Další omluvenky z Miami. Tsonga čeká potomka, Monfils je zraněný

ČTK ČTK
21. 3. 2017 10:16
"Bohužel se odhlašuju z Miami, ale musím se vrátit domů z dobrého důvodu," napsal na Twitteru jednatřicetiletý Tsonga.
Jo Wilfried Tsonga
Jo Wilfried Tsonga | Foto: Reuters

Miami - Na turnaji v Miami, jehož mužská část startuje ve středu, se nepředstaví nejlepší dva francouzští tenisté Jo-Wilfried Tsonga a Gaël Monfils. Světová desítka Tsonga vynechá turnaj série Masters kvůli blížícímu se narození potomka, jedenáctka žebříčku ATP Monfils je zraněný.

Tsonga na konci února získal titul v Marseille, ale před týdnem v Indian Wells prohrál hned svůj první duel v druhém kole. "Bohužel se odhlašuju z Miami, ale musím se vrátit domů z dobrého důvodu," napsal na twitteru jednatřicetiletý Tsonga s hashtagem "dítě je na cestě".

O rok mladší Monfils vynechá Miami Open kvůli zranění levé nohy. "Vyšetření ukázalo, že mám poraněnou chrupavku a trhlinu v achillovce. Začnu hned s rehabilitací a vrátím se co nejdříve," uvedl Monfils, jenž v Indian Wells vypadl v osmifinále.

Již o víkendu oznámili svou neúčast v Miami dva nejlepší hráči světového žebříčku Brit Andy Murray a Srb Novak Djokovič. Oba mají zranění lokte.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy