Úsměvy a srandičky z tréninků stranou. Plíšková vymýšlí plán na rozjetou kamarádku

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
13. 3. 2019 19:15
Dlouho se jen smály na trénincích a společně pózovaly na selfiech ve večerních róbách. Tentokrát už Karolínu Plíškovou a Švýcarku Belindu Bencicovou čtvrtfinálová tenisová bitva v mohavské poušti svede proti sobě. Indian Wells uvidí ve čtvrtek od 19:00 duel dvou velkých kamarádek.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Na jedné straně sedmadvacetiletá Češka, která se dvěma zahraničními koučkami v zádech chytila letos solidní formu a na pověstném pátém grandslamu potvrzuje roli jedné z favoritek.

Na té druhé o téměř šest let mladší Švýcarka se slovenskými kořeny, která už jako teenagerka platila za jeden z největších talentů světového tenisu. V posledních týdnech nastartovala jízdu, která budí respekt. Porážku nepoznala od konce ledna, od té doby zapsala jedenáct výher v řadě a naposledy skalp úřadující světové jedničky Naomi Ósakaové.

"Mimo kurt jsme dobré kamarádky. Sice reprezentuje Švýcarsko, ale mluví slovensky, takže s ní můžu normálně mluvit česky. Je to milá holka a teď je na vlně, porazila spoustu skvělých hráček, bude to těžké," prohlásila Plíšková poté, co v osmifinále odstranila z cesty Estonku Anett Kontaveitovou.

Bencicová byla před třemi lety nejmladší náctiletou tenistkou v první desítce od roku 2009. Pro její rychlou hru od základní čáry v ní mnozí viděli novou Martinu Hingisovou, však také vyrůstala ve školičce maminky švýcarské tenisové legendy. 

Pak ale mladou hvězdu přibrzdila zranění a musela si klestit cestu zpátky mezi elitu až ze druhé stovky. I proto to bude teprve první vzájemný zápas dvou kamarádek.

"Známe se opravdu moc dobře. Kamarádím se i se sestrou Karolíny. Často jsme spolu trénovaly. Především dobře servíruje a hraje ploché rychlé rány," ví Bencicová o přednostech české dvojky.

Aby také ne, obě hráčky už si spolu na okruhu zahrály i čtyřhru a často si domlouvají sparing. Během turnaje v Tokiu si Bencicová vyvěsila na instagram vysmátou fotku s oběma dvojčaty a popiskem "mé nejoblíbenější parťačky".

Plíšková tak tuší, že i když s Estonkou odehrála podle svých slov nejlepší utkání na turnaji a nabrala sebevědomí, čeká ji následně proti Švýcarce pořádná lopota. A to kvůli nepříjemným úderům, které Bencicová hraje brzy po odskoku.

"Budu na ni připravená, i když vím, že je teď hodně nahoře a je velmi nebezpečná. Naomi vyřadila ze hry opravdu rychle. Ale určitě mám své zbraně, které můžu použít," věří si na současnou třiadvacítku žebříčku Plíšková.

Že bude čtvrteční zápas dvou hráček, které se mají načtené, i o taktice, potvrdila také Bencicová. 

"Nechci o tom takhle dopředu moc přemýšlet, protože někdy mi přijde, že čím méně na kurtu používám hlavu, tím lepší to pak je, ale budu si asi muset připravit i nějakou strategii," dodala Švýcarka.

 

Právě se děje

Další zprávy