reklama
 
 

Tenisty čeká v Haagu těžká barážová bitva. Cesta vede přes nizozemského milovníka antuky

15. 9. 2017 10:37
Čeští tenisté vstupují do baráže o udržení Světové skupiny Davis Cupu. Proti Nizozemsku je ale v Haagu nečeká nic snadného, domácí tým má totiž silnou jedničku Robina Haaseho.

Haag - Papírově se zdá, že by čeští tenisté měli ve víkendové baráži Světovou skupinu Davis cupu udržet. Budou bojovat v Nizozemsku, které má jen jednoho hráče v první stovce a další reprezentanty až ve třetí nebo čtvrté. Jenže jazýčkem na vahách bude zřejmě výkon Robina Haaseho, 39. hráče světa a antukového specialisty. 

A v Haagu se bude hrát právě na cihlové drti. Český kapitán Jaroslav Navrátil musel při absenci Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka sáhnout po Jiřím Veselém, Adamu Pavláskovi a Lukáši Rosolovi. Roman Jebavý pak v týmu plní roli čistokrevného deblisty.

"Nechtěl bych zatížit singlisty na tři dny, protože na antuce to je masakr. Když to půjde, což uvidíme podle pátku, rád bych přenesl tíhu na celý tým," prohlásil Navrátil.

Sám ví, že cesta k vítězství povede právě přes Haaseho. Měl by totiž hrát i debl. "Musí hrát tři dny. Bude to pro něj náročné a uvidíme, jestli to unese," spekuluje český kapitán.

Nizozemci vybrali antuku pro baráž záměrně. I když o sobě Haase rád říká, že mu nevadí jakýkoli povrch, těžko zapře, že právě ten s oranžovou barvou je pro něj tím nejoblíbenějším. Jediné dva tituly na okruhu ATP vyhrál právě na antuce a dvakrát se na stejném povrchu dostal do finále. 

"Je to celodvorcový hráč. Nemá konečný úder, operuje hodně z forhendu a má dobrý první servis. Umí čop i stopbal a dovede jít na síť," ví o přednostech nizozemské jedničky Navrátil. 

Tu českou bude dělat Jiří Veselý, 59. tenista světa, kterému také hrozí, že nastoupí do všech tří zápasů. Pokud bude potřeba, naskočí po boku s Romanem Jebavým, se kterým hraje často i na okruhu.

"Samozřejmě bude záležet na tom, jak bude vypadat páteční zápas. Kdyby byl extrémně dlouhý, tak o tom můžeme přemýšlet a snažit se najít jinou variantu. Máme výhodu, že v sobotu může hrát prakticky kdokoliv, že všichni hrajeme slušně debla a i mezi sebou jsme se nějak na turnajích promíchali a hráli spolu," nechal se slyšet Veselý. 

Duel rozehraje právě on zápasem proti Thiemu de Bakkerovi, až 408. hráči světa. Rodák z Příbrami doufá, že také potvrdí, že to na antuce umí. "De Bakker hraje rychle, a pokud má dobrý den, nikdy nevíte, co se stane. Možná bude naší výhodou, že povrch není tak rychlý, zvlášť pro mě. Už se nemůžu dočkat," prohlásil čtyřiadvacetiletý hráč. 

Nizozemskou jedničku v pátek vyzve Lukáš Rosol, který ho už v minulosti čtyřikrát porazil. "V Davis Cupu jsme se ale ještě nepotkali, nemám co ztratit. On bude favorit a já můžu jen překvapit," dodal Rosol.

S Nizozemskem mají čeští tenisté pozitivní bilanci 5:1, prohráli s ním jen úvodní duel v roce 1925. Cestu za navýšením skóre zahájí v pátek po 14. hodině.

autoři: Miroslav Harnoch, ČTK | 15. 9. 2017 10:37

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama