Bouzková v Charlestonu prohloubila krizi, na Fruhvirtovou číhá až 172. hráčka světa

4. 4. 2023 23:10
Tenistka Marie Bouzková nezvládla v úvodním kole turnaje v Charlestonu třísetový souboj s Cristinou Bucsaovou. Šestnáctá nasazená Češka na zelené antuce v Jižní Karolíně španělské soupeřce podlehla po takřka třech hodinách 5:7, 7:6, 1:6 a prohrála s ní i druhý vzájemný zápas.
Marie Bouzková
Marie Bouzková | Foto: Reuters

Čtyřiadvacetiletá Bouzková, které ve světovém žebříčku patří 36. místo, ztratila úvodní vyrovnaný set v závěru. Ve dvanáctém gamu přišla podruhé v utkání o podání a soupeřka, která v pořadí WTA figuruje o 45 míst níž, se ujala vedení 1:0.

Ve druhém setu se oběma hráčkám více dařilo na returnu. Jako první si servis udržela Bouzková, pak ale nevyužila dva brejkboly na 5:2 a soupeřka skóre otočila. Češka v koncovce ještě vydřela tie-break, který jasně získala 7:3 a zápas vyrovnala. Do třetího setu ale suverénně vstoupila Bucsaová, rychle se ujala vedení 5:0 a postup už si nenechala vzít.

Pro Bouzkovou to je už desátá prohra v sezoně, na kontě má tak jen šest výher.

Ve druhém kole je v Charlestonu z českých hráček jen Linda Fruhvirtová. Její další soupeřkou bude 172. hráčka světa Caroline Dolehideová. Američanka dnes porazila Němku Sabine Lisickou 6:4, 6:4.

Tenisový turnaj žen v Charlestonu (zelená antuka, dotace 780 637 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Bucsaová (Šp.) - Bouzková (16-ČR) 7:5, 6:7 (3:7), 6:1, Fernandezová (Kan.) - Rodinaová (Rus.) 6:3, 6:2, Keninová (USA) - Sasnovičová (Běl.) 6:1, 6:7 (5:7), 6:1, Baptisteová (USA) - Wang Si-jü (Čína) 6:3, 6:3.