Potetovaná rumunská Amazonka, české naděje i příběh Ukrajinky. Štvanice ožila tenisem

Potetovaná rumunská Amazonka, české naděje i příběh Ukrajinky. Štvanice ožila tenisem
Jedním z největších příběhů ženského turnaje na Štvanici je ten o ukrajinské hráčce Darje Lopatecké.
Devatenáctiletá rodačka z Charkova utekla před válkou s maminkou a mladší sestrou a všechny našly dočasný azyl v tenisovém klubu v Říčanech.
Od pořadatelů turnaje dostala divokou kartu a mohla tak nastoupit proti české kvalifikantce Dominice Šálkové.
Sedmnáctiletá tenistka, která se podobně jako její soupeřka pohybuje na hraně sedmé stovky žebříčku, svedla s Ukrajinkou vyrovnanou bitvu, kterou ve třetím set strhla na svoji stranu Češka.
Foto: Milan Kammermayer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch, Milan Kammermayer
4. 5. 2022 7:26
Pražská Štvanice hostí tento týden hráče a hráčky hned dvou turnajů. Tenistky tu hrají podnik ITF s dotací 60 tisíc dolarů, tenisté zase challenger s dotací 45 tisíc eur. Obě akce přilákaly mladé české naděje.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Dallas v NBA snížil stav série proti Golden State, opět zářil Dončič

Basketbalisté Dallasu ve čtvrtém utkání finále Západní konference odvrátili vyřazení, na domácím hřišti porazili Golden State 119:109 a snížili stav série na 1:3. Zářil především Luka Dončič. Slovinská hvězda Mavericks nasbírala za 37 minut 30 bodů, 14 doskočených míčů a devět asistencí. Série se nyní přesune na páté utkání opět do San Francisca.

Dončič zaznamenal už 17. zápas v play off, v němž nasbíral aspoň 30 bodů. V této statistice se před dovršením 24. narozenin vyrovnal Kobemu Bryantovi a Kevinu Durantovi. Rekordmanem je s 21 duely LeBron James. Dončič, jenž tentokrát trefil jen 10 z 26 střel, přidal také dva zisky i bloky.

"Naše obrana byla skvělá. Když pominu poslední čtvrtinu, bránili jsme výborně a to je něco, co si musíme přenést i do dalších zápasů. Pokud bráníme a zároveň si v útoku půjčujeme míč, jsme velmi nebezpečným týmem. Teď budeme věřit, že uspějeme i ve zbytku série," řekl Dončič po zápase.

Další zprávy