Pořadatelé poslali Kvitovou do pekla. Za slunce se mi hraje lépe, přiznala Bartyová

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
28. 1. 2020 10:31
Před novináře si přišla sednout pořádně vyšťavená, sotva zvládla odpovídat na otázky. Petra Kvitová ze sebe ve čtvrtfinále tenisového Australian Open proti Ashleigh Bartyové vymačkala úplně všechno. I proto, že ji pořadatelé příliš nešetřili.
Petra Kvitová na Australian Open 2020
Petra Kvitová na Australian Open 2020 | Foto: Reuters

Sluníčko bylo vysoko na obloze, na kurtu v aréně Roda Lavera byste jen těžko hledali stín. Právě v tu chvíli ve tři hodiny odpoledne vyrazily rozehrát čtvrtfinálovou bitvu Kvitová s Bartyovou. 

Hned po postupu z osmifinále se rozjela na sociálních sítích debata mezi fanoušky i odborníky, zda pořadatelé zařadí zápas domácí tenistky do horkého odpoledne, kdy budou Australance podmínky sedět nejlépe. Tušil to i tým české tenistky, který doufal ve večerní utkání, nestalo se. Sama hráčka se na to ale navzdory porážce 6:7 a 2:6 nevymlouvala.

"Se světovou jedničkou jsem hrála vyrovnaný první set a mohla jsem ho vyhrát. Bylo to opravdu o pár míčích. Klidně to mohlo být finále grandslamu," prohlásila Kvitová, které jako astmatičce víc vyhovují chladnější podmínky.

"Každý má nějaké preference kdy hrát, já miluju sluníčko a denní zápasy, kdy je teplo," přiznala Bartyová, že ji úterní program potěšil.

Přestože dvojnásobná wimbledonská vítězka, ve druhém setu odpadla, měla pro ni Bartyová jen slova chvály. 

"Petra je v mých očích skvělá soupeřka. Vždy ze sebe vydá to nejlepší a bez ohledu na výsledek, jestli vyhraje, nebo prohraje, tak má úsměv na tváři. Zápasy s ní miluji," řekla světová jednička.

Češka po zápase přiznala, že v podstatě rozhodl první set, v kterém Kvitová nevyužila brejkboly ani setbol a posadila tak soupeřku do sedla.

"Bylo to frustrující, když jsem prohrála takový tiebreak. Tak dobrý tie-break jsem neodehrála hodně dlouho, což mrzí o to víc," smutnila.

I když neobhájila loňské finále a na grandslamu končí ve čtvrtfinále, chce si z australské šňůry vzít aspoň něco pozitivního. I když jí reálně hrozí, že vypadne z první desítky, pokud Američka Sofia Keninová postoupí do finále úvodního grandslamu. 

"Mám za sebou spoustu těžkých zápasů, které jsem byla i přes problémy schopna vyhrát. Jsem ráda za energii, kterou v trochu novém týmu máme, těší mě, že se v drobnostech na kurtu zlepšuju. Snad mi to do budoucna pomůže," doufá Kvitová.

 

Právě se děje

Další zprávy