Nemám rád krysy, útočí Becker. Nejsi nejostřejší tužka v penále, reaguje Kyrgios

av av
30. 6. 2020 15:16
Světový tenis se pořád nehraje, že by ale panovala nuda? To rozhodně ne. V kontextu nedávných událostí kolem Adria Tour Novaka Djokoviče, kde se několik špičkových hráčů včetně světové jedničky nakazilo koronavirem, došlo k nevybíravé slovní přestřelce mezi legendárním Borisem Beckerem a australským rebelem Nickem Kyrgiosem.
Boris Becker.
Boris Becker. | Foto: Reuters

Nick Kyrgios, jinak zlobivé dítě světového tenisu, se hned po kauze ochotně převtělil do role správňáka, který respektuje všechna omezení a jde příkladem.

Vyjádřil se kriticky snad ke každému případu jednotlivě, z velké nezodpovědnosti obvinil právě Djokoviče a v pondělí neušetřil proudu svého moralizování ani Alexandera Zvereva.

Německý tenista sice z balkánského turnaje vyvázl negativní na covid-19, i tak se ale omlouval a v oficiálním vyjádření sliboval, že podstoupí čtrnáctidenní karanténu.

Jenže během víkendu se na světlo světa dostaly záběry, jak si Zverev užívá na velké párty plné lidí. Kyrgios to nezapomněl kriticky okomentovat, video natočil během řízení automobilu.

"Zase vidíme Saschu Zvereva na veřejnosti, znovu a znovu. Jak moc sobecký vlastně dokážeš být? Když už svůj tým pověříš, aby na sítě napsali, že jdeš do karantény, tak to aspoň dodržuj."

"Fakt mě to šve, celý tenisový svět mě štve. To jste všichni vážně takoví sobci?" čílil se pětadvacetiletý Australan, který tenisovou pauzu zhusta využívá k atakům na všechny možné strany.

Kromě kritiky Adria Tour, Djokoviče a Zvereva už stihl označit šéfa ATP Andreu Gaudenziho za tupce a oblíbené označení "sobci" použil i na pořadatele US Open, kteří trvají na konání newyorského grandslamu.

Ve středu už to nevydržel Boris Becker. Dvaapadesátiletá tenisová ikona na Twitter v rozčilení napsala: "Nemám rád krysy! Kdokoli kdo pomlouvá své kolegy sportovce, není můj kamarád. Podívej se do zrcadla a přemýšlej, jestli jsi lepší než my."

Kyrgios reagoval rychle: "Proboha Borisi, já v tomhle s nikým nesoutěžím a nesnažím se někoho házet přes palubu. Je globální pandemie a pokud kdokoli udělá něco tak idiotského jako Alex, tak ho za to zkritizuju. Je to jednoduché."

Přestřelka pokračovala, Becker v podstatě souhlasil s kritikou Zvereva, zároveň si ale stál za svým.

"Všichni žijeme v pandemii nazvané covid-19! Je to strašné a zabilo to spoustu lidí. Měli bychom chránit své rodiny, své milované a dodržovat pokyny. Sascha porušil karanténu a měl by se stydět, měl by být vzorem pro všechny… Ale pořád nemám rád krysy," vzkázal.

Proti tomu už se rodák z Canberry ostře ohradil a myšlení Beckera označil za podivné. Na oplátku za "krysu" pak přišel s vlastní urážkou. "Boris Becker je větší trouba, než jsem si myslel. Umí dát volej, ale očividně není tou nejostřejší tužkou v penále."

Hádku tím neuzavřel. Becker, trojnásobný šampión Wimbledonu, na němž se stal v roce 1985 nejmladším vítězem v jeho historii, se nakonec pokusil o smířlivější tón. 

"Doufám, že Nick Kyrgios naplní svůj potenciál a vyhraje grandslam. Vzmuž se a ukaž, co v tobě je!" 

U Australana ale opět narazil. "Proč najednou mluvíš o tenisu? To s tím nemá nic společného, ne? Raději by se měl vzmužit chlápek, kterého obhajuješ a přijít s vysvětlením a ne další rádoby omluvou, kterou mu napíše tým."

Zverev, sedmý hráč aktuálně zmraženého světového žebříčku, se ke svému průšvihu zatím nevyjádřil.

Alexander Zverev na párty:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Obhájci Babiše a Mayerové se seznámili se spisem k Čapímu hnízdu. Policie znovu navrhuje podat obžalobu

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Řecké úřady začaly přemisťovat stovky migrantů do nového tábora na ostrově Samos. Má kapacitu 3000 lidí

Řecké úřady začaly přemisťovat stovky migrantů do nového uprchlického táboru na ostrově Samos. Informovala o tom agentura AFP. Řecký ministr pro migraci Notis Mitarakis prohlásil, že do tábora bude zpočátku umístěno zhruba 500 lidí z provizorního tábora u vesnice Vathy. Nový tábor, který byl financován z prostředků z Evropské unie, má kapacitu až 3000 lidí.

Tábor má rozlohu 12.000 metrů čtverečních a obklopuje ho vysoký plot s ostnatým drátem. Nachází se na relativně odlehlé části ostrova Samos. U vstupů jsou umístěny detektory a skenery. "Někteří si myslí, že se jedná o vězení, ale já nejsem toho názoru," řekl agentuře AFP jeden z migrantů. Od nového tábora si slibuje zvýšení kvality života, ve starém táboře totiž podle něj panovaly špatné hygienické podmínky.

V novém táboře panuje režim "omezeného pohybu". Migranti mohou pobývat mimo tábor denně od 8 do 20 hodin. Někteří z nich však nemohou tábor opustit vůbec. Jedná se například o osoby, které čekají na vyhoštění. Tento režim kritizují organizace na ochranu práv migrantů.

Starý uprchlický tábor ve vesnici Vathy měl kapacitu zhruba 700 lidí, v minulých letech tam v jeden moment pobývalo ale i desetkrát více lidí. Řecko za to čelilo kritice ze strany mezinárodních organizací. Za finanční pomoci Evropské unie se řecká vláda rozhodla vybudovat na pěti ostrovech, na které směřuje největší počet uprchlíků z tureckých břehů, nová zařízení. Náklady na vybudování nového tábora na ostrově Samos dosáhly 43 milionů eur (přes jednu miliardu korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy