reklama
 
 

Voráčová cenu fair play nedostane. Místo přiznání se soupeřkám vysmála

23. 2. 2019 11:10
Zkušená česká tenistka Renata Voráčová se negativně zapsala do povědomí sportovní veřejnosti na turnaji v Budapešti.

Pětatřicetiletá deblová specialista došla se svou spoluhráčkou Španělkou Georginou Garcíaovou Perezovou do čtvrtfinále maďarského turnaje.

Ovšem mnohem více než tento dílčí úspěch rezonovalo zejména na sociálních sítích kontroverzní chování česko-španělského páru v osmifinálovém zápase proti Australankám Priscille Honové s Arinou Rodionovovou. 

V rozhodujícím super tie-breaku operovala Češka při jedné z výměn na síti. Na voleji neuspěla, když se jí míček od rakety odrazil do hlavy. Od té ovšem putoval těsně za síť a jelikož si problematického zásahu nikdo z rozhodčích nevšiml, byl z toho vítězný míč.

Australanky začaly okamžitě protestovat a když pochopily, že se spravedlnosti nedočkají prostřednictvím trestuhodně nepozorných rozhodčích, rozhodly se apelovat na férový přístup soupeřek. To ale tvrdě narazily.

Voráčová s Garcíaovou nejenže zásah hlavou nepřiznaly, oprávněnému vzteku soupeřek se navíc potutelně vysmály. Australanky poté česko-španělskému páru několikrát ironicky zatleskaly.

Rodionovová se po prohraném utkání k situaci vrátila, když napsala na sociální sítě: "Tohle je Renata Voráčová. Pokud si myslíte, že přiznala vítězný úder hlavou, pak se mýlíte. Otočila se a smála se se svou partnerkou. Doufám, že se jí po tak "férovém" vítězství skvěle usíná."

Spravedlnosti bylo učiněno za dost alespoň ve čtvrtfinále, kde česko-španělská dvojice prohrála a z turnaje vypadla s ruským párem Blinkovová - Potapovová. 

So this that was Priscilla Hon and myself playing doubles today in Budapest. The girl with great head shot skills is Renata Voracova aka @rendi49 . If you think that she admitted that she literally scored a goal with her head you are very wrong. She turned around and was laughing with her partner Georgina Garcia Perez about the whole thing. I hope she goes to bed tonight feeling good about herself and today’s “fair” win. #sportsmanship #shame #disgrace #fairplay #goodlucknextmatch #warmupthehead

Zveřejnil(a) Arina Rodionova dne 19. February 2019

autor: av | 23. 2. 2019 11:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama