Soud zamítl Rosolovu žalobu na tenisový svaz o milion korun

ČTK ČTK
6. 10. 2023 13:30
Bývalý reprezentant Lukáš Rosol neuspěl u soudu ve sporu s Českým tenisovým svazem o 50 tisíc dolarů (zhruba 1,2 milionu korun) jako náhradu za předloňskou absenci na finálovém turnaji Davisova poháru
Lukáš Rosol.
Lukáš Rosol. | Foto: Milan Kammermayer

Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 7 Marie Filippiová dnes hráčovu žalobu o ušlý zisk zamítla a uložila mu uhradit náklady na soudní jednání, informoval server iSport.cz.

Osmatřicetiletý Rosol figuroval předloni na podzim v pětičlenné nominaci pro finálový turnaj v Innsbrucku spolu s Jiřím Veselým, Tomášem Macháčem, Zdeňkem Kolářem a Jiřím Lehečkou.

Na popud Veselého měli hráči jednat o přerozdělení prémií, které se díky novému promotérovi společnosti Kosmos zvedly pro účastníky základních skupin na 400 tisíc dolarů. Rosol si měl polepšit z 65.333 na 81.333 dolarů.

Prezident svazu Ivo Kaderka ale návrh odmítl a den před odjezdem zaslal konečný návrh smluv.

Veselý, který plnil roli jedničky, měl získat 157 tisíc dolarů, Macháč jako dvojka 93 tisíc a ostatní včetně Rosola 50 tisíc. Tehdy 272. hráč světa (v současnosti 608.) označil jednání za vydírání, přesto smlouvu podepsal a zaslal ji v předvečer odjezdu zpět na svaz.

Kaderka ale svůj podpis nepřidal a Rosol byl z nominace vyřazen.

Soud rozhodoval, zda se tak stalo po právu, a soudkyně dospěla k závěru, že ano. Pokud se Rosol ostře ohradil proti ponížení částky na 50.000 dolarů, měla žalovaná strana spravedlivý důvod ke svému jednání, tlumočil iSport.cz vysvětlení soudkyně. Proti verdiktu se může bývalý 37. tenista světového žebříčku do tří dnů odvolat.

 

Právě se děje

Další zprávy