Další Češka ve finále. Krejčíková může po 31 letech navázat na legendární Novotnou

Sport ČTK Sport, ČTK
31. 1. 2020 6:27
Tenistka Barbora Krejčíková si znovu po roce zahraje na grandslamovém Australian Open o titul ve smíšené čtyřhře.
Takhle líbala Barbora Krejčíková trofej pro vítěze smíšené čtyřhry na Australian Open před rokem s Rajeevem Ramem
Takhle líbala Barbora Krejčíková trofej pro vítěze smíšené čtyřhry na Australian Open před rokem s Rajeevem Ramem | Foto: Reuters

Loňská vítězka mixu s Američanem Rajeevem Ramem letos vytvořila dvojici s Chorvatem Nikolou Mektičem a v dnešním semifinále vyřadili za hodinu a čtvrt třetí nasazený kanadsko-finský pár Gabriela Dabrowská, Henri Kontinen 3:6, 6:3 a 10:5 v super tie-breaku.

Krejčíková se může stát první hráčkou po 31 letech, která v Melbourne obhájí titul v mixu. Navázala by na svoji bývalou trenérku, před třemi lety zesnulou Janu Novotnou, která zde uspěla v letech 1988 a 1989 s Američanem Jimem Pughem.

Pátí nasazení Krejčíková a Mektič přišli v semifinále na centrkurtu Roda Lavera pod zataženou střechou kvůli velkému horku v prvním setu o podání ve druhé hře a brejk už zpět nezískali. Velkou šanci sice měli za stavu 3:5, kdy vedli při servisu Kontinena 40:0, ale ani jeden ze čtyř brejkbolů nevyužili a úvodní sadu ztratili.

Ve druhém setu se zlepšili a hráli agresivněji na síti. Po dvojchybě Dabrowské odskočili na 5:3 a Mektič sadu dopodával. V super tie-breaku šli rychle do vedení a při mečbolu poslal Kontinenen return servisu Krejčíkové jen do sítě.

"Jsem super šťastná, že jsem zase ve finále. Byla to dlouhá cesta a jsem potěšená, že jsem si zase zahrála na tomhle kurtu, kterým prošlo tolik legend. Je to splněný sen a děkuji Nikolovi, že se mnou hraje," řekla na kurtu Krejčíková.

Na letošním Australian Open odehrála s dvouhrou a čtyřhrou už čtrnáctý zápas. "Už jsem tak unavená, že ani nemám sílu být nervózní," řekla čtyřiadvacetiletá Krejčíková serveru Tenisový svět a Radiožurnálu v Austrálii a doplnila: "Nicméně uvidíme. Titul je krůček od nás, a tak ve finále už asi nervózní budu."

Ve finále se čtyřiadvacetiletá Krejčíková s Mektičem utkají s americko-britskou dvojicí Bethanie Matteková-Sandsová, Jamie Murray. Ti si ve dvou setech poradili s domácím párem Astra Sharmaová, John-Patrick Smith, kteří dostali do soutěže divokou kartu.

Krejčíková má na dosah čtvrtý grandslamový vavřín. Vedle loňského mixu vyhrála předloni s Kateřinou Siniakovou čtyřhru na Roland Garros i ve Wimbledonu.

Letos je už druhou Češkou ve finále po Barboře Strýcové, která v boji o premiérový deblový titul na Australian Open prohrála s tchajwanskou partnerkou Sie Šu-wej s maďarsko-francouzským párem Tímea Babosová, Kristina Mladenovicová ve dvou setech.

Tenisový grandslamový turnaj Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 71 milionů australských dolarů):

Ženy:

Čtyřhra - finále: Mladenovicová, Babosová (2-Fr./Maď.) - Strýcová, Sie Šu-wej (1-ČR/Tchaj-wan) 6:2, 6:1.

Smíšená čtyřhra:

Semifinále: Krejčíková, Mektič (5-ČR/Chorv.) - Dabrowská, Kontinen (3-Kan./Fin.) 3:6, 6:3, 10:5, Matteková-Sandsová, J. Murray (USA/Brit.) - Sharmaová, Smith (Austr.) 6:3, 7:6 (7:4).

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy