Krejčíková a Siniaková na Turnaji mistryň opět prohrály, přesto mohou stále postoupit

3. 11. 2023 20:01
Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková zakončily na Turnaji mistryň v mexickém Cancúnu své účinkování ve skupině Mahahual druhou porážkou, přesto mohou stále postoupit.
Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková
Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková | Foto: Reuters

Loňské finalistky a nasazené čtyřky nestačily na kanadsko-novozélandský pár Gabriela Dabrowská, Erin Routliffeová a prohrály 4:6, 5:7.

Do semifinále mohou sedmadvacetileté vítězky Turnaje mistryň z roku 2021 postoupit, jen pokud v dalším utkání německo-ruský pár Laura Siegemundová, Věra Zvonarevová prohraje s americkou dvojicí Jessica Pegulaová, Cori Gauffová ve třech setech. V takovém případě by rozhodoval počet vyhraných gamů.

Siegemundovou a Zvonarevovou pošle do semifinále jakékoliv vítězství. Pegulaová s Gauffovou zase postoupí, pokud vyhrají 2:0 na sety.

Krejčíková se Siniakovou držely v utkání s jistými semifinalistkami Dabrowskou a Routliffeovou krok.

Důležitý moment přišel v sedmé hře první sady, kdy soupeřky získaly brejk a set dotáhly do konce.

Ve druhé sadě získaly Češky brzké vedení 2:0. Výhodu brejku ale nepotvrdily a v závěru přišly o servis ještě jednou.

Nasazené sedmičky Dabrowská s Routliffeovou vyhrály na Turnaji mistryň i potřetí bez ztráty setu.

O teoretickou šanci na postup do semifinále bude bojovat ještě Markéta Vondroušová.

Wimbledonská vítězka si zachová naději na semifinále dvouhry jen v případě, že v závěrečném duelu skupiny Chetumal porazí Američanku Gauffovou ve dvou setech a Polka Iga Šwiateková zdolá stejným poměrem Tunisanku Uns Džábirovou.