Kvitové podle trenéra chyběla víra v samu sebe

ČTK ČTK
2. 9. 2018 7:19
V letošní sezoně už Kvitová odehrála 58 zápasů a trenér Vaněk vidí, že se na ní podepisuje únava.
Petra Kvitová na US Open.
Petra Kvitová na US Open. | Foto: Reuters

New York - Kouč Jiří Vaněk by nejraději stejně jako na turnajích WTA o pauze přišel za Petrou Kvitovou a pomohl jí zvednout sebevědomí. Na grandslamech ale trenéři za hráčkami nemohou, a tak na US Open z hlediště sledoval čím dál skleslejší ramena své svěřenkyně a prohru ve třetím kole.

Turnajová i světová pětka Kvitová nestačila na Arynu Sabalenkovou a Bělorusce podlehla 5:7 a 1:6. "Byla připravená, že Sabalenková je ve formě a bude hrát vabank. Řekl bych, že jí nejvíc chyběla víra v sama sebe," uvedl Vaněk.

Kvitová od začátku dotahovala náskok dvacetileté "ranařky" Sabalenkové. "I když srovnala, pořád se trošku bála. Soupeřka ji tlačila z druhého servisu," řekl Vaněk a za klíčovou označil ztrátu servisu na 5:6 v první sadě. "Tam se Petra zlomila. Sabalenková se chytla a ve druhém setu už hrála jak stroj a všechno pozabíjela," řekl.

"Kdyby se povedl urvat první set, bylo by to jiný, ale to je jenom kdyby," podotkl Vaněk, bývalý tenista, který vedl i Karolínu Plíškovou. "Takhle viděla, jak hraje soupeřka skvěle a ona musí pořád vyhrát dva sety. Řekl bych, že podlehla tomu tlaku."

V letošní sezoně už Kvitová odehrála 58 zápasů a trenér vidí, že se na ní podepisuje únava. "Celý její pohybový aparát stagnuje," řekla Vaněk. Nejvíc to v New Yorku bylo znát na servisu - ve třech zápasech měla 21 dvojchyb. "Při druhém servisu se nemůže dostatečně prohnout, možná z toho pramenily," řekl Vaněk.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy