidanšekové opět přinesla kýžené ovoce. Po dvou slajzech vytáhla ze svého repertoáru nechytatelný křižný forhend z levé strany. Slovinka udělala další důležitý krok směrem k zisku první sady

0:15

Takhle by to šlo. Linda Fruhvirtová převzala otěže výměny do vlastních rukou, uzavřela ji forhendem do pravého rohu.

15:15

Varianta servis - volej byla úspěšná. Kratší balónek těsně za pásku byl nasměrován mimo dosah české tenistky.

15:30

Nevynucená chyba slovinské hráčky, která se pokusila o zklidnění slajzem, jenže míček narazil do pásky.

15:40

Dva brejkboly. Linda Fruhvirtová zase donutila soupeřce k obranným úderům, slovinská tenistka nakonec zaváhala forhendem.

30:40

Bekhendový return zastavila páska.

40:40

I druhý brejkbol Tamara Zidanšeková odvrátila s velkým přehledem. V tlaku vytáhla dělový forhend po levé lajně, za nímž se konkurentka jenom podívala.

40:A

Tak že by do třetice? Forhendový return po pravé čáře neměl chybu, Zidanšeková na dlouhou ruku jenom ztlumila balónek do autu.

40:40

Třetí brejkbol odvrácen prvním esem celého utkání.

40:A

Přichází čtvrtá příležitost k prolomení servisu sokyně. Slovinka v jasné pozici odehrála balónek zhruba do středu sítě.

40:40

I pod tlakem dokáže hrát Tamara Zidašenková skvěle. Forhendy sázela ze strany na stranu, poslední napálila na volnou pravou polovinu.

40:A

Slabé druhé podání potrestáno bekhendovým returnem na základní čáru, na nějž Slovinka nenašla přesnou odpověď. Pátý brejkbol.

2:4 Linda Fruhvirtová získává gem.

První ztráta brejku smazána! Sedmnáctiletá rodačka z Prahy udržela pozici útočící hráčky až do samotného konce, proti forhendu do pravého růžku byla Zidanšeková bezmocná.

15:0

Důležité je brejk potvrdit. A sebevědomá česká tenistka začíná výborně, další vítězný úder zaznamenala bekhendem po levé lajně.

30:0

Zkrácení hry vyšlo o centimetry. Tamara Zidanšeková ještě míček doběhla, ale prohozu v úspěchu zabránit nedokázala.

40:0

Slovinská tenistka se v tlaku vydala k síti, kde si ovšem nepočínala vůbec dobře, forhend hraný hodně u tělo napálila do velkého autu.

3:4 Linda Fruhvirtová získává gem.

Brejk potvrzený čistou hrou! Linda Fruhvirtová si začala věřit, její soupeřka cítí zlepšený výkon sokyně a dělá více a více chyb! Gem Slovinka uzavřela nepovedeným forhendem kros.

0:15

Sedmnáctiletá rodačka z Prahy se parádně dostala z defenzivy. Vysokým lobem zahnala sokyni k základní čáře, odkud Zidanšeková napálila forhendem síť.

15:15

Další náběh k síti měla slovinská hráčka připravený o poznání lépe, forhendový volej napálila soupeřce zkušeně do protipohybu.

15:30

Pětadvacetiletá Slovinka zapisuje svou premiérovou dvojchybu.

30:30

Chyběly centimetry, což potvrdilo i jestřábí oko. Forhend Lindy Fruhvirtové skutečně dopadl vedle pravé čáry.

40:30

Forhendový return zastavila páska.

40:40

Shoda. Bekhendová výměna míří na konto české tenistky, úder té slovinské sotva doputoval k síti.

40:A

Druhý získaný fiftýn v řadě znamená brejkbol! Tamara Zidanšeková měla volnou levou polovinu, balónek spadl za základní čáru.

40:40

Po vysokém returnu si slovinská tenistka věřila na těžký forhend, balónek posadila nechytatelným způsobem do pravého růžku.

A:40

Tamara Zidanšeková si potvrdila, že forhend inside out opravdu umí. Opět jej zahrála na pravou stranu, zase jí byl odměnou vítězný míč. Gembol.

3:5 Tamara Zidanšeková získává gem.

Tamara Zidanšeková je jediný gem od zisku prvního setu. Tlaku využila k náběhu na síť, kde si hravě poradila s forhendovým volejem.

15:0

Skvěle připravený útok talentované Češky. Linda Fruhvirtová si ve finále počkala na pohyb soupeřky a forhend napálila na volnou polovinu.

30:0

Zase pražská rodačka útočila a dočkala se získaného fiftýnu. Kratší bekhend potrestala ve vítězný forhend kros zprava.

30:15

U nepovedeného zkrácení hry byla Tamara Zidanšeková včas, načež odpověděla nechytatelným kontrakraťasem.

30:30

Talentovaná Češka přerušila výměnu a vzala si jestřábí oko, ovšem úder sokyně byl v kurtu, a to s velkou rezervou.

30:40

Rodačka z Prahy vyrobila dvojchybu, darovala tak konkurentce setbol!

3:6 Tamara Zidanšeková získává gem a set.

Úvodní dějství je minulostí! Tamaru Zidanšekovou nebavilo sledovat kopce konkurentku, proto po útočném forhendu vystartovala k síti a volej napálila přesně na základní čáru.

Začíná druhý set.

15:0

Druhou sadu otevřela vítězným fiftýnem slovinská tenistka, která vykouzlila vítězný forhend po levé lajně.

30:0

Znovu se česká tenistka nechala zahnat pod tlak, v lehkém skluzu přetáhla forhend.

30:15

Nasazená osmička tentokráte byla tou útočící hráčkou a dočkala se fiftýnu, po křižném bekhendu hrála Slovinka slajzem zleva do sítě.

30:30

Return k základní čáře přinesl kýžené ovoce, bekhend Tamary Zidanšekové nepřeletěl pásku.

30:40

Třetí získaný fiftýn znamená brejkbol! Slovinka vyprodukovala nevynucenou chybu z forhendové strany.

1:0 Linda Fruhvirtová získává gem.

Tamara Zidanšeková přerušila hru v domnění, že bekhend konkurentky byl příliš dlouhý. A neměla pravdu, česká hráčka tedy získává výhodu brejku!

0:15

Kratší slajz zahraný slovinskou tenistkou Češku viditelně překvapil, odpověděla forhendem do středu sítě.

0:30

Pokus sedmnáctileté hráčky o kratší forhendový kros zprava nevyšel, míček poměrně výrazně vyletěl mimo vymezený prostor.

15:30

Výborně. Zidanšekové forhend zvedla páska, proti dělovému forhendu sokyně vrátila balónek do sítě.

15:40

Bekhendový return spadl přesně na základní čáru. Překvapený Linda Fruhvirtová odpověděla nepřesným úderem a bude čelit dvěma brejkbolům.

1:1 Tamara Zidanšeková získává gem.

Vyrovnáno. Česká tenistka si znovu neporadila s delším returnem, bekhend v tomto případě odehrála za zadní lajnu.

15:0

Forhendový return zastavila páska.

30:0

S returnem si ještě Linda Fruhvirtová poradila, ale u forhendu sokyně byla včas a sama forhendem rozvlnila síť.

30:15

Tamara Zidanšeková povolila snížení skóre v gemu dvojchybou.

40:15

Co se nepovedlo Fruhvirtové, k tomu je blízko Slovinka, a sice  potvrzení brejku. Bekhend sokyně pustila za základní čáru.

40:30

Po kratším returnu Tamara Zidanšeková vystartovala k síti, kde zahrála nejistý volej, úspěšnému prohozu posléze nedokázala zabránit.

40:40

Shoda. Na agresivní return konkurentky odpověděla slovinská hráčka slajzem, jenž se vykroutil do koridoru pro debl.

A:40

Servis ven z dvorce doplněný o forhend na opačnou stranu, Linda Fruhvirtová neměla šanci míček dostihnout.

1:2 Tamara Zidanšeková získává gem.

Brejk potvrzen, Tamara Zidanšeková se v rámci druhé sady poprvé ujímá vedení. Gembol proměnila zásluhou nevynucené soupeřčiny bekhendové chyby.

15:0

Linda Fruhvirtová utkání určitě nevzdává předčasně, což potvrdila právě teď vítězným forhendovým křížem.

15:15

Velké štěstí na straně Tamary Zidanšekové, jež neodhadla dobře směr útoky konkurentky, ale míček z rakety Češky doputoval do zámezí.

30:15

Return zamířil ideálně do rakety Lindy Fruhvirtové, ta vypálila vítězný forhend do levého růžku.

30:30

Tamara Zidanšeková bojuje jako lvice. Pod tlakem vybrala dva těžké defenzivní údery. Třetí nemusela, soupeřka pokazila bekhend.

30:40

Další brejkbol na konto slovinské tenistky, jež uspěla kratším bekhendovým křížem trefeným na pravé straně, Češka odpověděla příliš nízkým forhendem.

1:3 Tamara Zidanšeková získává gem.

Druhé prolomené podání talentované Češky v řadě, Tamara Zidanšeková je tři hry od postupu. Proti brejkbolu Fruhvirtová trefila forhendem pásku.

0:15

Risk je zisk. Česká tenistka si troufla na odvážný forhendový return po lajně, jehož výsledem byl vítězný míč.

15:15

V tomto případě return zastavila páska.

15:30

Pražská rodačka se hecuje. Ve výměně udržela pevnější nervy a přesnější ruku, soupeřka zkazila forhend.

30:30

S těžkým returnem si ještě Linda Fruhvirtová poradila, s následným forhendem k základní čáře už nikoliv.

40:30

Přímý bod po podání na téčko přináší rodačce z Postojny gembol.

1:4 Tamara Zidanšeková získává gem.

V klíčové okamžiky hraje Tamara Zidanšeková perfektní tenis. V poslední chvíli dostihla kraťas protihráčky, aby posléze poslala bekhend do jejího protipohybu.

0:15

Return letěl těsně k základní čáře, Linda Fruhvirtová v lehkém záklonu odpálila forhend za zadní lajnu.

15:15

Slovinka měla nakročeno k dalšímu fiftýnu, ale u sítě selhala při forhendovém voleji, trefila pásku.

30:15

V nečekaný okamžik Linda Fruhvitová zkrátila hru a vystartovala k síti. Slovinka míček doběhla, prohoz ovšem poslala do zámezí.

40:15

Udržení podání by českou tenistku mohlo alespoň lehce nakopnout. Slovinka pod tlakem minula vymezený prostor bekhendem.

2:4 Linda Fruhvirtová získává gem.

Naděje existuje. Varianta servis - síť byla úspěšná, po voleji soupeřky Tamara Zidanšeková chybovala forhendem kros.

15:0

Bekhendový return vyletěl do území pro čtyřhru.

15:15

Vytrvalé útočné forhendy do pravého rohu přinesly kýžené ovoce, za posledním úderem do tohoto prostoru se Slovinka jenom ohlédla.

15:30

V tomto případě Češka volila údery do bekhendu konkurentky a znovu uspěla, závěrečný úder zastavila páska.

15:40

Dva brejkboly! Je třeba pochválit perfektní defenzivu Slovinky, ovšem Češka udržela přesnou ruku a závěrečný dělový forhend už zkrátka nešlo doběhnout.

3:4 Linda Fruhvirtová získává gem.

Linda Fruhvirtová bojuje! Ztrátu breku vymazala kvalitním returnem na tělo, jímž protihráčku přiměla k chybě. Neméně důležité bude brejk potvrdit.

15:0

Forhendový return vyletěl do koridoru pro debl.

30:0

Druhý přímý bod v řadě. Linda Fruhvirtová je v laufu.

30:15

Ale Tamara Zidanšeková nechce připustit srovnání stavu ve druhém gemu. Z levé strany vypálila vítězný forhend inside out.

30:30

Česká tenistka se rozhodla zariskovat, ale neuspěla, sama nasměrovala křižný forhend do deblového koridoru.

30:40

Brejkbol! Tamara Zidanšeková si všimla protihráčky naběhnuvší k síti, bekhendovým prohozem vybojovala brejkbol.

40:40

Brejkbol odvrácen esem ven z dvorce.

40:A

Další brejkbol přichází po dvojchybě české tenistky.

40:40

Česká hráčka vrací skóre do shody. Bekhendový slajz semifinalistky grandslamu zastavila síť.

40:A

Tamara Zidanšeková vystartovala k síti, kde musela couvat proti smeči, ránu přes hlavu zvládla skvěle a má třetí brejkbol.

40:40

Přímý bod po servisu ven z kurtu. Shoda.

40:A

Ani v tomto případě se Linda Fruhvirtová nedočkala gembolu, její bekhendový slajz byl příliš krátký.

40:40

Linda Fruvirtová bojuje! Udržela se ve výměně, tu slovinská konkurentka uzavřela nečistě trefeným forhendem.

40:A

Parádní defenziva Tamary Zidanšekové. Vrátila několik těžkých úderů, aby nakonec získala brejkbol po nepovedeném bekhendu konkurentky.

40:40

Vysoký a kratší míček Češce nevyšel. Slovinka však nabídnutou příležitost nevyužila, dělový forhend odpálila za základní čáru.

A:40

Konečně gembol! Ten přichází poté, co slovinská hráčka zahrála bekhend do středu sítě.

40:40

Ale neúspěšný. Obranný úder sedmnáctileté české hráčky spadl těsně za pásku, kde potom měla Zidanšeková snadnou úlohu.

A:40

Je dost pravděpodobné, že by zkrácení hry v podání Slovinky bylo vítězné, jenže míček skončil na pásce. Gembol.

4:4 Linda Fruhvirtová získává gem.

Konečně! Linda Fruhvirtová ukončila nejdelší gem střetnutí ve svůj prospěch, gembol proměnila vítězným forhendem do levého růžku.

15:0

Linda Fruhvirtová zpozorovala, že konkurentka naběhla k síti, ale pouze jí nahrála na vítězný forhendový volej.

15:15

Srovnání skóre připustila slovinská tenistka dvojchybou.

30:15

To je škoda. Linda Fruhvirtová měla dobře připravenou výměnu, agresivní bekhend ovšem odpálila do koridoru pro debl.

30:30

Česká tenistka bojuje. Výměnu od základní čáry ovládla s velkým štěstím, protože bekhend Slovinky dopadl za zadní čáru.

40:30

Pětadvacetiletá rodačka z Postojny získává gembol přímým bodem po servisu na téčko.

40:40

Shoda. Forhendová přestřelka pro českou hráčku, její slovinská konkurentka napálila forhend do sítě.

A:40

Přímý bod po servisu ven z dvorce. Gembol.

40:40

Tamara Zidanšeková vrací skóre gemu do shody dvojchybou.

A:40

Hráčka ze Slovinska v tlaku vystartovala k síti. Poradila si zde s velkým přehledem, volej proměnila ve vítězný.

40:40

To je sebevědomí! Linda Fruhvirtová dostala protihráčku pod velký tlak, defenzivu prolomila skvěle provedeným forhendovým volejem do levého rohu.

40:A

Důležitý brejkbol! Fantastický křižný forhendový return přinesl kýžené ovoce, Zidanšeková odpověděla forhendem do sítě.

40:40

Brejkbol odvrácen přímým bodem po podání ven z dvorce.

40:A

Bod pro českou tenistku. Return přizvedla páska, Zidanšeková posléze forhendem zaútočila do zámezí.

5:4 Linda Fruhvirtová získává gem.

Vyšlo to! Return na tělo se ukázal jako úspěšný, pětadvacetiletá rodačka z Postojny odpověděla slajzem pod pásku.

0:15

Desátou hru setu otevřela sedmnáctiletá rodačka z Prahy dvojchybou.

0:30

Tentokráte si Linda Fruhvirtová vypracovala dobrou pozici, ale fiftýnu se nedočkala, křižný forhend zastavila páska.

15:30

Pražská rodačka byla v tlaku a dočkala se snížení skóre v gemu, závěrečný bekhend poslala do protipohybu sokyně.

30:30

Výborně! Linda Fruhvirtová si u sítě poradila na jedničku, prudkým forhendem k základní lajně přiměla protihráčku k chybě.

40:30

Přímý bod po servisu na téčko znamená setbol!

40:40

Sedmnáctiletá rodačka z Prahy měla zisk setu na raketě, snahu o forhendový prohoz zastavila síť.

A:40

Druhá příležitost. Tamara Zidanšeková byla zahnána pod tlak, forhend hraný v záklonu odehrála poměrně výrazně za základní čáru.

6:4 Linda Fruhvirtová získává gem a set.

O čtvrtfinalistce rozhodne třetí sada! Česká tenistka v tlaku vypálila dělový forhend a Zidanšeková v těžké pozici odehrála míček do zámezí.

Začíná třetí set.

15:0

Velká škoda. Česká tenistka měla nakročeno k zisku fiftýnu, ale závěrečným forhendem místo volné poloviny trefila deblový koridor.

30:0

Přímý bod po podání na téčko.

40:0

Tamara Zidanšeková míří za čistou hrou. Po kratším returnu vypálila nechytatelný forhend do levého růžku.

40:15

Boduje i Češka. Výměnu od základní čáry uzavřela pětadvacetiletá Slovinka forhendem do sítě.

40:30

Rázem zbývá poslední gembol. Linda Fruhvirtová zatlačila sokyni do defenzivy, ta potom odpálila forhend za základní čáru.

40:40

Shoda! Slovinka u sítě vyprodukovala kratší volej, načež Češka tvrdým bekhendem vytloukla její bloky.

A:40

Varianta servis - volej tentokráte úspěšná, Linda Fruhvirtová běžela za forhendovým úderem sokyně marně.

0:1 Tamara Zidanšeková získává gem.

Úvodní hru třetího dějství získala Tamara Zidanšeková. Po podání vypálila forhend na druhou stranu, Češka na dlouhou ruku odehrála míček za zadní čáru.

15:0

Linda Fruhvirtová vystartovala po servisu na síť, kde krátkým forhendovým volejem prolomila defenzivu sokyně.

30:0

Další fiftýn pro pražskou rodačku. Tamara Zidanšeková oběhla poslední úder na forhend, ale rozvlnila jenom síť.

30:15

Doufejme, že dvojchyba Lindu Fruhvirtovou nebude v koncovce gemu mrzet.

40:15

Pokus o zkrácení hry nebyl vůbec dobře provedený. Nízký míček se zastavil v síti.

40:30

Skvěle odehraná výměna v podání Slovinky, jež si soupeřku přitáhla k síti kraťasem a pak ji prohodila forhendem po lajně.

1:1 Linda Fruhvirtová získává gem.

Druhý gembol využitý! Sedmnáctiletá Češka vyslala podání na téčko, Slovinka returnovala nepřesně za základní lajnu.

0:15

Sledujeme boj o každý fiftýn. Linda Fruhvirtová se dostala z defenzivy do ofenzivy, aby nakonec konkurentka přetáhla forhend.

0:30

Bekhendový return k základní čáře byl proveden dokonale! Pětadvacetiletá Zidanšeková posléze odpálila balónek mimo vymezený prostor.

0:40

Tři brejkboly! Slovinská tenistka získala tlak na svou stranu, ovšem závěrečný forhend poslala do středu sítě.

15:40

Bekhendový return zastavila páska.

2:1 Linda Fruhvirtová získává gem.

Skvěle! Linda Fruhvirtová na druhý pokus brejkuje soupeřku a dovršení fantastického obratu je zase o kousek blíže! Zidanšeková v závěru výměny dostala bekhend do protipohybu.

15:0

Pražská rodačka hraje skvělý tenis. Vytrvala v aktivnější pozici a ve finále se mohla radovat po příliš nízkém slajzu sokyně.

15:15

Pokus o slajz i na druhé straně a se stejným výsledkem, síť rozvlnila i Linda Fruhvirtová.

15:30

Neuvěřitelné zkrácení hry v podání slovinské tenistky. Česká hráčka zabojovala, ale u míčku byla příliš pozdě.

15:40

Dva brejkboly. Podáním si Linda Fruhvirtová vypracovala dobrou pozici na útok, leč forhend odpálila do zámezí.

30:40

První příležitost k vyrovnání je minulostí, Tamara Zidanšeková se o ni připravila nevynucenou forhendovou chybou.

2:2 Tamara Zidanšeková získává gem.

Stav opět ukazuje vyrovnané skóre. Slovinská hráčka si věřila na zkrácení hry, to provedla s výbornou přesností, odměnou jí byl využitý brejkbol.

15:0

Tamara Zidanšeková si připravila útok na síť brilantně. Bekhendový volej bezpečně nasměrovala na volnou levou polovinu.

30:0

Další bod míří na konto slovinské hráčky, ta si srovnala raketu na forhend a napálila ho nechytatelně do pravého růžku.

30:15

Přichází snížení. Linda Fruhvirtová zaútočila z returnu, její protihráčka chybovala bekhendem do sítě.

30:30

Talentovaná Češka se hecuje. Křižným forhendem dostala Slovinku do hluboké defenzivy, následoval forhend daleko za základní čáru.

40:30

Krátkého returnu využila tenistka ze Slovinska k náběhu na síť, odkud forhendovým volejem našla volný levý růžek.

40:40

Bude se bojovat přes shodu. Linda Fruhvirtová v těžké pozici vykouzlila křižný bekhend, na nějž konkurentka reagovala nepovedeným forhendem.

A:40

Gembol. Tamara Zidanšeková u sítě překvapila a forhendovým volejem odehrála míček za tělo sokyně, jež očekávala kratší volej.

2:3 Tamara Zidanšeková získává gem.

Slovinská tenistka je o krok napřed, zdárně potvrdila brejk. Na bekhend po levé lajně Fruhvirtová neměla žádnou šanci dosáhnout.

0:15

Šestý gem třetí sady otevřela česká hráčka dvojchybou.

15:15

Dlouho Linda Fruhvirtová bušila do slovinské konkurentky, až nakonec změnila rytmus a bekhendem napálila míček po levé lajně, Slovinka vracela balónek do sítě.

15:30

Tamara Zidanšeková zničehonic vyprodukovala dělový forhend po pravé čáře, za nímž se konkurentka pouze bezmocně ohlédla.

15:40

Sedmnáctiletá rodačka z Prahy čelí dvěma brejkbolům. U sítě byla včas, jenže následnou smeč v lehkém záklonu poslala do koridoru pro debl.

2:4 Tamara Zidanšeková získává gem.

Slajz české tenistky zastavila páska. Tamara Zidanšeková se ujímá náskoku o brejk, od postupu ji dělí poslední dvě získané hry.

0:15

Fantastický return v podání české tenistky, která vypálila nechytatelnou dělovku po pravé čáře hned z returnu.

0:30

Vsadit všechno na razanci se vyplatilo! Linda Fruhvirtová vypálila dělovku na základní čáru, Slovinka odpovídala balónkem do zámezí.

15:30

Slovinka zatím brejkboly nepřipouští. Bekhend poslala na tělo soupeřky, ta reagovala forhendem za zadní lajnu.

15:40

Ale teď už to vyšlo! Linda Fruhvirtová u sítě zahrála skvělý stopvolej, který ještě protihráčka doběhla, proti následnému lobu ovšem byla bezmocná.

30:40

Odvážný náběh na síť přinesl Tamaře Zidanšokové kýžené ovoce, proti forhendovému voleji na pravou lajnu byla Češka bez šance.

40:40

I druhý brejkbol je minulostí. Pětadvacetiletá rodačka z Postojny využila nepovedeného slajzu sokyně k vítěznému forhendu na pravou stranu.

40:A

Třetí brejkbol. Returnu z forhendu po pravé čáře těžko něco vytknout, Slovinka v záklonu nepřehodila pásku.

40:40

Přímý bod po podání ven z kurtu.

A:40

Forhendový return doputoval za základní čáru, je tu gembol.

40:40

Boj pokračuje. Linda Fruhvirtová vytáhla výborný bekhend po levé čáře, Slovinka reagovala nepovedeným forhendem do sítě.

40:A

Slovinská hráčka se rozhodla změnit rytmus kraťasem, ale míček spadl do zámezí. Brejkbol!

40:40

Linda Fruhvirtová málem šla do provazu. Ani tato skutečnost jí nepomohla k přehození bekhendu přes síť.

A:40

Parádně si Tamara Zidanšeková připravila útok na síť. Při závěrečné smeči nezaváhala, balónek napálila mimo dosah protihráčky.

2:5 Tamara Zidanšeková získává gem.

Bohužel, parádní výměna z obou stran končí vítězným gemem pro Tamaru Zidanšekovou. Slovinka v jejím finále zkrátila hru, aby následně Češku přelobovala.

15:0

Osmý gem třetí sady otevřela Linda Fruhvirtová vítězným fiftýnem.

30:0

Opět si česká tenistka připravila dobrou pozici pro útok, který završila dělovým forhendem, Zidanšeková byla bez šance.

30:15

Pětadvacetiletá Slovinka by ráda ukončila zápas už teď na příjmu. Počkala si na odskok míčku od země a vytáhla vítězný forhend do pravého rohu.

30:30

Po forhendovém returnu hrála sedmnáctiletá rodačka z Prahy forhendem do sítě.

40:30

Mečbolu se slovinská hráčka zatím nedočkala. Nechala se rozhodit konkurentkou směřující k síti, bekhendem trefila síť.

3:5 Linda Fruhvirtová získává gem.

Česká tenistka ještě žije. V tlaku si poradila na jedničku, závěrečný křižný forhend napálila mimo dosah protihráčky.

0:15

Skvělý start do důležitého gemu. Linda Fruhvirtová vystartovala k síti, kde proměnila forhendový volej ve vítězný.

0:30

Pražská rodačka si nebyla vůbec jistá, jestli lob protihráčky skončí v kurtu, balónek nakonec dopadl o kousek za zadní čáru.

0:40

Tři brejkboly! Linda Fruhvirtová znovu dostala sokyni pod tlak a bekhendem trefila volnou pravou polovinu.

15:40

První hrozba ztráty podání je pryč. Po servisu ven z dvorce Zidanšeková vypálila forhend do stejného prostoru, soupeřka běžela na střed.

4:5 Linda Fruhvirtová získává gem.

Ještě není konec! Linda Fruhvirtová zariskovala a útočný bekhend namířila neomylně do pravého růžku, Slovinka byla bez šance.

0:15

Tamara Zidanšeková je tři fiftýny od postupu. V tlaku vystartovala k síti, kde s přehledem proměnila forhendový volej ve vítězný.

0:30

Linda Fruhvirtová bojovala, v obraně vytáhla dva velmi dobré údery, ale po třetím se již za forhendem konkurentky jenom smutně podívala.

0:40

Tři mečboly! Tamara Zidanšeková si věřila na forhend do pravého růžku a balónek skončil v kurtu, Češka znovu bez šance.

15:40

První mečbol je pryč. Linda Fruhvirtová diktovala tempo výměny, kterou ukončila forhendem po vlastní levé ruce.

4:6 Tamara Zidanšeková získává gem, set a zápas.

Je konec! Tamara Zidanšeková druhý mečbol využila, když v klidu doběhla nepovedené zkrácení hry soupeřky a bekhendem celé střetnutí ukončila.

Téměř tři hodiny trvající bitvu zvládla lépe Tamara Zidanšeková, která v osmifinále turnaje v Chua Chinu vyřadila Lindu Fruhvirtovou po setech 6:3, 4:6 a 6:4.

Semifinalistka French Open z před dvou let odskočila do vedení 4:1 a směřovala za poklidným ziskem první sady. Výhodu jednoho brejku ztratila, ale udržela koncentraci a za stavu 5:3 proměnila jediný dostupný brejkbol. Slovinka mířila za postupem ve dvou setech, jenže od vedení 4:1 ztratila pět gemů v řadě a utkání tak zamířilo do rozhodující třetí sady. Linda Fruhvirtová získala brejk na svou stranu, ale nepotvrdila jej, o pár minut později prohrávala 2:5 a byť se dotáhla na dostřel, tak se na servisu vyrovnání nedočkala, neodvrátila druhý ze tří dostupných mečbolů soupeřky.

Ve čtvrtfinále se Tamara Zidanšeková utká s Číňankou Lin Ču.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 0 - 1

Dvojchyby: 7 - 4

Úspěšnost 1. podání: 64 % - 60 %

Body po 1. podání: 57 % - 52 %

Body po 2. podání: 35 % - 48 %

Ubráněné brejkboly: 10/18 - 12/18

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy