"Máš snad v hlavě kamení?" Kyrgios se pustil do dalšího tenisového kolegy

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
3. 8. 2020 14:01
Nedá si pokoj a pořád provokuje. Australský tenisový bouřlivák Nick Kyrgios urazil přes sociální sítě dalšího kolegu, tentokrát se opřel do Chorvata Borny Ćoriče.
Nick Kyrgios
Nick Kyrgios | Foto: Reuters

Všechno způsobila kritika, kterou si Kyrgios neodpustil, když se dozvěděl o koronavirové nákaze na červnovém turnaji Novaka Djokoviče. Hráči, kteří se ho zúčastnili, nedodržovali během zápasů hygienická opatření, a dokonce společně křepčili na diskotéce. Mezi nimi i Ćorić.

"Byl to pitomý nápad, uspořádat tenhle turnaj, to je tak, když se nedodržují opatření," napsal tehdy na Twitter Kyrgios.

Když se Ćorić uzdravil, zeptali se ho novináři, co na Australanovu kritiku říká. "Moc jsem se jeho vyjádřeními nezaobíral. Nezajímá mě to. To je prostě on. Kdyby poučoval kdokoli jiný, ale zrovna Kyrgios?" vrátil mu rýpanec Ćorić a narážel tak na Kyrgiosovy časté výbuchy na kurtu. 

Rodák z Canberry se ale opět ozval. "Máš snad v hlavě kamení? Klidně se za své kamarády postav, ale já se pouze snažil upozornit na to, abyste se chovali zodpovědně. Jenom se mi potvrdilo, že intelektuální úroveň Borny Ćoriče je na nule," napsal na Twitter. 

Kyrgios nesouhlasí ani s konáním tenisového grandslamu US Open, který by se měl uskutečnit od 31. srpna do 13. září. Aktuálně 40. hráč světa se z něho proto odhlásil. 

"Neskutečně mě to bolí, ale nebudu hrát. Dělám to pro lidi, moje Australany a stovky a tisíce Američanů, kteří na nákazu zemřeli. Sport nebo ekonomiku můžeme znovu obnovit, ale ztracené životy už ne," uvedl Kyrgios.

Není v tom sám. Z amerického grandslamu se ještě před ním odhlásila i jeho krajanka a světová jednička Ashleigh Bartyová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy