Škemráš u Plíškové, slyšel Bajin. Jen velká osobnost poprosí bývalého kouče, kontruje

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
8. 12. 2022 7:48
Došli společně do finále Wimbledonu, ale letos v červenci jejich spolupráce skončila. Teď je tenisové duo Karolína Plíšková a trenér Sascha Bajin zase zpátky. Německý kouč to ale schytal na sociálních sítích za přílišnou servilitu k české hráčce.
Karolína Plíšková a Sascha Bajin, Abú Zabí 2021
Karolína Plíšková a Sascha Bajin, Abú Zabí 2021 | Foto: ČTK

Před pěti měsíci potřebovala rodačka z Loun nový impulz, a tak sáhla po českém kouči Leoši Friedlovi. Teď se ale zase vrací k osmatřicetiletému Němci se srbskými kořeny.

Někteří tenisoví fanoušci to ale nenechali bez jízlivých komentářů, zvlášť když Bajin sdílel twitterový příspěvek s textem: "Díky za to, žes mě vzala zpátky…Jdeme na to."  

"Díky za to, žes mě vzala? To zní, jako bys škemral o to, aby tě vzala," napsal na to uživatel Giuseppe Corrente.

A Bajin tuhle poznámku nenechal bez odpovědi. "Chce to velkou osobnost si něco přiznat a požádat o pomoc bývalého kouče. Za to jsem jí vděčný," prohlásil. 

Už teď se těší na sezonu 2023. "Vracím se hlavně z toho důvodu, že stále věřím, že můžu svými postřehy Karolíně pomoct. Její hra se po zranění ruky postupně zlepšovala a v mých očích dokázala, že se stále může měřit s těmi nejlepšími na světě," nechal se slyšet.

Plíšková se s Friedlem sice dostala do čtvrtfinále US Open, ale na žebříčku klesla až na 31. místo. Na tom budou chtít se staronovým koučem zapracovat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Čína přiznala, že balón nad Latinskou Amerikou je rovněž její

Čína přiznala, že balón, který byl pozorován nad Latinskou Amerikou a Karibikem, je její - stejně jako balón sestřelený v sobotu Spojenými státy. Peking dodal, že se do oblasti dostal nedopatřením a jeho využití je civilní, informovala britská stanice BBC. Létající objekt podobný balónu objevila ve svém vzdušném prostoru v pátek Kolumbie.

Kolumbie uvedla, že objekt nepovažuje za hrozbu pro národní bezpečnost a že jej sledovala do doby, než opustil její vzdušný prostor. Balón, který se vznášel nad Latinskou Amerikou, se podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning odchýlil od své původní trasy. Důvodem podle ní byla jeho "omezená řiditelnost" a povětrnostní podmínky.

"Čína je zodpovědná země a vždy přísně dodržovala mezinárodní právo a informovala všechny zúčastněné strany a řádně s nimi jednala, aniž by představovala hrozbu pro jakoukoli zemi," dodala mluvčí.

Podle Washingtonu byl balón, který se vznášel minulý týden nad USA, vybavený špionážní technikou. USA v sobotu přistoupily k jeho sestřelení nad Atlantským oceánem.

Čína obvinění ze špionáže popírá a o obou balónech tvrdí, že se jednalo o civilní objekty používané k účelům meteorologického výzkumu. Incident vedl k diplomatické roztržce mezi Spojenými státy a Čínou a americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli němu odložil plánovanou návštěvu Pekingu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy