Bartyová získala titul mistryně světa ITF jako první Australanka v historii, Nadal počtvrté v kariéře.
Třiadvacetiletý Bartyová letos završila vynikajícími výkony návrat k tenisu, který v roce 2014 na dva roky opustila kvůli kriketu. V červnu ve finále Roland Garros porazila české překvapení turnaje Markétu Vondroušovou a stala se první australskou vítězkou pařížského grandslamu od Margaret Courtové v roce 1973.
Bartyová navíc jako první Australanka od Evonne Goolagongové Cawleyové v roce 1976 stanula na prvním místě žebříčku dvouhry. Sezonu zakončila triumfem na Turnaji mistryň a dovedla Australanky do prvního finále Fed Cupu od roku 1993.
Třiatřicetiletý Nadal letos potvrdil své panování na pařížské antuce a fenomenální sbírku z Roland Garros rozšířil už o dvanáctou trofej. K tomu vyhrál počtvrté US Open a pomohl Španělsku k šestému vítězství v Davis Cupu v novém formátu na finálovém turnaji v Madridu.
Nadal byl už na Turnaji mistrů vyhlášen nejlepším tenistou sezony podle mužské organizace ATP a dnes také získal cenu fair play pojmenovanou po Stefanu Edbergovi. Španěla takto ocenili ostatní hráči druhý rok po sobě a celkově potřetí.
Trofej za comeback roku získal podle očekávání Brit Andy Murray, jenž se v lednu obával, že bude muset ukončit kariéru. Po druhé operaci kyčle se však vrátil a získal singlový a deblový titul.
Cenu pro hráče s největším zlepšením obdržel Ital Matteo Berrettini, jenž se z 54. místa žebříčku vyšplhal až na osmé. Jeho osmnáctiletý krajan Jannik Sinner byl vyhlášen nováčkem roku a trenérem sezony Gilles Cervara, jenž dovedl do devíti finále Rusa Daniila Medveděva.
S prázdnou neodešel ani osmatřicetiletý Švýcar Roger Federer, jenž se už 17. rokem po sobě stal nejoblíbenějším hráčem fanoušků. Mezi deblisty se stejného ocenění počtrnácté v kariéře dočkala americká dvojčata Bob a Mike Bryanové.