Video: Úder měsíce? Kvitová předvedla parádní bekhend a kandiduje na ocenění WTA

ČTK ČTK
13. 9. 2018 17:43
Česká tenistka oslnila v utkání s Elise Mertensovou na turnaji v Cincinnati. Markéta Vondroušová je v nominaci další ankety s názvem Průlom měsíce.
Petra Kvitová porazila v Cincinnati Belgičanku Elise Mertensovou | Video: WTA

Londýn - Dvě české tenistky se ucházejí o přízeň fanoušků v tradičních anketách WTA za srpen. Devatenáctiletá Markéta Vondroušová je v pětičlenné nominaci na průlom měsíce, Petra Kvitová se svým bekhendem ze Cincinnati může vyhrát anketu o nejlepší úder.

Devatenáctiletá Vondroušová prožila na US Open životní grandslam a poprvé se dostala do druhého týdne. Až v osmifinále ji vyřadila po vyčerpávající bitvě Ukrajinka Lesja Curenková. Ta je v nominaci ve stejné kategorii, dalšími "soupeřkami" Vondroušové jsou Aryna Sabalenková, Ashleigh Bartyová a Anastasija Sevastovová.

Kvitovou vybrala WTA do finálové pětice na úder měsíce za útočný bekhend od zadní čáry do rohu kurtu ve vítězném čtvrtfinále turnaje v Cincinnati proti Belgičance Elise Mertensové. V nominaci s Kvitovou jsou i Caroline Garciaová, Maria Šarapovová, Světlana Kuzněcovová a Angelique Kerberová.

Anketa o hráčku měsíce má jednoznačnou favoritku v nečekané vítězce US Open Naomi Ósakaové z Japonska. V této hlavní kategorii se už české tenistky letos prosadily, neboť za únor a červen vyhrála Kvitová a v dubnu Karolína Plíšková.

Hlasování skončí dnes o půlnoci, vítězky anket budou zveřejněny během pátku.

 

Právě se děje

Další zprávy