Koláře hnalo pařížské publikum k senzaci, proti světové čtyřce však selhal v koncovce

26. 5. 2022 21:58
Tenista Zdeněk Kolář trápil ve druhém kole Roland Garros Řeka Stefanose Tsitsipase a s loňským finalistou prohrál po boji 3:6, 6:7, 7:6 a 6:7. Ve čtvrtém setu český kvalifikant, jehož mocně podporovalo pařížské publikum, proti čtvrtému hráči světa nevyužil v tie-breaku čtyři setboly.
Zdeněk Kolář při utkání proti Stefanosi Tsitsipasovi
Zdeněk Kolář při utkání proti Stefanosi Tsitsipasovi | Foto: Reuters

Kolář měl být na dvorci Suzanne Lenglenové snadným "soustem" pro Tsitsipase. Ve svém prvním utkání proti hráči světové pětky se ale předvedl skvěle a získal si na svoji stranu publikum. Hrál odvážně, držel krok ve výměnách a dokázal favorita zatlačit i zaskočit "kraťasy".

První set rozhodla Kolářova ztráta servisu ve čtvrté hře. Ve druhém více než hodinovém setu ale byl český hráč o krok napřed. Vedení 3:1 neudržel a za stavu 6:5 měl dva setboly, ale Tsitsipas vždy trefil dobrý servis.

V tie-breaku Kolář srovnal po dvou "kraťasech" na 3:3, při jeho třetím setbolu Řek zase tvrdě zaservíroval a Kolář nakonec o tie-break přišel poměrem 8:10.

Od druhé sady se v hledišti skandovalo "Kolář!" a český hráč se divákům odvděčil. Předvedl i parádní loby, jeden z nich na úvod tie-breaku třetí sady, který získal 7:3.

Tsitsipas ve čtvrté sadě gesty vyzýval fanoušky, aby ocenili i jeho údery, občas se ozvalo skandování jeho jména, ale dál převládal "Kolář" a 134. hráč žebříčku hrál se světovou čtyřkou vyrovnaně.

Set znovu dospěl do tie-breaku, v něm vedl Kolář 6:2, ale o čtyři setboly přišel. Při prvním mečbolu skončil Řekův míček těsně v autu a při druhém už Kolář pod tlakem poslal forhend do sítě.

Utkání skončilo po čtyřech hodinách a čtyřech minutách. "Byl jsem frustrovaný. On byl všude a nebylo to jednoduché, nebylo," ocenil Tsitsipas grandslamového debutanta Koláře v rozhovoru na kurtu.