Dva tituly a stop. Garciaová se odhlásila z turnaje v Tchien-ťinu, favoritkou je tak Kvitová

ČTK ČTK
9. 10. 2017 9:48
Česká tenistka Petra Kvitová je poté, co se kvůli zranění odhlásila Francouzka Caroline Garciaová, největší favoritkou turnaje v čínském Tchien-ťinu. Garciaová vyhrála dva tituly během minulých dvou týdnů.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Tchien-ťin - Tenistka Caroline Garciaová se po nečekaných triumfech během dvou týdnů na turnajích ve Wu-chanu a Pekingu odhlásila z navazujícího podniku WTA Tour v Tchien-ťinu, jenž se hraje tento týden. Nově devátá hráčka světového žebříčku se organizátorům omluvila kvůli zranění pravého stehenního svalu. Favoritkou turnaje tak bude Češka Petra Kvitová.

Třiadvacetiletá Garciaová mluvila o svých zdravotních problémech už po nedělním triumfu v Pekingu, kde ve finále zdolala novou světovou jedničku Simonu Halepovou. Francouzka se díky dvěma triumfům na velkých turnajích posunula na osmé místo v žebříčku této sezony a má tak šanci poprvé ve dvouhře startovat na Turnaji mistryň v Singapuru.

Garciaová měla být v Tchien-ťinu nejvýše nasazenou hráčkou a los jí přisoudil pro první kolo atraktivní souboj s Ruskou Marií Šarapovovou, jež startuje na divokou kartu. Pozici Garciaové nyní převzala Rumunka Irina-Camelia Beguová.

Největší žebříčkovou favoritkou turnaje se tak stala česká tenistka Petra Kvitová, která zůstala nasazenou dvojkou. Semifinalistka z Pekingu sbírá v Číně body, aby se kvalifikovala na Elite Trophy do Ču-chaje, kde loni získala titul. V prvním kole se Kvitová utká s domácí hráčkou Ču Lin.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy