Nemám rád krysy, útočí Becker. Nejsi nejostřejší tužka v penále, reaguje Kyrgios

av av
30. 6. 2020 15:16
Světový tenis se pořád nehraje, že by ale panovala nuda? To rozhodně ne. V kontextu nedávných událostí kolem Adria Tour Novaka Djokoviče, kde se několik špičkových hráčů včetně světové jedničky nakazilo koronavirem, došlo k nevybíravé slovní přestřelce mezi legendárním Borisem Beckerem a australským rebelem Nickem Kyrgiosem.
Boris Becker.
Boris Becker. | Foto: Reuters

Nick Kyrgios, jinak zlobivé dítě světového tenisu, se hned po kauze ochotně převtělil do role správňáka, který respektuje všechna omezení a jde příkladem.

Vyjádřil se kriticky snad ke každému případu jednotlivě, z velké nezodpovědnosti obvinil právě Djokoviče a v pondělí neušetřil proudu svého moralizování ani Alexandera Zvereva.

Německý tenista sice z balkánského turnaje vyvázl negativní na covid-19, i tak se ale omlouval a v oficiálním vyjádření sliboval, že podstoupí čtrnáctidenní karanténu.

Jenže během víkendu se na světlo světa dostaly záběry, jak si Zverev užívá na velké párty plné lidí. Kyrgios to nezapomněl kriticky okomentovat, video natočil během řízení automobilu.

"Zase vidíme Saschu Zvereva na veřejnosti, znovu a znovu. Jak moc sobecký vlastně dokážeš být? Když už svůj tým pověříš, aby na sítě napsali, že jdeš do karantény, tak to aspoň dodržuj."

"Fakt mě to šve, celý tenisový svět mě štve. To jste všichni vážně takoví sobci?" čílil se pětadvacetiletý Australan, který tenisovou pauzu zhusta využívá k atakům na všechny možné strany.

Kromě kritiky Adria Tour, Djokoviče a Zvereva už stihl označit šéfa ATP Andreu Gaudenziho za tupce a oblíbené označení "sobci" použil i na pořadatele US Open, kteří trvají na konání newyorského grandslamu.

Ve středu už to nevydržel Boris Becker. Dvaapadesátiletá tenisová ikona na Twitter v rozčilení napsala: "Nemám rád krysy! Kdokoli kdo pomlouvá své kolegy sportovce, není můj kamarád. Podívej se do zrcadla a přemýšlej, jestli jsi lepší než my."

Kyrgios reagoval rychle: "Proboha Borisi, já v tomhle s nikým nesoutěžím a nesnažím se někoho házet přes palubu. Je globální pandemie a pokud kdokoli udělá něco tak idiotského jako Alex, tak ho za to zkritizuju. Je to jednoduché."

Přestřelka pokračovala, Becker v podstatě souhlasil s kritikou Zvereva, zároveň si ale stál za svým.

"Všichni žijeme v pandemii nazvané covid-19! Je to strašné a zabilo to spoustu lidí. Měli bychom chránit své rodiny, své milované a dodržovat pokyny. Sascha porušil karanténu a měl by se stydět, měl by být vzorem pro všechny… Ale pořád nemám rád krysy," vzkázal.

Proti tomu už se rodák z Canberry ostře ohradil a myšlení Beckera označil za podivné. Na oplátku za "krysu" pak přišel s vlastní urážkou. "Boris Becker je větší trouba, než jsem si myslel. Umí dát volej, ale očividně není tou nejostřejší tužkou v penále."

Hádku tím neuzavřel. Becker, trojnásobný šampión Wimbledonu, na němž se stal v roce 1985 nejmladším vítězem v jeho historii, se nakonec pokusil o smířlivější tón. 

"Doufám, že Nick Kyrgios naplní svůj potenciál a vyhraje grandslam. Vzmuž se a ukaž, co v tobě je!" 

U Australana ale opět narazil. "Proč najednou mluvíš o tenisu? To s tím nemá nic společného, ne? Raději by se měl vzmužit chlápek, kterého obhajuješ a přijít s vysvětlením a ne další rádoby omluvou, kterou mu napíše tým."

Zverev, sedmý hráč aktuálně zmraženého světového žebříčku, se ke svému průšvihu zatím nevyjádřil.

Alexander Zverev na párty:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Koudelka a Anežka Indráčková jsou mistry republiky ve skoku na lyžích

Favorizovaný Roman Koudelka a patnáctiletá Anežka Indráčková se stali mistry republiky ve skoku na lyžích. Koudelka na středním můstku v Harrachově vyhrál před Filipem Sakalou a Anežka Indráčková před svou starší sestrou Karolínou.

Koudelka byl po prvním kole o půl bodu druhý za Sakalou, který výkonem 92,5 metru předvedl nejdelší pokus dne. Ve druhém kole ale Koudelka skočil o dva metry dál než syn mistra světa v letech na lyžích a zvítězil o osm bodů. Třetí byl další olympionik Viktor Polášek.

Anežka Indráčková porazila po skocích 85 a 78,5 metru sestru Karolínu, která je v olympijské nominaci do Pekingu, o 5,5 bodu.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

NATO chce Rusku předložit písemné návrhy týkající se bezpečnosti, řekl Jens Stoltenberg

Severoatlantická aliance chce v brzké době předložit Rusku písemné návrhy ke sporům v otázkách zbrojení a transparentnosti. V rozhovoru s magazínem Der Spiegel to dnes prohlásil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, který se odpoledne sešel s německým kancléřem Olafem Scholzem. Tématem jejich jednání bylo Rusko a pokračující krize na východní Ukrajině.

"Chceme připravit písemné návrhy. Rusům jsme řekli, že jim tyto písemné návrhy předložíme," řekl Stoltenberg v rozhovoru, který magazínu Der Spiegel poskytl odpoledne. "Tyto návrhy jasně ukážou, že jsme připraveni sednout si ke stolu a o všem jednat. O kontrole zbrojení, o opatřeních k větší transparentnosti ve vojenských otázkách, budeme mluvit i o raketách. Nejsme ale připraveni vzdát se vlastních principů," dodal.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Ministři zahraničí Spojených států a Ruska se při telefonátu dohodli, že se v pátek 21. ledna sejdou v Ženevě, informuje ruský list Kommersant

Zdroj: ČTK
Další zprávy