Strýcová ve finále singlu prohrála s Keysovou. Pak ale po boku Plíškové ovládla čtyřhru

Aktualizováno 19. 6. 2016 20:35
Madison Keysová získala svůj druhý titul v kariéře a znovu to bylo na trávě. Barbora Strýcová usilovala o druhý triumf na okruhu WTA marně, ale před Wimbledonem se ukázala v dobré formě.
Barbora Strýcová společně s Madison Keysovou po finálovém zápase v Birminghamu
Barbora Strýcová společně s Madison Keysovou po finálovém zápase v Birminghamu | Foto: Reuters

Birmingham – Barbora Strýcová nastoupila ve finále turnaje v Birminghamu proti Američance Madison Keysové. Češka na svou soupeřku od prvních míčků nestačila a prohrála za hodinu a jednadvacet minut po setech 3:6 a 4:6. Náladu si však zvedla ve večerním finále čtyřhry, v němž společně s krajankou Karolínou Plíškovou triumfovaly, když porazily pár Vania Kingová - Alla Kudrjavcevová 6:3 a 7:6.

Singlové finále jsme sledovali v online reportáži ZDE.

Už v prvním gemu ukázala Keysová, jakou cestou se bude zápas při jejím podání ubírat. Američanka od samého úvodu skvěle servírovala, Strýcová dokázala ve druhé hře odvrátit jen jeden brejkbol ze dvou a brzy prohrávala 0:2.

Keysová odmítla jakékoliv pochybnosti a brejk vzápětí potvrdila. Strýcová se pořád nemohla trefit do returnu, naproti tomu její soupeřka posílala jeden míček za druhým s milimetrovou přesností k lajnám. Rodačka z Illinois na příjmu riskovala a neustále útočila, další brejkboly si však nevypracovala. Strýcová byla na returnu takřka bez šancí a první set ztratila za necelou půlhodinu v poměru 3:6.

Keysová předváděla vynikající tenis a česká hráčka působila viditelně sklesle. Na startu druhé sady ovšem ukázala srdce bojovnice, když odvrátila čtyři brejkboly soupeřky a sama zhodnotila hned první gembol. Trenér Tomáš Krupa Barboře během prvního setu říkal, ať hraje trpělivě, že šance i při podání Keysové určitě přijde. A měl pravdu.

Strýcová se za stavu 1:0 ve druhém setu postupně dostala ke třem brejkbolům, jenomže hrálo se jen při jednom z nich. Dva totiž Keysová odvrátila servisem, třetí pokazila Barbora nepřesným útokem po čáře. První dvě hry druhé sády trvaly velmi dlouho, ale ani tak zásadní obrat ve hře nepřinesly. Obě hráčky si pak držely podání až do stavu 4:3 pro Strýcovou. Keysová riskovala a občas pomáhala Češce nevynucenými chybami.

V osmém gemu měla Strýcová ještě jednu brejkbolovou šanci, poslední. Keysová se s ní ale vypořádala po svém a nátlakovou hrou nepustila plzeňskou rodačku ke slovu. Zato Barbora následně za stavu 4:4 o svůj servis přišla čistou hrou. To už bylo z jejího pohledu velmi zlé, nasazená sedmička navíc utkání další čistou hrou doservírovala a zaslouženě finále birminghamského turnaje ovládla.

"Madison byla příliš dobrá a nedala mi šanci. Má skvělou sezonu a ukázala, jak je výborná hráčka," řekla Strýcová v rozhovoru na dvorci. Kvůli dešti, zdržení a účasti ve čtyřhře odehrála 16 setů ve čtyřech dnech.

Takhle proměnila Keysová mečbol:

Madison Keysová získala svůj druhý titul v kariéře a znovu to bylo na trávě. Strýcová usilovala o druhý triumf na okruhu WTA marně, ale před Wimbledonem se ukázala v dobrém světle.

V deblu navázala s Plíškovou na Fed Cup

Co Strýcové nezvládla ve dvouhře, to se pak povedlo ve čtyřhře. Svou sbírku rozšířila po čtyřletém čekání o 18. deblový titul. Třicetiletá Češka zvítězila spolu s krajankou Karolínou Plíškovu ve finále debla nad americko-ruským párem Vania Kingová, Alla Kudrjavcevová 6:3 a 7:6.

České tenistky tak potvrdily úspěšné partnerství z Fed Cupu i při společné premiéře na okruhu WTA. Strýcová, jež se naposledy ze zisku trofeje radovala v roce 2012 v Palermu s Renatou Voráčovou, si 18. titul vybojovala při 29. finálové účasti. O šest let mladší Plíšková ve čtyřhře uspěla popáté.

Tenisový turnaj žen v Birminghamu (tráva, dotace 846.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Keysová (7-USA) - Strýcová (ČR) 6:3, 6:4.

Čtyřhra - finále:

Karolína Plíšková, Strýcová (ČR) - Kingová, Kudrjavcevová (USA/Rus.) 6:3, 7:6 (7:1).