Táta ve vězení? Posílilo nás to, najednou jsme musely bojovat, vzpomíná Plíšková

Sport Sport
7. 10. 2017 6:58
Když bylo dvojčatům Plíškovým třináct let, jejich otec musel do vězení. Celkem strávil za mřížemi tři roky. "Posílilo nás to," tvrdí Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková. | Foto: Reuters

Peking/Praha - V období trenérského bezvládí, po překvapivém konci Davida Kotyzy a před očekávaným nástupem Rennae Stubbsové, působil na turnaji v Číně jako hlavní mentor nejlepší české tenistky současnosti Karolíny Plíškové její otec.

Muž, se kterým má současná světová čtyřka velmi dobrý vztah. I přes složitou minulost. Tu Plíšková poodhalila nedávno v rozhovoru pro deník Today.

Když se společně se svým dvojčetem Kristýnou dostávala do rozhodujícího věku směrem k utváření osobnosti a také k počátkům rozvoje tenisové kariéry, otce zavřeli do vězení. Na dva roky. Zapletl se s gangem padělatelů cigaret.

"Bylo to hodně těžké," přiznala Karolína. "Bylo nám třináct, on pracoval, měli jsme všechny peníze od něj, všechny trenéry platil on." Radek Plíšek se po dvou letech vrátil k rodině, zhruba na pět let. Pak šel do vězení ještě jednou na jeden rok.

Podle Plíškové nicméně tahle nepříjemná zkušenost rodinu nezlomila. Naopak. Stala se tmelícím prvkem. "Udělalo nás to silnějšími," řekla.

"Nějak jsme prostě našly způsob. Myslím si, že na okruhu není nikdo, kdo by to měl nějak lehké. Každý má něco. Já ničeho nelituji. Samozřejmě jsme ho postrádaly, ale dalo nám to - mé rodině, mé matce i sestře - dalo nám to tolik síly bojovat. Mě osobně to hodně pomohlo. Do té chvíle jsme měly všechno, pak jsme to během jediného momentu ztratily," popsala Plíšková, která se po prožitých zkušenostech začala cítit silnější, než v období, kdy měla vše, na co si vzpomněla.

Možná i to z ní udělalo jednu z největších hvězd současného tenisu a celkově třiadvacátou hráčku, která usedla na světový trůn.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto se u Hluboké nad Vltavou srazilo s vlakem, řidička nepřežila

Na železničním přejezdu nedaleko Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku se dnes v podvečer srazil vlak a osobní auto, sdělil mluvčí policie Milan Bajcura. Osmačtyřicetiletá řidička osobního auta zemřela, zřejmě přehlédla výstražná světla. Nehoda se podle webu Českých drah stala na trati spojující Strakonice a České Budějovice, provoz na ní byl na čtyři hodiny přerušen. Ve vlaku cestovalo 75 lidí, nikdo z nich se nezranil.

Vozidlo značky BMW zůstalo po nehodě rozdrcené. "Řidička na přejezd vjížděla ve směru od obce Dasný směrem k Hluboké nad Vltavou, pravděpodobně přehlédla světelné a zvukové výstražné zařízení," řekl Bajcura. Přejezd byl bez závor, auto srazil rychlík přijíždějící od Českých Budějovic.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Požár v jaderném provozu v Íránu způsobil velké škody

Požár, který propukl ve čtvrtek v jaderném provozu v íránském Natanzu, způsobil rozsáhlé škody, jež by mohly zpomalit vývoj pokročilých odstředivek na obohacování uranu. Dnes to podle íránských médií uvedl íránský jaderný činitel. Velitel námořnictva íránských revolučních gard Alírezá Tangsírí mezitím podle agentury Reuters prohlásil, že Írán má podzemní "raketová města" na moři i pevnině podél pobřeží Perského zálivu a Ománského zálivu, které by mohly být "noční můrou" pro nepřátele Íránu.

Íránská nejvyšší bezpečnostní rada v pátek uvedla, že příčinu požáru zná, ale podrobnosti oznámí později. Někteří íránští představitelé poznamenali, že za požárem mohl stát kybernetický útok a jeden varoval, že Teherán proti zemím, které budou takové útoky páchat, podnikne odvetná opatření.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy