Krejčíková příliš chybovala, proti Kontaveitové tak začala Turnaj mistryň porážkou

10. 11. 2021 22:36
Tenistka Barbora Krejčíková vstoupila do svého premiérového Turnaje mistryň porážkou. Vítězka Roland Garros dnes podlehla Estonce Anett Kontaveitové v zahajovacím utkání turnaje v mexické Guadalajaře 3:6 a 4:6.
Podívejte se na sestřih utkání mezi Barborou Krejčíkovou a Anett Kontaveitovou na Turnaji mistryň | Video: O2 Sport

Ve stejné skupině zvané Teotihuacán je i Karolína Plíšková, která v noci na čtvrtek porazila Španělku Garbiňe Muguruzaovou.

Světová trojka a druhá nasazená Krejčíková se od začátku "prala" s nezvyklými vysokohorskými podmínkami, na které si zvykala jen pár dnů. V utkání udělala na sebe nezvykle vysoký počet nevynucených chyb (34) a míče často posílala daleko do autu.

V prvním setu přišla o podání po dvojchybě ve čtvrté hře. Druhou sadu začala po dvojchybě a dvakrát trefené síti ztraceným servisem a šanci na obrat nedostala. Estonka, mimo jiné letošní vítězka z Ostravy, nepovolila české tenistce během 75 minut žádný brejkbol.

Do hlediště si na úvodní duel soutěže příliš fanoušků cestu nenašlo. Guadalajara pro letošek nahradila na poslední chvíli čínský Šen-čen a Turnaj mistryň se koná po roční pauze. Hraje se v nadmořské výšce přes 1500 metrů a poprvé po 11 letech pod širým nebem.