Naději vystřídala bolestná bezmoc. Tak indisponovaný Federer nestačil na Djokoviče

Prvním finalistou Australian Open je podle očekávání Novak Djokovič. Podívejte se na fotografie.
Novak Djokovič si zahraje finále australského grandslamu poosmé v kariéře. Všech sedm předchozích přitom ovládl. Podívejme se, jak se rodil jeho postup přes Rogera Federera po výsledku 7:6, 6:4, 6:3.
Karty byly před zápasem rozdané jasně. Švýcar byl jednoznačným outsiderem už kvůli tomu, že ho v předchozím extrémně těžkém duelu s Tennysem Sandgrenem, v němž odvracel sedm mečbolů, trápila třísla.
Úvod zápasu byl ale překvapivý. Federer hned dvakrát sebral favoritovi podání a hýčkal si vedení 5:2. Vypovídající však byla jeho řeč těla. Své úspěchy neslavil, zjevně si vědom svých aktuálních zdravotních limitů.
Djokovič velmi brzy zjistil, že má Federer problémy dobíhat míče v rozích kurtu. Setřásl úvodní nervozitu, soupeře začal rozběhávat a získávat jednoznačnou převahu.
Foto: Reuters
Reuters av Reuters, av
30. 1. 2020 13:32
Prvním finalistou Australian Open je podle očekávání Novak Djokovič. Srb ve třech setech přehrál Rogera Federera, který vstoupil do zápasu fantasticky. Pohodlný náskok v prvním dějství ale trestuhodně ztratil, stejně jako celý zápas. Podívejte se na fotografie.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty UK Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Petr Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu. Oznámil to ve středu na svém Twitteru. Fakultu musel Kukal opustit ke konci března kvůli příspěvkům na sociálních sítích a vyjádřením vůči některým členkám akademické obce. Na fakultě skončil po dohodě ke konci března.

"Vy, kdo máte zájem i nadále sledovat moje tweetování za veřejnou instituci, přidejte si @narodniknihovna," uvedl Kukal, který je zároveň básníkem, spisovatelem a publicistou.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni ve stejné období

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy