Táta ve vězení? Posílilo nás to, najednou jsme musely bojovat, vzpomíná Plíšková

Sport Sport
7. 10. 2017 6:58
Když bylo dvojčatům Plíškovým třináct let, jejich otec musel do vězení. Celkem strávil za mřížemi tři roky. "Posílilo nás to," tvrdí Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková. | Foto: Reuters

Peking/Praha - V období trenérského bezvládí, po překvapivém konci Davida Kotyzy a před očekávaným nástupem Rennae Stubbsové, působil na turnaji v Číně jako hlavní mentor nejlepší české tenistky současnosti Karolíny Plíškové její otec.

Muž, se kterým má současná světová čtyřka velmi dobrý vztah. I přes složitou minulost. Tu Plíšková poodhalila nedávno v rozhovoru pro deník Today.

Když se společně se svým dvojčetem Kristýnou dostávala do rozhodujícího věku směrem k utváření osobnosti a také k počátkům rozvoje tenisové kariéry, otce zavřeli do vězení. Na dva roky. Zapletl se s gangem padělatelů cigaret.

"Bylo to hodně těžké," přiznala Karolína. "Bylo nám třináct, on pracoval, měli jsme všechny peníze od něj, všechny trenéry platil on." Radek Plíšek se po dvou letech vrátil k rodině, zhruba na pět let. Pak šel do vězení ještě jednou na jeden rok.

Podle Plíškové nicméně tahle nepříjemná zkušenost rodinu nezlomila. Naopak. Stala se tmelícím prvkem. "Udělalo nás to silnějšími," řekla.

"Nějak jsme prostě našly způsob. Myslím si, že na okruhu není nikdo, kdo by to měl nějak lehké. Každý má něco. Já ničeho nelituji. Samozřejmě jsme ho postrádaly, ale dalo nám to - mé rodině, mé matce i sestře - dalo nám to tolik síly bojovat. Mě osobně to hodně pomohlo. Do té chvíle jsme měly všechno, pak jsme to během jediného momentu ztratily," popsala Plíšková, která se po prožitých zkušenostech začala cítit silnější, než v období, kdy měla vše, na co si vzpomněla.

Možná i to z ní udělalo jednu z největších hvězd současného tenisu a celkově třiadvacátou hráčku, která usedla na světový trůn.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy