Beru vitamíny a myju si ruce. Pokašlávající Kvitová se koronaviru nebojí

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
25. 2. 2020 11:01
Přijela do oblíbeného Petrohradu, vzala si s sebou kamarádky a chtěla si turnaj užít. Jenže tenistku Petru Kvitovou zastihla v Rusku chřipka a musela se ve čtvrtfinále odhlásit. Teď je ale téměř zdravá a v Dauhá připravená se poprat o lepší výsledek.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

V Petrohradu stihla odehrát třísetovou bitvu s Belgičankou Alison Van Uytvanckovou, pak ji ale přepadly příznaky nemoci a duel s Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou musela vzdát předem.

"Pár dní jsem s tím pak bojovala, měla jsem i trochu teplotu, kašel, nic vážného. Teď ještě občas pokašlávám, ale už se cítím o hodně líp," přiznala o víkendu v Dauhá Kvitová.   

Na chvíli tak vypadla z tréninkového rytmu, ale věří, že se do toho zase dostane. "Dva nebo tři dny jsem trénovala doma a pak jsem odjela sem. Doufám, že zdejší teplé klima mi pomůže dát se rychle dohromady," dodala česká tenistka.

I k ní dolehla hrozba nákazy koronavirem, který se šíří Evropou. Pro někoho, kdo neustále cestuje po celém světě je to rozhodně důležité téma a dvojnásobná wimbledonská vítězka se raději má na pozoru. 

"Jako sportovec dělám pro ochranu zdraví 100 procent. Beru vitamíny, několikrát denně si myju ruce. Vím, že ve světě je to teď velký problém, doufám, že se situace co nejdřív uklidní," přeje si aktuálně 11. hráčka světa. 

V Dauhá by ráda navázala na výkony z australské šňůry, kde hrála semifinále v Brisbane a čtvrtfinále grandslamu v Melbourne.

"Myslím, že jsem měla docela dobrý začátek sezony, ne tak dobrý jako loni, kdy jsem byla v Melbourne ve finále, ale i tak jsem spokojená, jaký tenis jsem tam hrála. Nemoc mě teď trochu přibrzdila, ale věřím, že se s tím poperu," uvedla. 

V prvním kole katarského podniku měla devětadvacetiletá blondýna volný los, v tom dalším na ni čeká Španělka Carla Suárezová Navarrová, která předem ohlásila, že hraje poslední sezonu kariéry. A rozhodně nikoho nešetří. Číňance Čeng Šuaj nadělila dokonce kanára. 

Česká dvojka se postaví na kurt v Dauhá v úterý ve 13:30 a deník Aktuálně.cz ho bude sledovat v online reportáži

 

Právě se děje

Další zprávy