Kvitové podle trenéra chyběla víra v samu sebe

ČTK ČTK
2. 9. 2018 7:19
V letošní sezoně už Kvitová odehrála 58 zápasů a trenér Vaněk vidí, že se na ní podepisuje únava.
Petra Kvitová na US Open.
Petra Kvitová na US Open. | Foto: Reuters

New York - Kouč Jiří Vaněk by nejraději stejně jako na turnajích WTA o pauze přišel za Petrou Kvitovou a pomohl jí zvednout sebevědomí. Na grandslamech ale trenéři za hráčkami nemohou, a tak na US Open z hlediště sledoval čím dál skleslejší ramena své svěřenkyně a prohru ve třetím kole.

Turnajová i světová pětka Kvitová nestačila na Arynu Sabalenkovou a Bělorusce podlehla 5:7 a 1:6. "Byla připravená, že Sabalenková je ve formě a bude hrát vabank. Řekl bych, že jí nejvíc chyběla víra v sama sebe," uvedl Vaněk.

Kvitová od začátku dotahovala náskok dvacetileté "ranařky" Sabalenkové. "I když srovnala, pořád se trošku bála. Soupeřka ji tlačila z druhého servisu," řekl Vaněk a za klíčovou označil ztrátu servisu na 5:6 v první sadě. "Tam se Petra zlomila. Sabalenková se chytla a ve druhém setu už hrála jak stroj a všechno pozabíjela," řekl.

"Kdyby se povedl urvat první set, bylo by to jiný, ale to je jenom kdyby," podotkl Vaněk, bývalý tenista, který vedl i Karolínu Plíškovou. "Takhle viděla, jak hraje soupeřka skvěle a ona musí pořád vyhrát dva sety. Řekl bych, že podlehla tomu tlaku."

V letošní sezoně už Kvitová odehrála 58 zápasů a trenér vidí, že se na ní podepisuje únava. "Celý její pohybový aparát stagnuje," řekla Vaněk. Nejvíc to v New Yorku bylo znát na servisu - ve třech zápasech měla 21 dvojchyb. "Při druhém servisu se nemůže dostatečně prohnout, možná z toho pramenily," řekl Vaněk.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Stát loni na daních vybral přes bilion korun, meziročně mírně více

Celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení loni stouply meziročně o 1,2 procenta, tedy o 12 miliard korun, na 1,03 bilionu korun. Například na dani z přidané hodnoty stát získal 463,7 miliardy korun, meziročně o 37,2 miliardy korun více. Na dani z příjmu právnických osob stát vybral 200,6 miliardy korun, meziročně o 40 miliard korun více. Vyplývá to z dat zveřejněných ministerstvem financí v rámci údajů o státním rozpočtu za loňský rok.

Naopak z daně z příjmu fyzických osob stát za loni získal meziročně o 59 miliard korun méně, tedy 172,6 miliardy korun. Důvodem byly daňové změny účinné od roku 2021, zejména snížení základu daně o více než 25 procent a zvýšení slevy na poplatníka. Ministerstvo financí minulý týden uvedlo, že rozpočet změnou daní loni přišel o 56,7 miliardy korun a na úrovni veřejných financí ztráta činí 90,2 miliardy korun. Méně stát vybral loni i ze spotřebních daní, zhruba 158 miliard korun.

Samotný státní rozpočet získal loni na daňových příjmech bez pojistného na sociální zabezpečení 698,7 miliardy korun, tedy o 19,5 miliardy korun méně. Vliv měla i loňský úprava rozpočtového určení daní ve prospěch obcí a krajů. Schodek rozpočtu loni vyšplhal na rekordních 419,7 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy