Kouzlo v New Yorku. Unikátní technologie přenesla Plíškovou k rozhovoru

av av
1. 9. 2020 11:03
Karolína Plíšková zatím na US Open sbírá prvenství. Je nasazenou jedničkou, jako první se představila na hlavním dvorci Arthura Ashe a po vítězném duelu coby první hráčka vstoupila do unikátní kostky, která ji přenesla pomocí smíšené reality k rozhovoru s Barbarou Schettovou.

Novináři a televizní štáby mají vstup do Národního centra Billie Jean Kingové zapovězený a tak hledají alternativní způsoby, jak přinést fanouškům ohlasy hvězd tenisového nebe.

Působivě si poradila stanice Eurosport, která zprovoznila svou technologickou pýchu jednoznačně nazvanou The Cube - Kostka. Schettová tak mohla udělat rozhovor s Plíškovou, aniž by se nacházela na stejném kontinentu.

Česká tenistka se pomocí rozšířené reality přenesla do televizního studia a stanula vedle moderátorky. Jediné, co vypovídalo o tom, že něco není v pořádku, byl stín. Bývalá rakouská tenistka jej vrhala, současná světová trojka nikoli.

"Kostka je tak inovativní, tak kreativní. Miluju to. Když nemůžeme být v New Yorku, je to perfektní způsob jak se setkat s hráči. Je to jako bychom byli v budoucnosti, neuvěřitelné," prohlásila Schettová. 

"Když mě Karolína a Stefanos Tsitsipas viděli, nemohli tomu uvěřit," dodala.

Kostka je výsledkem tříletého výzkumu a vývoje, skládá se ze čtyřech milionů led pixelů. Umožnuje skutečnou interakci, Schettová s Plíškovou rozhovor dokonce zakončily víceméně přesným vzájemným gestem "high five".

Podívejte se na rozhovor Schettové s Plíškovou:

V samotném rozhovoru česká hráčka vyjádřila spokojenost se svým úvodním představením. Byť v prvním setu ztratila vedení 4:1 a dokonce za stavu 4:4 odvracela dva brejkboly neznámé Ukrajinky Anheliny Kalininové, 145. hráčky světového žebříčku. Kritický moment ale zvládla a soupeřce už nepovolila ani jednu hru. Vyhrála přesvěčivě 6:4, 6:0.

"Jsem ráda, že jsem postoupila. Před zápasem jsem byla trochu nervózní," přiznala Plíšková. "Postupně jsem se do toho dostala, potom už jsem servírovala opravdu dobře, od základní čáry to bylo také solidní."

Poznamenala, že bez diváků to bylo na obrovském stadionu zvláštní. Trochu jako trénink.

"V tom mi pomohlo, že jsem tu v minulých dnech hodně trénovala. Člověk si na to musí zvyknout. Ale koukají se ostatní hráči z lóže a cítím i lidi, kteří se dívají v televizi, takže se na kurtu opuštěná necítím," řekla favoritka.

 

Právě se děje

Další zprávy