Plíšková kouzlí i v Dauhá, utekla z pasti Noskové. Čeká ji bitva proti superstar

Aktualizováno 14. 2. 2024 16:50
Tenistka Karolína Plíšková otočila na turnaji v Dauhá derby s Lindou Noskovou a po výhře 3:6, 7:5, 6:1 jako jediná z Češek postoupila do čtvrtfinále. Ve třetím kole elitní akce WTA 1000 v Kataru dohrály Markéta Vondroušová i Kateřina Siniaková. Úřadující wimbledonská šampionka podlehla 5:7 a 3:6 Rusce Anastasiji Pavljučenkovové, Siniaková prohrála 5:7 a 3:6 s Danielle Collinsovou z USA.

Jednatřicetiletá Plíšková, která v neděli získala po čtyřleté pauze titul na turnaji nižší kategorie WTA 250 v Kluži, prodloužila aktuální vítěznou sérii na osm zápasů.

O semifinále se utká s další bývalou světovou jedničkou Naomi Ósakaovou. Japonka, která se k tenisu vrací po mateřské pauze, postoupila bez boje.

Proti Noskové neudržela Plíšková v úvodním setu výhodu brejku a ve druhé sadě byla blízko vyřazení. Devatenáctiletá Češka ale za stavu 5:4 nedokázala dopodávat.

Šampionka z Dauhá z roku 2017 pak získala ještě dalších pět gamů v řadě a soupeřku už zpět do zápasu nepustila. S Ósakaovou se utká posedmé, bilanci vzájemných duelů vede 4:2.

Vondroušová do zápasu s Ruskou vstoupila dobře a ujala se vedení 3:1, pak ale ztratila čtyři gamy za sebou. Dokázala srovnat, za stavu 5:6 však osmá hráčka světa potřetí přišla o podání a první sadu získala Pavljučenkovová.

Ve druhém setu už čtyřiadvacetiletá Češka na soupeřku nestačila. Pavljučenkovová si vypracovala náskok 4:1 a zápas dotáhla k vítězství. Vondroušová s aktuálně 32. hráčkou žebříčku prohrála poprvé, v předchozích dvou zápasech v roce 2021 s ní neztratila ani set.

Dvaatřicetiletá Pavljučenkovová ve čtvrtfinále vyzve Collinsovou. Bývalá světová sedmička, která po sezoně ukončí kariéru, vítězstvím nad Siniakovou navázala na druhé kolo, v němž vyřadila jinou českou hráčku Marii Bouzkovou.

Siniaková naopak nenavázala na předchozí vítězství nad světovou trojkou Cori Gauffovou. Proti Collinsové sice v první sadě otočila z 1:3 na 4:3, ale další tři gamy patřily Američance. Ve druhém setu Češka odvrátila dva mečboly, ale na vyrovnání to nestačilo.

Tenisový turnaj žen v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 3,211.715 dolarů):

Dvouhra - 3. kolo: Pavljučenkovová (Rus.) - Vondroušová (6-ČR) 7:5, 6:3m Plíšková - Nosková (obě ČR) 3:6, 7:5, 6:1, Collinsová (USA) - Siniaková (ČR) 6:4, 6:3, Fernandezová (Kan.) - Čeng Čchin-wen (5-Čína) 7:5, 6:3, Ósakaová (Jap.) - Curenková (Ukr.) bez boje, Šwiateková (1-Pol.) - Alexandrovová (14-Rus.) 6:1, 6:4, Rybakinová (3-Kaz.) - Navarrová (16-USA) 6:1, 6:7 (6:8), 6:4, Azarenková (Běl.) - Ostapenková (8-Lot.) 6:0, 6:3.