Červenec místo jarního termínu. Turnaj žen na Spartě se posunul v kalendáři

ČTK ČTK
5. 1. 2021 18:34
Tenisový turnaj žen Prague Open okruhu WTA mění termín. Místo na přelomu dubna a května, kdy se hrál s výjimkou letoška od roku 2015, by se měl v areálu pražské Sparty ve Stromovce uskutečnit v půlce července.
Karolína Muchová hrála v Praze své první finále na okruhu WTA.
Karolína Muchová hrála v Praze své první finále na okruhu WTA. | Foto: Milan Kammermayer

"Turnaj Prague Open v areálu TK Sparta Praha pochopitelně bude i v letošním roce, a to v předpokládaném novém termínu od 12. do 18. července. Změna vzniká na základě naší žádosti u WTA. Cílem je vytvořit optimální podmínky pro start nejlepších českých tenistek," uvedl pro ČTK David Trunda, ředitel turnaje.

Vedení ženské tenisové organizace WTA Tour zveřejnilo kalendář do Wimbledonu. V londýnském All England Clubu by se mělo hrát od 28. června do 11. července. A právě po travnatém grandslamu by se měl pražský turnaj konat. Jeho přesný termín stejně jako akce v druhé půlce sezony zveřejní WTA později.

Prague Open je součástí okruhu WTA od roku 2015, kdy povýšilo ze seriálu ITF hraného zde od roku 2010. První vítězkou byla Karolína Plíšková, o rok později uspěla Lucie Šafářová a v roce 2018 kralovala Petra Kvitová. O sezonu dříve bojovala o titul Kristýna Plíšková a v roce 2019 další z Češek Karolína Muchová.

Letos se turnaj kvůli koronaviru na přelomu dubna a května nekonal. Na Spartě se ale turnaj WTA přeci jen hrál, v srpnu bylo do kalendáře narychlo zařazené Prague Open, které bez fanoušků vyhrála Simona Halepová z Rumunska.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy