Kvitová v maratonském duelu podlehla Bencicové. Obě hráčky potřebovaly ošetření

11. 8. 2023 21:33
Petra Kvitová vypadla na tenisovém turnaji v Montrealu jako poslední česká zástupkyně v osmifinále. Ze čtvrtka odložený zápas se Švýcarkou Belindou Bencicovou, v němž obě soupeřky potřebovaly ve třetím setu ošetření, prohrála 7:6, 3:6, 1:6.
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

Dvojnásobná wimbledonská šampionka Kvitová vydřela úvodní set za 70 minut v tie-breaku 7:3. Druhou sadu ale začala nasazená sedmička ztrátou podání a manko už nestáhla, přestože měla pět brejkbolů. Na závěr naopak znovu přišla o servis.

V úvodu třetí sady to chvíli vypadalo, že světovou devítku možná pošle do čtvrtfinále zranění soupeřky, která si za stavu 1:0 ve druhém gamu lehce podvrtla kotník. Kvitová olympijské šampionce přinesla led a čekala s ní na ošetření.

Po zatejpování nohy mohla Švýcarka v zápase pokračovat a dokázala těžit z nepřesností soupeřky. Druhý game při podání Kvitové získala a náskok si udržovala. Česká jednička se naopak s bolestivou grimasou opakovaně chytala za pravou kyčli a tříslo a za stavu 1:4 si rovněž vyžádala ošetření. Po něm podruhé přišla o servis a Bencicová duel dopodávala čistou hrou.

Ještě dnes v noci SELČ by měla Švýcarka nastoupit ke čtvrtfinále. V něm ji čeká Ruska Ljudmila Samsonovová, která v druhém odloženém duelu 3. kola vyřadila světovou dvojku Arynu Sabalenkovou z Běloruska 7:6, 4:6, 6:3.

Tenisový turnaj žen v Montrealu (tvrdý povrch, dotace 2,788.468 dolarů):

Dvouhra - 3. kolo: Bencicová (12-Švýc.) - Kvitová (7-ČR) 6:7, 6:3, 6:1, Samsonovová (15-Rus.) - Sabalenková (2-Běl.) 7:6 (7:2), 4:6, 6:3.