Sabalenková pod palbou kvůli hozené lahvi. Jen kdyby to udělala Serena, píší kritici

Sport Sport
6. 10. 2018 13:56
Běloruská tenistka v Pekingu zahodila prázdnou lahev, když k ní dlouho nešel podavač.
Aryna Sabalenková
Aryna Sabalenková | Foto: ČTK

Peking - Má být příští velkou hvězdou. Po vítězství ve Wu-chanu došla běloruská tenistka Aryna Sabalenková do čtvrtfinále turnaje v Pekingu. Jenže tentokrát se to neobešlo i bez negativních ohlasů.

Sociálními sítěmi se totiž rozběhlo video, jak mává na jednoho ze sběračů prázdnou lahví, a když se nedočká rychlé reakce, hodí ji na zem. Kvůli tomu se na ni snesla vlna kritiky.

"Jen kdyby něco podobného udělala Serena," píše jeden z uživatelů. "Co se to s těmi hráči poslední dobou děje? Kde je nějaká lidskost? píše další a naráží tím i na poslední incident Španěla Fernanda Verdasca, který se utrhnul na podavače míčů kvůli tomu, že mu dostatečně rychle nepřinesl ručník.

"Politováníhodné, je to ostuda," píše uživatelka Lizzi. A podobných reakcí si lze pod videem přečíst desítky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Policie vyšetřuje úmrtí čtyř lidí nalezených v rodinném domě u Prahy

V rodinném domě v okrese Praha-východ byli nalezeni čtyři mrtví lidé. Policisté zjišťují, zda zemřeli násilnou smrtí. Na místě jsou vyšetřovatelé a znalci, řekla v pondělí odpoledne policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

"Jde o nález čtyř osob bez známek života, v současné době na místě intenzivně pracují středočeští kriminalisté, výjezdová skupina a znalci. Zjišťujeme, zda osoby nezemřely násilnou smrtí," uvedla mluvčí. Více informací zatím neměla k dispozici.

Podle serveru tn.cz se událost stala v obci Měšice, policie to ale nepotvrdila. Schneeweissová pouze uvedla, že jde o obec v Praze-východ. "Zjišťujeme, jak k úmrtí došlo," dodala mluvčí. Více informací zatím neměla k dispozici.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cena plynu pro evropský trh sestoupila na nejnižší úroveň od července

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes klesla na nejnižší úroveň od července, přispěly k tomu vysoké námořní dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG) a růst dodávek prostřednictvím potrubí z Norska. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 16:00 SELČ vykazovala pokles o téměř sedm procent na 173 eur (zhruba 4.300 Kč) za megawatthodinu (MWh).

Během dne cena sestoupila až pod 170 eur za MWh. Stále však zůstává několikanásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.

Analytici ze společnosti Refinitiv podle agentury Reuters uvedli, že předpokládaná vlna chladného počasí v severozápadní Evropě příští týden zvýší spotřebu energie na vytápění. Dodali však, že tlaky na růst cen zmírňují rostoucí produkce plynu v Norsku a vysoké tempo dodávek LNG.

Agentura DPA poukázala rovněž na příznivý vývoj zásob plynu v evropských zemích. Podle údajů organizace Gas Infrastructure Europe (GIE) byly zásobníky plynu v Evropské unii o víkendu plné z více než 87 procent. V Německu, které je největším spotřebitelem plynu v Evropě, činila naplněnost zásobníků přes 91 procent a v České republice přes 85 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy