Skvělý vstup Fruhvirtové. Mladá Češka v prvním kole vyprovodila nasazenou Švýcarku

3. 4. 2023 18:30
Lindě Fruhvirtové skvěle vyšel vstup do turnaje v americkém Charlestonu. Sedmnáctiletá tenistka zdolala čtrnáctou nasazenou Jil Teichmannovou ze Švýcarska 6:2, 3:6, 6:2.
Linda Fruhvirtová
Linda Fruhvirtová | Foto: Reuters

Šedesátá hráčka pořadí WTA Fruhvirtová sice s rivalkou, která je v rankingu na 31. místě, prohrála hned v prvním gemu utkání servis, jenže pak ovládla pět her v řadě a pohodový náskok proměnila v zisk prvního setu.

I druhá sada začala tím, že mladá Češka přišla o podání. Tentokrát se však utrhla pětadvacetiletá rodačka z Barcelony až na 4:1.

A přestože Fruhvirtová ještě brejkem set zdramatizovala, po jejím dalším ztraceném servisu Teichmannová vyrovnala na 1:1.

Rozhodující dějství se Češce povedlo. Rychle vedla 4:0 a přes ještě jedno zaváhání na podání slavila po dvou hodinách a devíti minutách vítězství.

V dalším kole se Fruhvirtová utká s lepší z dvojice Caroline Dolehideová (172. na žebříčku) - Sabine Lisická (305.).

Tenisový turnaj žen v Charlestonu (zelená antuka, dotace 780.637 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: L. Fruhvirtová (ČR) - Teichmannová (14-Švýc.) 6:2, 3:6, 6:2, Beguová (15-Rum.) - Gálfiová (Maď.) 6:1, 7:5, Brengleová (USA) - Kanepiová (Est.) 6:3, 6:4, Curenková (Ukr.) - Ormaecheaová (Arg.) 6:1, 6:1.