Karolína Plíšková klesla ve světovém žebříčku na šesté místo

8. 1. 2018 10:14
České jedničky si po prvním týdnu nové sezony pohoršily. Plíšková je šestá, Berdych až dvacátý.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Milan Kammermayer

Londýn - Tenistka Karolína Plíšková po neúspěšné obhajobě titulu na turnaji v Brisbane klesla ve světovém žebříčku ze čtvrtého místa na šesté. Nadále vede Rumunka Simona Halepová, jež triumfovala v čínském Šen-čenu po finálové výhře nad Kateřinou Siniakovou.

Siniaková rovněž neobhájila loňské body za titul v Šen-čenu, v novém pořadí WTA zaznamenala propad o 12 pozic a je devětapadesátá. Naopak Barbora Strýcová si polepšila na 21. místo. V první stovce nadále figuruje sedm Češek.

Novou světovou dvojkou je týden před Australian Open Caroline Wozniacká. Dánská tenistka, která už žebříček v minulosti vedla, se v uplynulém týdnu dostala do finále v Aucklandu a vystřídala Španělku Garbiňe Muguruzaovou.

V čele mužského žebříčku zůstal s velkým náskokem Španěl Rafael Nadal, jenž ze zdravotních důvodů zatím nezačal sezonu. Následuje vítěz Hopmanova poháru Roger Federer, ale další hvězdy a bývalé jedničky Novak Djokovič či Andy Murray laborující se zraněními jsou až na konci druhé desítky - Djokovič je 14., Murray 19., hned za ním následuje Tomáš Berdych, který si pohoršil o další místo a dvacítku uzavírá.

Kompletní žebříčky si můžete prohlédnout zde

před 4 hodinami

Vaclík kvůli zranění chytal jen poločas, Sevilla porazila Getafe

Brankář Sevilly Tomáš Vaclík odchytal v 25. kole španělské fotbalové ligy proti Getafe kvůli zranění pouze první poločas. Podle klubového webu si česká reprezentační jednička řekla o vystřídání kvůli potížím s pravým kolenem. Rozsah zranění ukáže až vyšetření.

Sevilla zvítězila 3:0 a posunula se na čtvrté místo. V lize vyhrála po třech zápasech a celkově po pěti soutěžních utkáních. Díky lepšímu skóre se před Sevillu po výhře 3:1 nad Villarrealem dostalo Atlético Madrid..

"Nevíme, co přesně se stalo. Doufáme, že to nebude nic vážného," řekl na tiskové konferenci trenér Sevilly Julen Lopetegui. Jeho tým čeká ve čtvrtek domácí odveta 2. kola Evropské ligy s rumunskou Kluží. První zápas skončil 1:1.

Vítězný gól andaluského celku zaznamenal dvě minuty před koncem první půle Lucas Ocampos. Další zásahy přidali po pauze Fernando a Jules Koundé. Místo Vaclíka do druhé půle naskočil Bono.

Atlético prohrávalo od 16. minuty, kdy se trefil Paco Alcácer. Do přestávky srovnal Ángel Correa a obrat dokonal v 64. minutě Koke. Pojistku přidal o deset minut později Joao Felix.

Granada zvítězila v Pamploně i díky dvěma trefám Darwina Machíse 3:0, Alavés zdolal po obratu Bilbao 2:1 a Valladolid si poradil s posledním Espaňolem Barcelona 2:1. Katalánský tým hrál od 25. minuty bez vyloučeného Davida Lopéze.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Pamplona - Granada 0:3 (4. a 28. Machís, 41. Foulquier), Alavés - Bilbao 2:1 (28. Pérez z pen., 90.+1 Ely - 17. García), Valladolid - Espaňol Barcelona 2:1 (77. Ramírez, 83. Guardiola - 90.+3 Embarba z pen.), Getafe - FC Sevilla 0:3 (43. Ocampos, 67. Fernando, 75. Koundé),  Atlético Madrid - Villarreal 3:1 (40. Correa, 64. Koke, 74. Felix - 16. Alcácer).