Naději vystřídala bolestná bezmoc. Tak indisponovaný Federer nestačil na Djokoviče

Prvním finalistou Australian Open je podle očekávání Novak Djokovič. Podívejte se na fotografie.
Novak Djokovič si zahraje finále australského grandslamu poosmé v kariéře. Všech sedm předchozích přitom ovládl. Podívejme se, jak se rodil jeho postup přes Rogera Federera po výsledku 7:6, 6:4, 6:3.
Karty byly před zápasem rozdané jasně. Švýcar byl jednoznačným outsiderem už kvůli tomu, že ho v předchozím extrémně těžkém duelu s Tennysem Sandgrenem, v němž odvracel sedm mečbolů, trápila třísla.
Úvod zápasu byl ale překvapivý. Federer hned dvakrát sebral favoritovi podání a hýčkal si vedení 5:2. Vypovídající však byla jeho řeč těla. Své úspěchy neslavil, zjevně si vědom svých aktuálních zdravotních limitů.
Djokovič velmi brzy zjistil, že má Federer problémy dobíhat míče v rozích kurtu. Setřásl úvodní nervozitu, soupeře začal rozběhávat a získávat jednoznačnou převahu.
Foto: Reuters
Reuters av Reuters, av
30. 1. 2020 13:32
Prvním finalistou Australian Open je podle očekávání Novak Djokovič. Srb ve třech setech přehrál Rogera Federera, který vstoupil do zápasu fantasticky. Pohodlný náskok v prvním dějství ale trestuhodně ztratil, stejně jako celý zápas. Podívejte se na fotografie.
 

Právě se děje

Další zprávy