Kvitová potvrdila dominanci na trávě. Přetlačila Vekičovou a zapisuje 31. titul

25. 6. 2023 17:23
Po dramatickém tiebreaku druhé sady slaví Petra Kvitová 31. titul kariéry. Ve finále podniku v Berlíně porazila Chorvatku Donnu Vekičovou 6:2 a 7:6. Duel ovládla za hodinu a 43 minut, turnajem v německé metropoli prošla bez ztráty setu.

Ve finále čtyřhry naopak neuspěly Markéta Vondroušová a Kateřina Siniaková, které nevyužily proti francouzsko-brazilské dvojici Caroline Garciaová, Luisa Stefaniová tři mečboly a prohrály 6:4, 6:7, 4:10. Přišly tak o šanci získat triumf na prvním společném turnaji.

Třiatřicetiletá Kvitová potvrdila osm dní před startem Wimbledonu, kde v minulosti dvakrát vyhrála, výbornou formu a získala druhý titul v sezoně. V dubnu kralovala na tvrdém povrchu v Miami. O sedm let mladší Vekičovou porazila popáté ze šesti vzájemných zápasů a počtvrté za sebou. Pomohla si také osmi esy.

Rodačka z Bílovce zahájila 42. finále v kariéře dobře a v prvním setu nabídla Vekičové jen jeden brejkbol, který v páté hře odvrátila. Vzápětí Češka prolomila dvakrát soupeřčin servis za 34 minut vyhrála i první set.

Chorvatka se ve druhé sadě zlepšila, ve třetím gamu získala brejk a vedla 5:3. Kvitová jí však setbol nepovolila, srovnala a duel dospěl do zkrácené hry. V něm Vekičová už výhodu setbolu dostala, za stavu 6:5 ale neuspěla a Češka třemi míčky za sebou vývoj otočila.

Poté, co rodačka z Osijeku nedoběhla na základní čáře return, zvedla Kvitová radostí ruce nad hlavu. Naposledy prohrála zápas na trávě loni ve 3. kole Wimbledonu se Španělkou Paulou Badosaovou.

Vondroušová se Siniakovou ztratily finále s Garciaovou a Stefaniovou za hodinu a 42 minut. Deblová světová jednička Siniaková přišla také o možnost získat ve čtyřhře 22. titul.

Obě hráčky se dosud společně představily jen na loňském finálovém turnaji Poháru Billie Jean Kingové, kdy ve čtyřhře porazily ve skupině polskou dvojici Katarzyna Kawaová, Magda Linetteová. V Berlíně plnily roli nenasazeného páru.

Mečboly měly v tie-breaku druhé sady. V rozhodujícím super tie-breaku držely Češky krok do stavu 4:4, soupeřky ale vyhrály šest her za sebou a mohly slavit.

Podívejte se na sestřih z utkání:

Sestřih finálového utkání turnaje v Berlíně, v němž Petra Kvitová porazila Donnu Vekičovou | Video: Associated Press

Tenisový turnaj žen v Berlíně (tráva, dotace 780.637 dolarů):

Dvouhra - finále:

Kvitová (7-ČR) - Vekičová (Chorv.) 6:2, 7:6 (8:6).

Čtyřhra - finále:

Garciaová, Stefaniová (Fr./Braz.) - Siniaková, Vondroušová (ČR) 4:6, 7:6 (10:8), 10:4.