Plíšková nadchla úborem, tenisem už méně. Paříž se klaní přemožitelce rakoviny

Nevšední příběhy tenisové Paříže pokračovaly třetím dnem. Podívejte se na fotografie z Roland Garros.
Česká tenistka nepůsobila na dvorci Suzanne Lenglenové vůbec jistě, často chybovala a v první fázi zápasu se nemohla spolehnout ani na svůj servis. To nejlepší ale naštěstí vytáhla v nejdůležitějších chvílích a oba sety rozhodla v jeho koncovkách.
Reakce na výkon Plíškové byly rozporuplné, česká hráčka se tenisem předvedeným v prvním kole rozhodně mezi největší favoritky nezařadila. Naopak velký ohlas měl její zápasový úbor.
"Dost lidí mi psalo, že to vypadalo dobře, tak aspoň to," potvrdila s úsměvem česká tenistka. Růžová přitom není její oblíbená barva. "Nesnáším ji. Ale nabídli mi to a souhlasila jsem."
Turnajová devítka Karolína Plíšková si ve druhém kole zahraje se Sloane Stephensovou. Američankou, která hrála v Paříži finále před třemi lety.
Foto: ČTK
Sport Reuters Sport, Reuters
2. 6. 2021 10:19
Nevšední příběhy tenisové Paříže pokračovaly v úterý třetím dnem. Do grandslamového Roland Garros vstoupila úspěšně Karolína Plíšková, svět tenisu dojatě sledoval návrat Carly Suárezové Navarrové bezprostředně po vítězném boji s rakovinou, suverénně vstoupili do turnaje Rafael Nadal a Novak Djokovič. Podívejte se na fotografie.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Nejméně dva mrtvé a až 20 zraněných si vyžádaly výbuchy bomb v afghánském Dželálábádu. Tamní oblast je považována za baštu Islámského státu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty, kteří byli schováni v autě

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty z Turecka, které převážel rumunský řidič schované v autě. Dva migranti byli nezletilí. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková. Dodala, že auto zadrželi na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

Migranti se pohybovali podle Čírtkové po území EU bez platných dokladů. Při výslechu uvedli, že cestovali z Turecka letecky do Srbska, poté v nákladovém prostoru nákladního vozidla jeli do Bulharska a dále do Rumunska. Zde nastoupili do dodávky, kterou řídil občan Rumunska. S ním jeli do Maďarska, odtud přes Slovensko do České republiky. Jejich cílovými státy podle policie měly být Německo a Francie.

„Po provedení všech úkonů správního řízení byli dva šestnáctiletí mladíci na základě předběžného opatření okresního soudu ve čtvrtek 16. září umístěni do zařízení pro cizince v Praze. S dospělým cizincem jsme zahájili správní řízení ve věci ukončení přechodného pobytu a poté mu udělili výjezdní příkaz,“ uvedl vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Oldřich Chaloupka.

Řidiče dodávky policisté podezírají z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Muž je stíhán na svobodě a v případě prokázání viny mu hrozí až dvouleté vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy