"Kdyby měla kapku slušnosti, ukončí kariéru." Šéf turnaje se opřel do Sereny

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
5. 1. 2021 6:14
Její budoucnost bude jedním z velkých témat nové tenisové sezony. Američanka Serena Williamsová oslaví v září už čtyřicátiny, přesto stále hraje a pomýšlí na zisk rekordního 24. grandslamu. Bývalému rumunskému tenistovi Ionu Tiriacovi je někdejší světová jednička zřejmě trnem v oku.
Serena Williamsová na US Open 2020
Serena Williamsová na US Open 2020 | Foto: Reuters

Loni toho tenistka v pandemií okleštěné sezoně moc nestihla. Odehrála všehovšudy šest turnajů, z toho ale jeden v Aucklandu vyhrála a na US Open dokráčela do semifinále. Rok zakončila jako 11. hráčka světa, která je stále schopná porazit kohokoli.

Ion Tiriac to ale vidí jinak. "V tomhle věku a s takovou váhou už se nepohybuje tak lehce jako před patnácti lety," rýpl si bývalý rumunský tenista do devětatřicetileté hvězdy v rozhovoru pro stanici TVR.

Tiriac je momentálně ředitelem antukového podniku v Madridu a od novinářů dostal otázku na budoucnost hráčky, která je společně se sestrou Venus nejstarší tenistkou na okruhu. 

"Serena byla senzační, ale když zvážíme všechny okolnosti, kdyby měla alespoň kapku slušnosti, odešla by už do sportovního důchodu," nechal se slyšet třetí nejbohatší Rumun současnosti.

Výroky jednaosmdesátileté legendy se rázem staly hitem internetu i sociálních sítí. Sama tenistka je sice ignorovala, ale s reakcí přispěchal její manžel Alexis Ohanian. "S jistotou jde říct, že nikoho nezajímá, co si myslí Ion Tiriac," napsal na Twitter.

Naráží tak na to, že to není poprvé, co se známý miliardář do mladší ze sester Williamsových navezl. Na její tělesné dispozice měl narážky už před dvěma lety, kdy se Serena vracela z mateřské. 

"Se vší úctou k ní, je jí 36 a váží asi 90 kilo, na to nechci koukat, chtěl bych sledovat spíš tenistky, jako byla Steffi Grafová," zaútočil tehdy na postavu Američanky Tiriac.

Williamsová si pak nebrala servítky. "Věřte, že si s ním o tom promluvím. Jeho výroky jsou ignorantské a sexistické," uvedla.

Tak či tak je jasné, že přání někdejšího osmého hráče světa se jen tak nesplní. Americká hráčka počítá s tím, že sezonu 2021 zahájí nejpozději v únoru na posunutém Australian Open.

Čtyři nechutné reakce tenisové legendy Ilie Nastaseho:

Grandslamový šampión ze 70. let a nehrající kapitán Rumunek Ilie Nastase urážel britské soupeřky, Serenu Williamsovou a nakonec i novinářku. | Video: Asociated Press
 

Právě se děje

před 53 minutami

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy