Rozhodčí nadržoval Nadalovi, není fér, kolik mu toho projde, soptil Shapovalov

ČTK ČTK
25. 1. 2022 11:47
Kanadský tenista Denis Shapovalov kritizoval po čtvrtfinálové prohře na Australian Open s Rafaelem Nadalem rozhodčí, kteří podle něj španělské hvězdě nadržují. Už během zápasu se opakovaně hádal s hlavním sudím, dožadoval se napomenutí pro soupeře za zdržování hry mezi podáními a křičel, že jsou všichni rozhodčí zkorumpovaní.
Rafael Nadal
Rafael Nadal | Foto: Reuters

Shapovalov podlehl dvacetinásobnému grandslamovému šampionovi, kterého od závěru třetího setu trápily zdravotní problémy, po více než čtyřech hodinách 3:6, 4:6, 6:4, 6:3 a 3:6. "Je to hrozně frustrující. Člověk má pocit, že nehraje jen proti soupeři, ale i proti rozhodčímu," prohlásil dvaadvacetiletý Kanaďan.

Za nařčení z korupce se sice po zápase na tiskové konferenci omluvil, trvá však na tom, že se Nadalovi dostalo zvláštního zacházení. "Špatně jsem se vyjádřil, když jsem řekl, že je zkorumpovaný. Bylo to v emocích, ale jinak si stojím za svým. Myslím, že není fér, kolik toho Rafovi projde," prohlásil.

Nadal začal mít problémy v závěru třetího setu. Několikrát si pak na kurt nechal zavolat lékaře a zdálo se, že si stěžuje na žaludeční potíže. Shapovalovovi se navíc nelíbilo ani to, jak dlouho byl Španěl pryč při odchodu na toaletu před pátým setem.

Rodák z Mallorky, jenž v Melbourne dál útočí na zisk rekordního 21. grandslamového titulu, ale podle svých slov žádné úlevy od rozhodčích neměl.

"Nikdy jsem neměl pocit, že bych byl na kurtu zvýhodňován. V tomhle se Denis plete," prohlásil pětatřicetiletý Nadal. "Myslím, že mu později dojde, že člověk potřebuje trochu času, když se musí celý převléknout," dodal.

Všichni jste zkorumpovaní, sdělil Shapovalov rozhodčímu:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy